Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon az emberek...

Magyarországon az emberek jelentős része nem akar tanulni.Ezért van a panaszkodás a bérekre?

Figyelt kérdés

EU-s szinten Magyarországon alacsony a diplomások aránya.Az EU-s átlag alatt van.


Sokan még úgy akarnak magas fizetést, hogy az ölükbe pottyan.Én sem mentem egyszerre egyetemre, 22 évesen kezdtem el levelezőn, azóta már az MSC-n is túl vagyok.

A diplomával való munkavégzést és a diploma nélkülit össze sem lehet hasonlítani.Megbecsülésben, bérekben,illetve,hogy nem csak egy szám vagy egy excel táblában.



Nekem sem tetszett anno,hogy minden normálisabb munkakörhöz diplomát írnak elő.De, mit lehetett csinálni, alkalmazkodnom kellett a piac igényeihez és lediplomázni.

Erre a legtöbb ember nem képes, nincs elég kitartása és lusta, mint a tök.



Több embernek kellene felsőoktatásban tanulni, de csak műszaki,IT,orvosi,gazdasági,esetleg jogi szakon.

Ezek termelik a GDP-t és ezekkel lehet magasabb fizetése az embernek.


2022. jún. 8. 16:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%
Panaszkodni mindig egyszerűbb, mint cselekedni.
2022. jún. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

A tanárok diplomás tanult emberek és mégis kevés a bérük,na akkor?

Az ápolók között is van diplomás és nem keresi magát mégsem halálra:D

2022. jún. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
35%

Egyetem elvégzéséhez IQ kell. Pl.: (y + 3) . (y – 8) = y . (y – 5) + 2 . (y + 6) nem tudja levezetni az egyenlet, akkor felesleges pénz beleölni a tanulásba.

Általános iskolában megmondták a tanárok: Vannak az erősebbek és vannak a gyengébbek...

Az egyetemet csak egy bizonyos "réteg" tudja sikeresen elvégezni.

2022. jún. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
64%
Diploma nélkül nem is lehetne élni igaz?
2022. jún. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%
Igen. Nem vagyunk elég képzettek, naprakészek. Én lusta voltam például betűkkel megtanulni számolni, ahogy a hármas írja. Na megyek ki a kertbe kapálni, sziasztok.
2022. jún. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%

"EU-s szinten Magyarországon alacsony a diplomások aránya.Az EU-s átlag alatt van."

Ez egy adat téves értelmezése.

Az az EU szint alatt van, minimális eltérést jelent. Ugyanakkor nincs benne, hogy MILYEN diplomáról van szó.

Amit olyan nagyon lehet lobogtatni más országokban, hogy milyen sok a diplomás, azok nem adnak értelmezhető tudást a munkaerő piacon - egyszerűen tanulnak valamit, mert még vagy nem akarnak dolgozni vagy nincs munka.

Ha megnézed részleteiben, akkor sokkal nagyobb a "bölcsész" diplomások aránya máshol - vagyis szerzett egy anglisztika, germanisztika, genderológia, kommunikáció stb. diplomát és megy vele árut pakolni a tescoba, mert érteni nem fog semmihez, haszna semmi és másik 1000 vele egykorúnak is pont ilyen diplomája van - állás ilyennel meg csak 2 db.

2022. jún. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%

Ha magasabb lenne az arány akkor se lenne jobb.

Egy diplomás állásra jut több tucat jelentkező.

Összeszerelő ország vagyunk.

2022. jún. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
Szükség van mindenféle munkára, diplomásra és szakmunkára is. Nem ilyen egyszerű ez. Nem minden jól fizető álláshoz kell diploma, valaki élvezi azt a szakmunkát amit csinál.
2022. jún. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%

Nyugaton sem kell ahhoz diploma hogy megélj.mi nem várhatjuk hogy a külföldiek.elvégezzék helyettünk az alja munkát, hiszen a magyarokat sem tudjuk megfizetni.

A bérekre azért van panaszkodás mert nincs gazdaságunk, nem termelünk, nem állítunk elő az égvilágon semmit.

2022. jún. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
57%

"műszaki,IT,orvosi,gazdasági,esetleg jogi szakon."


Ahham, ez tök jól hangzik, csak ehhez ugye születni kell. Én középiskolás korom óta mindig kettes-hármas voltam matekból, hiába igyekeztem, egyszerűen nem ment. Mint úgy a többségnek, általában mindig a matek fog ki a legtöbb diákon.


Na most, ezek ellenére általad is preferált gazdasági szakon végeztem, nem pénzügyi vonalon, szóval "szerencsére" csak egy kemény matekom volt minden évben, de azzal az egy tárggyal vért izzadtam, hogy összeszedjem a kettest. Komolyan durva volt, kb. háromnegyedét nem értettem az egésznek, csak begyakoroltam a feladatokat és reméltem, hogy azt kapom vizsgán, mert ha pl. egy mátrixban valamit négyzetre emeltek, mi meg órán soha nem csináltunk olyat (ez egy megtörtént példa), akkor ott kész, nem tudtam megcsinálni a műveletet, mert nem értettem.


Na, megjegyzem, az ilyen gazdasági szakokon a diákok fele kiesik már az első félévben, pont a matek miatt. A másik fél fele csúszik vele, mert nem tudja megcsinálni elsőre.


És akkor ismétlem, nekem félévente csak 1 ilyen igazán matekos tárgyam volt, egy ilyen IT vagy mérnöki szakot akkor sem tudtam volna elvégezni, ha korbáccsal vernek.


De amúgy szépen rajzolok, jó a memóriám, fejből szavalom az Odüsszeia részleteit és így tovább, csak ugye ez a kutyát nem érdekel.


Amire ki akarok lyukadni az, hogy az embereknek igen kis hányada képes felfogni azokat a matematikai/logikai műveleteket, amelyek ezekkel a szakokkal járnak, tehát hiába mondod, hogy mérnöknek kéne tanulni, ha ez a többségnek nem megy.

2022. jún. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!