Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz az hogy az erdélyi...

Igaz az hogy az erdélyi románságnak ha nem Budapest és Bukarest között kell választani hanem Bécs és Bukarest között akkor Bécset választották volna?

Figyelt kérdés

Valami politikai műsorban láttam, hallottam csak most jutott eszembe...

Tehát ha marad a monarchia más formában pl a nagy Ausztriai Egyesült Államok és ezzel Erdély nem Magyarországhoz tartozik akkor nem csatlakoztak volna Romániához?



2022. jún. 20. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az erdélyi románok többségének szerintem ugyanúgy elege van abból hogy Bukarest kiszipolyozza Erdélyt mint egy pióca.
2022. jún. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
97%

Kétlem.

A 20 század elején teljesen máshogyan néztek az osztrákokra, mint 50 évvel később.

Másik példának említeném Sopront, akkoriban az ott élők többsége német volt, népszavazáson mégis úgy döntöttek, hogy Magyarországhoz szeretnének tartozni, nem Ausztriához... a jövőt senki nem ismerte, ismerhette.

2022. jún. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy Bécset választották volna. A románoknak évszázados tervük valósult meg Trianonban. Persze kellett hozzá temérdek árulás, hazugság, hitszegés, hátbatámadás, de el kell ismerni, hogy egy évszázadon át nagyon gondosan, keményen dolgoztak is az ügyükért. Ez pedig Erdély és a Tiszántúl bekebelezése, a „román területek” egyesítése volt.
2022. aug. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A világháború végére ez már nem volt igaz. De az tény, hogy a XIX század végén nagyon sokan gondolták úgy, hogy a románságnak a Monarchián belül kellene egyesülnie, voltak olyan tervek, hogy a Habsburgokat hívják meg a román trónra (végül a Hohhenzolerneket hívták meg).
2022. aug. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!