Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldal miért a nyugati...

A baloldal miért a nyugati érdekeket képviseli Magyarországon?

Figyelt kérdés

Bármit képesek elfogadni ész nélkül a baloldali pártok az Brüsszelből jön!

Ugyanazt csinálják most is mint 2010 előtt a baloldal (Gyurcsány) képesek bármit elfogadni bármennyire is káros az Magyarország számára.


A mostani globális minimáladónak nevezet ostobaságot is elfogadták volna hiába szűnt volna meg több tízezer munkahely miatta.



2022. jún. 21. 22:43
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
100%

"És kénytelen lenne a kormány saját erejéből gazdasági stabilitást, esetleg növekedést hozni, anélkül, hogy kiszolgáltatná a magyar dolgozókat a multiknak? Szörnyű lenne, mi?"


Nem is értem miért okoz problémát ennek a fasiszta kormánynak 1,5 millió képzettség nélküli emberből full stack developert képezni...

2022. jún. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 tobas ***** válasza:
43%

"Magyarországon a társasági adó 9% ez 15% lenne a tervezett szerint."


Úgy látszik te sem érted, mert ez így ebben a formában hazugság.



"A modellszabályok nem változtatnak azon, hogy abban az esetben, ha egy országban az adott vállalatcsoport tényleges adóterhelése nem éri el a 15 százalékot, akkor a különbözetet – a feltöltési adót – más országok szedhetik be.


A modellszabályok lehetőséget biztosítanak arra, hogy a feltöltési adót maguk az érintett államok szedjék be. Ha nem élnek ezzel a lehetőséggel, akkor az elsődleges szabály alapján az adót valamelyik anyavállalat szintjén, fő szabályként a végső anyavállalat szintjén kellene befizetni. Ha az érintett aluladóztatott csoporttagok anyavállalatai nem fizetik meg az elsődleges szabály alapján a feltöltési adót – mert az adóügyi illetőségük szerinti hatóságok nem alkalmazzák a minimumadó-szabályokat –, akkor a fennmaradó különbözetet a másodlagos szabály alapján lehet beszedni.

2022. jún. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
51%

tehát mondjuk van egy német vállalat, aki 9%-ot adózik itthon, és a globális minimum adó alapján válaszhat, hogy 9%-ot adózik itthon és 6%-ot németországban, vagy 15%-ot németországban


nem is értem, hogy jöhetünk ki ebből rosszul

2022. jún. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
68%

Miért ne adózná már itt is azt a 6 %-ot?

Adózzon itt 15-öt és akkor jól jövünk ki belőle!

Az már a magyar kormány felelőssége, hogy kihasználja-e ezt a lehetőséget. A multinak így is ugy is meg kell fizetnie. Szerintem ezért érdekeltek lesznek az államok minimum 15%-on tartani. Még ezután is tudnak sajnos adócsökkentésben versenyeztetni a multik az államokat.

És akkor ezzel hogy mindenkinél meg lesz a 15 % meg is cáfoltuk azt is, hogy ez miatt elvinnék a termelésüket máshova.

Bár szerintem nem az alacsony adókkal meg alacsony bérekkel kéne idevonzani cégeket!

2022. jún. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
67%
nem fog itt adózni, mert a multiknak a gazdag országok politikusait kell kilóra megvásárolni, ahhoz pedig a gazdag országot proli szavazataira van szükség
2022. jún. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
67%

"Bár szerintem nem az alacsony adókkal meg alacsony bérekkel kéne idevonzani cégeket!"


szokjatok már le erről a jól hangzó, de valójában elég ostoba érvről


azok az gazdaságok tudnak magas fizetéseket adni, ahol sok vállalat van már jelen és azok a tevékenységükhöz tudnak egymás között az erőforrásokkal gazdálkodni

és persze mindenki csak a szolgáltató szektorban szeretne valami zsíros állást, svájci szobalány fizetést, amihez nem kell nehéz diplomát szerezni meg nyelveket tanulni

2022. jún. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 tobas ***** válasza:
51%

"azok az gazdaságok tudnak magas fizetéseket adni, ahol sok vállalat van már jelen és azok a tevékenységükhöz tudnak egymás között az erőforrásokkal gazdálkodni"


Az mondod, hogy a számuktól függ. Jelenleg Magyarországon 1 873 481 darab vállalkozás van. Mégis mennyi kellene? 10 millió?


