Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van olyan rajtam kívül, aki...

Van olyan rajtam kívül, aki nehéz helyzetben van a politikai véleménye miatt a családjában?

Figyelt kérdés
Apám meg tesóm nagyon balliberálisok, és amikor valamilyen összejövetel van, mindig mondják azt, amit a ballib sajtó megír, mintha az lenne a szentírás. Engem ez borzasztóan bosszant, ezért beleszólok, elkezdem vitatni az érveiket, rámutatni, hogy mit látnak rosszul. Erre tesóm azt mondja, "Fogjam be, senkit nem érdekel a véleményem!", apám meg ideges lesz, mert nem bírja elviselni, hogy valakinek jobboldali nézetei vannak bizonyos témákban, és ő is azt mondja, "Fejezzem be!" A vége az, hogy inkább abbahagyom. De rohadtul idegesítő, mert mindig úgy érzem, elnyomnak, mintha nekem jogom se lenne gondolni, mondani az álláspontomat, csak nekik. De más ismerősökkel is ezt csinálják: amint olyan véleményt hallanak, ami nem tetszik nekik, idegesek lesznek, és elzárkóznak.

2022. jún. 7. 00:03
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Szard le, ne mondj nekik abszolút semmit, felesleges. Még esetleg bólogass vagy erősítsd is meg őket, ha kérdezik a "véleményed", de ennyi. Ha erőltetik, akkor meg nyugodtan mondd, hogy nincs kedved ebben a témában beszélgetni, de a valódi nézeteidet soha többé nem kell velük megosztanod. Nyilvánvalóan a saját véleményüket szeretnék tőled is hallani, ezt viszont nem kaphatják meg. Így csak veszekedés lenne belőle, azt meg minek?
2022. jún. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
#1: Igazad van, csak annyira bosszantó hallgatni őket, ahogy a buborékjukban vannak, és amint valaki megpróbálná ezt a buborékot kipukkantani, letámadják.
2022. jún. 7. 00:17
 3/30 anonim ***** válasza:
87%
én a kölcsönkéregetős balliberális rokonaimat/ismerőseimet szoktam azzal lerázni, hogy "nekem sincsen tudod milyen ez az óóórbán rencer"
2022. jún. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
87%
#2. Az ő lelkiállapotukra komoly hatást gyakorol a sorban negyedik kétharmad, hagyd őket békén szerintem. A buborékból akkor lehet kinézni, ha arra az illetőnek igénye van. Ha te szeretnéd kipukkasztani, arra csak agresszió lesz a válasz. Én is unom, hogy míg én senki arcába nem tolom a politikai nézeteimet, nekem bezzeg mindenhol és minden felületen a ballib propagandát kell hallgatnom (méghogy nem tudják az üzeneteiket eljuttatni az emberekhez), de ez van. Ettől még úgy szavazok, ahogy én akarok és nem úgy, ahogy ők akarják. A véleményemet meg leírhatom az interneten, név nélkül, vagy megbeszélhetem hasonló nézeteket valló emberekkel élőben.
2022. jún. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
22%

"jogom se lenne gondolni"

A tények vitatása nem gondolkodás, hanem pont az elmebetegség jele.


Felteszem, hogy a "ballib sajtó" alatt nem a ballib sajtót érted, ami pl. a nyugati fény, hanem a független sajtót, ami pl. a hvg.

Ekkor igen, inkább csendben kellene maradnod, mivel ezek az esetek 99%-ában tényeket írnak, ahogy ezt a sajtóperek bizonyítják, ha te ezeket "elkezded vitatni", akkor veled tényleg gond van.


És aki tényleg "jobboldali nézettel" rendelkezik, az pl. magyar hang-ra hivatkozik, ami egy jobboldali lap és érdekes módon nem azt írják, ami a fidesznek, egy nem jobboldali pártnak kedvez.

A fidesz nem jobboldali, ez tény.

