Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ahogy a kisvállalkozások...

Ahogy a kisvállalkozások között különbséget tesz majd a kormány a rezsicsökkentésben, várható, hogy a lakosságnál is ezt teszi majd?

Figyelt kérdés
Például a nagyobb fogyasztó magánszemélyek, mondjuk akik a nagy ház fenntartását meg tudják fizetni, azoknál is csak egy bizonyos mértékig kapnak olcsóbb áramot gázt vizet, de a kisebb lakást fenntartóknak marad a rezsi? Ez nem lenne igazságos, hogy akik a kis lakást tudják csak fenntartani, ne fizessék ki a luxusháztulajdonosok helyett a rezsijüket?
2022. jún. 18. 16:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%
Nem. Teljesen indokolatlan egy nagycsaládost jobban sújtani (aki vélhetően több vizet stb fogyaszt), mint egy egyedülállót.
2022. jún. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
természetesen mielőtt valaki azt írná, hogy a rezsit mindenki magának fizeti és nem fizetünk közvetlenül a luxusházak tulajdonosa helyett, arra gondolok, hogy a közösbe befizetett adóforintjainkból pótolja a kormány a szolgáltatók veszteségét, és ezáltal áttételesen, de végül mégis a kis lakástulajdonosok fizetik ki nagyobb mértékben a nagy házak tulajdonosainak a rezsicsökkentésből adódó állami veszteséget.
2022. jún. 18. 16:49
 3/13 A kérdező kommentje:

#1

pontosítok. Egy főre jutó rezsit lehetne számítani. Természetesen ha egy nagyobb házban azért lakik valaki, mert többen laknak a házban, azt szerintem figyelembe kellene venni.

2022. jún. 18. 16:50
 4/13 anonim ***** válasza:
28%

az a baj a balliberális propagandával ellentétben, hogy a gazdagok korszerű házakban laknak, és még a a medencefűtéssel együtt is kevesebbet költenek rezsire, mint a tipikus ZS energiaosztályú 70-100 évvel ezelőtt épült, azóta energetikai felújítást nem látott házak lakások


én laktam mindkettőben, a XIII kerületi felújított panelprogramos panelban volt olyan tél, hogy nem kapcsoltam be a fűtést

ezzel szemben egy régebbi tégla társasházban simán kifizettem havi 20 ezer forintot gázra

2022. jún. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#4

tehát magyarul mindenkinek jár az olcsó rezsi, mert nem lehet minden körülményt figyelembe venni és elbonyolítaná a rendszert. Ez is egy logikus hozzáállás.

2022. jún. 18. 16:58
 6/13 A kérdező kommentje:

#4

Azt írod, hogy a balliberális vélemény. Azt honnan tudjuk, hogy a balliberális vélemény szerint a gazdagok nem korszerű házakban laknak? Én ilyent nem olvastam még sehol, pedig minden oldal sajtóját olvasom.

2022. jún. 18. 16:59
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

hát nyisd ki bármelyik propagandagyárat

ezek meg vannak arról győződve, hogy mindenki a kádártól örökölt villájában a 70-es évek technológiájával fűti a medencéjét

2022. jún. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#7

linkelnél nekem egy erről szóló propagandagyári cikket?

2022. jún. 18. 17:02
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

[link]


budai medencés villa annyi rezsicsökkentést kap mint egy fél borsodi falu

2022. jún. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%
Észrevette már valaki is, hogy ebben a fene nagy demokráciában (XD) arról beszélgetünk, hogy a törvények kikre vonatkoznak és kikre nem?
2022. jún. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!