Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha bevezetjük az Eurót 2010-tő...

Ha bevezetjük az Eurót 2010-től fokozatosan (kritériumok betartásával), akkor most biztonságosabban, stabilabban élhetne Magyarország a válságok ellenére?

Figyelt kérdés
Árfolyam miatt inflációs kockázat, kitettség, értéktelenedés, piaci volatilitás (kiszámíthatatlan és gyors változékonyság) szempontjából.

2022. jún. 15. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Igen.
2022. jún. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Úgy gondolom a jelenlegi helyzetben jobb lenne ha már lenne Eurónk.
2022. jún. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Kevesebb lenne a külföldi befektetés és súllyosabb lenne a válság
2022. jún. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem. Az eurós országokban is rekorddrágulások vannak és ott is rekodinflációk vannak, vannak olyan euros országok, ahol magasabb az infláció, mint Magyarországon.
2022. jún. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Orbán ki akarja pár éven belül vezetni Magyarországot az EU-ból, és akkor gond lenne a közös pénz.
2022. jún. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
11%
Nem. Akkor most lényegesen rosszabbul élnénk.
2022. jún. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
10%
Ráadásul sokkal nehezebben tudnánk az uniót kivágni.
2022. jún. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#4 jó lenne, ha csak olyan rekordinfláció, rekorddrágulás lenne itt is, mint ott... Arról nem is beszélve, hogy mennyi itt a valós infláció, ami nagyon nem a központi statisztika hamisító kamu adata.
2022. jún. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A lakosság mindenképp jobban járna, hiszen a megtakarításaik többet érnének euróban, mint most forintban. Az állam viszont már csődközelben lenne talán. Nem lenne árstop meg ilyenek, meg az állami dolgozók is munkanélkül találnák magukat hamar. Tehát jelenleg az van, hogy minden magyar fizet az államnak azzal, hogy a forint egyre kevesebbet és kevesebbet ér.


Ha viszont így is elérjük a csődközeli állapotot, akkor egyértelműen kijelenthető, hogy az euró bevezetésének hiánya nem csak az államot, de az embereket is csődbe vitte.


Én meg úgy vagyok vele, hogy mit érdekel engem, hogy az állam csődbe megy, ha nekem amúgy megmarad a pénzem (Már amennyire, mert az euró is brutálisat inflálódik, a magyar infláció pedig még talán a Neptunuszról is látszik, de a Holdról biztosan.)

Szóval euró párti vagyok mindenképp. De majd Szlovákiáról látjuk, jó versenytárs ebben a témában. Nem kell aggódni a válság miatt, mert utána jön majd az átrendeződés és a gazdaságok kilőnek majd. Na, itt jön el a válasz majd: ha utólérjük Szlovákiát, akkor jó döntés volt meghagyni a forintot, ha mégjobban leszakadunk, akkor pedig be kellett volna vezetni az eurót.


Tehát nem az a kérdés, hogy a válságot mi bírja jobban, hanem az, hogy utána mi lesz. (Kivéve persze akkor, ha a végletekig elinflálódunk, becsődölünk.)

2022. jún. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!