2022. jún. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
70%

"Felteszem, hogy a "ballib sajtó" alatt nem a ballib sajtót érted, ami pl. a nyugati fény, hanem a független sajtót, ami pl. a hvg."


jajaja :DD valóságtól független sajtó

munk veronika soha nem hazudik, csak amikor állít valamit

neked nem tűnt még fel, hogy a független objektív sajtó azaz FOS soha nem állít semmit, csak és kizárólag véleménycikkeket közöl?

ha nem így van, akkor pedig rögtön jön is a cikk "valótalul állítottuk" bekezdéssel :DD


közben persze dörgölőztök az apró antal unokájának lábához, akiről a "jobboldali" magyar hang egy rossz szót nem mer írni

ennyire jobboldaliak

2022. jún. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
71%

ja persze ilyenkor jön, hogy apró antal unokákja nem komcsi, hanem a családunk barátja


tudod ki a kiszes? az ÓÓÓÓRBÁN meg a 80-as években tinédzser haverjai! na azóóók komcsik!

és akkor bemásolja neked a "nemkomcsik" között terjedő listát, hogy kik voltka MSZMP-sek az előző rendszerben

persze figyelve, hogy kiválogassanak belőle olyanokat, akik az ő kedvencei a "nemkomcsi" pártokból, mint például amit az apró antal unokája vezet

2022. jún. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
78%

#5. "A tények vitatása nem gondolkodás, hanem pont az elmebetegség jele."


Politikai kérdésekben csakis a ballibek lehetnek akkora elmebetegek, hogy tényként kezelik a saját delíriumaikat.


"hanem a független sajtót, ami pl. a hvg."


Felnevettem, köszi! :D


"az esetek 99%-ában tényeket írnak, ahogy ezt a sajtóperek bizonyítják"


Azok bizony ezt nem jelentik, látványosan nem vagy tisztában a sajtóperek lényegével, légyszi inkább te kussolj el!


"És aki tényleg "jobboldali nézettel" rendelkezik, az pl. magyar hang-ra hivatkozik"


Persze, a balok majd még azt is megmondják, hogy hogy kell jobboldalinak lenni, azért van ám pofa. :D Öreg, amíg azon a térfélen a Telex és a 444 a legolvasottabb portál, addig ott nulla erkölcsi alap van ám másoknak észt osztani. ;)


"A fidesz nem jobboldali, ez tény."


Asszem itt a klasszikus felosztáson való lamentálásba kezdtél bele, de kár a gőzért. Ma a Fideszt és a Mi Hazánkat tekintjük jobboldali pártoknak Magyarországon, a többi meg nem az.

2022. jún. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
85%

"az esetek 99%-ában tényeket írnak, ahogy ezt a sajtóperek bizonyítják"


kár, hogy azt a 1%-ot, ami nem 1% de mindegy imádjátok betegesen ájulásig ismételgetni

2022. jún. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
34%

Én a választasok előtt kaptam egy súlyos pofont ez ügyben.

Szülinapi bulit tartottam ott volt rengeteg rokon csaladtag.

Aztán szóba került a regen látott volt munkasőr parancsnok nagybátyám és hogy milyen jót vitatkoztam vele mert hogy átment vak fideszesbe.

Aztán én csak nevettem az egeszen...de rajtam kívül senki más.

Én meg kerdeztem hogy most mi van? Egy fidesz szavazón lehet nevetni vagy lehet sajnálni mert tájékozatlan...

Erre mindenki...de ezt úgy kell elképzelni hogy az összes jelenlévő közölte hogy ők bizony fidesz szavazók...szóval nem kicsit fagyott az arcomra a mosoly így annyit tudtam kinyögni hogy ezt mondhatjatok komolyan...ti okos emberek vagytok.

Erre-de háborút sem akarunk...egy új kormány viszont haborúba vezetné az orszagot...

Nem mentem bele inkább ilyenekbe hogy nato és eu tagságban nem indítható eleve támadó hadművelet stb így elhallgattam és felvagtam a tortát. De nagyon nagyot csalódtam aznap és vegig arra gondoltam hogy ez a fidesz igazi gonoszsaga és kartékony mivoltának a kézzelfoghatósaga.

Hogy nem eleg neki a pénz és hatalom...az ország lakóinak radikális megosztása. Még a csaladokba a vérsegi kötelékbe is beférkőzik és ott is ellentétet és gyűlölelet próbál szítani.

2022. jún. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!