Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg annyira nehéz manapság...

Tényleg annyira nehéz manapság a mi kis országunkban megélni?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi hogy tényleg annyira szar a helyzet, mint ahogy az a csapból is folyik? Lehet elég hülye kérdés, mert nyilván tapasztalja az ember még akkor is hogyha gyerek/diák. Viszont még nem dolgozom, éppen második szakmámat csinálom amiben szeretnék elhelyezkedni és évekig dolgozni. 21 éves vagyok tehát azzal nyilván tisztában vagyok hogy kevés az átlagfizetés és mindezek ellenére minden nagyon drága és egyre csak drágább. Viszont az hogy itthon is csak a negatívat hallom, hogy minden és mindenki szar, ez az ország is úgy szar ahogy van, itt megélni nem lehet, ha nem vagy politikus vagy bármilyen maffia tag..

Személy szerint én ezt hülyeségnek tartom és mindenki ki tudna törni ebből ha nagyon akarna. Sokan sajnos rosszul választanak szakmát és ezért van az hogy dolgozni is utálnak, de úgy vannak vele, hogy más lehetőség nincsen.

Nektek erről mi a véleményetek és Ti hogyan élitek ezt meg? A mindennapokat, stb, stb.

Remélem senkit nem bántok meg ezzel a kérdéssel és a saját véleményemmel, mert nem ez a célom. Viszont mások véleménye és tapasztalata is érdekel.

Köszönöm előre is, hogyha végig olvassátok és válaszoltok rá.



2019. szept. 5. 13:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%
Ha hajlandó vagy rendesen dolgozni nem nehéz
2019. szept. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha van munkád, akkor meg lehet élni. Ha párod is van és ketten kerestek, akkor még könnyebb. Az igaz, hogy nem olyan színvonalon, mint némely nyugati országban, de nélkülözni nem kell.
2019. szept. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ingatlan- (albérlet-) árak az egekben, valójában ezt a legnehezebb kitermelni a fizetésből. Ha ketten laktok, nyilván könnyebb, de egy fizetésből nem is tudom, hogy lehet megoldani egy normálisabb albérletet.
2019. szept. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
28%
Tesóm 800 körül keres, én 1,2. A szüleink közalkalmazottak, és nincsenek gazdag ismerőseink. Egyszerűen tudunk angolul és haladunk a korral. Ja, meg neten keresztül dolgozunk, nem magyar cégeknek.
2019. szept. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Van hazam új autóm voltam külföldön nyaralni. Biztos többet sporoltam mint egy német, lehet hogy többet meloztam mint egy német de alapvetően nem érdekel. Na, ez ilyen
2019. szept. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%
Roma származású vagyok, elvegeztem a szakmunkaskepzot jelenleg milliokat keresek mint vállalkozó. Nem az anyagiakkal van a gondom hanem azzal hogy mivel roma vagyok ráadásul meleg ezért állandóan tamadnak, nem a pénz miatt mennék el az országból hanem inkabb az állandó megjegyzések miatz, meg a miatt a diszkrimináció miatt ami minden nao ér.
2019. szept. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg lehet élni.

Mi havi 150.000-et teszünk félre úgy hogy nyaralunk külföldre évi egyszer, belföldre még egyszer. Ezen felül persze szórakozunk máskor is. Van kocsink, kellemes életmódunk. Házat venni még nem akarunk, de ha családalapításra kerülne sor, akkor is kijönnénk , talán kényelmesebben is mint most, mert a törlesztő olcsóbb lenne.

Nem vagyunk informatikusok, sem agysebészek. De mindkettőnknek van diplomája, 2 felsőfokú nyelvvizsgája és hajlandóak vagyunk 2 évente váltani más céghez a nagyobb fizetéséért, valamint kihasználni az összes továbbképzési lehetőséget és extra munkát.

26/n

2019. szept. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem nehéz, legalábbis anyagilag.
2019. szept. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm aki eddig válaszolt. Én is úgy vagyok vele ha dolgozok rendesen, márpedig ha meglesz a szakmám akkor normálisan fogok, mert nem akarok nélkülözni. Párom idei tanév végén fog érettségizni, utána ő is nekiáll valami szakmának és ketten fogunk keresni, szóval bízom benne hogy semmi probléma nem lesz az életünkben. Azzal sajnos tisztában vagyok, hogy az albérlet árak elég magasan vannak. Szolnok megyeiek vagyunk és még itt is borzalmasak, de valahogy meg kell majd azt is oldani.

6. válaszolónak pedig üzenem, hogy ez ebben az országban sajnos tényleg így van és sajnálom, hogy veled is. Remélem sikerül találnod egy helyet, akár munkát, akár élni is, ahol nem ítélnek el. Leginkább ez külföld lesz valamerre, de akkor is sikerüljön minél előbb.

2019. szept. 5. 19:44
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy összehasonlítás. Dolgozni ugyan annyi energiába kerül itthon, mint bárhol máshol.

Itthon 60% körül van az elvonás (járulékok, adó). Ha valahol máshol ezek az elvonások csak 40%-ot tesznek ki akkor máris 20%-al több a jövedelmed, miközben nem dolgoztál többet.

Magyarországon kevesebb a vásárló erő, eleve kicsi a lakosság ...szóval igen. Szerintem nehezebb itthon a megélhetés.

2019. szept. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!