Egyáltalán nem a számuk hanem határozza meg. Termelékenységet kell növelni, hatékonyságot és export arányt a magyar vállalatoknál, hiszen hatalmas különbség van egy magyar és magyarországi külföldi tulajdonú cégeknél nagyon sok téren.

2022. jún. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
61%

természetesen nyilvánvaló, hogy a magastermelékenységű vállalatok száma számít, nem pedig általában


a termelékeny folyamatokhoz pedig feltételek kellenek, mint amit fent is elmondtam

a jelenlegi globális központok a globalizmus kiépülésével egy időben jöttek létre a 70-es 80-as években, azóta a világgazdaság gyakorlatilag csak extenzíven növekedik


ha a magyar vállalatok jövedelemteremtő képességével van probléma (az un. termelékenységgel, még mielőtt előadnánk azt a mítoszt, hogy a magyar munkavállaló nem dolgozik elég keményen), akkor tessék megkérdezni a szoci elvtársakat, hogy miért adták oda ingyen teljes iparágakat nyugati globális vállalatoknak, akik nem teremtettek az országban egyetlen egy globális központot sem


ja, persze az IT az megy, csak mintha nyugati országoknak is problémája lenne, hogy a rozsdaövezetek melósaiból annak gyerekéből és unokájából mégsem a világ legegyszerűbb dolga IT szakembereket képezni

nem abból élnek, hogy olyan okosak, hanem például abból, hogy minden egyes nestlé terméken amit nem svájcban állítanak elő és nem svájciak fogyasztanak el keresnek svájci emberek

úgy, hogy ezekben a termékekben egyébként nincs semmi pláne, nem szól semmi amellett, hogy miért ne lehetne a nemzeti élelmiszeripart helyzetbe hozni

vagy mondhattam volna a coca-cola-t is

2022. jún. 23. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
68%

A globális központok már előtte kialakultak.

70-es 80-as évek inkább a neoliberalizmus térhódításának az időszaka.

Svájc és a nyugatiak egyébként nagyrészt onnan indulnak, hogy van minőségi oktatás egészségügy képzés.

Sokkal hatékonyabb a rendszerük. Befektetnek a humántőkébe, nagyobb hozzáadott értékű termelésű munkahelyeket részesítik előnyben.

Ők jóléti államokat működtetnek.

Magas adók a gazdagoknak és a vállalatoknak aztán ebből humántőkébe befektetni.

Ezenkívül erősek a szakszervezeteik magasabb a bérhányad is náluk jobb béreket alkudnak ki.

Mivel van elég pénzük és van tudatosabb középosztály náluk ezért a korrupció nem olyan szinten van, mint nálunk. Ezért a piaci verseny is tud érvényesülni amiből versenyképes vállalatok fejlődnek ki.

Ez egy jóléti modell.

Nálunk és a keleti tagállamokban inkább neoliberalizmus van ami sokkal kapitalistább rendszer.

A neoliberálisok szeretik az alacsony adókat a gazdagoknak és a vállalatoknak. Kevesebb az állami kiadás. Humántőke képzésre kevesebbet költenek. Alacsonyabb hozzáadott értékű munkahelyek vannak többnyire. Szakszervezetek gyengék. Bérhányad alacsonyabb. Lemaradó térségek leszakadó rétegek középosztály hiánya. Növekvő korrupció ami megöli a versenyt ezért is nőnek ki nehezen innen nagy globális cégek.

Ugyhogy helyzetbe hozhatod te az élelmiszeriparban bármelyik oligarchánkat ha az a cég nem lesz versenyképes nemzetközileg.

Mondjuk azt nem értem, hogy mitől jobb az a magyaroknak, ha magyar nemzetiségű a tulajdonosa a cégeknek. Ettől önmagában még nem lesz jobb.

2022. jún. 23. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 tobas ***** válasza:
23%

"az un. termelékenységgel, még mielőtt előadnánk azt a mítoszt, hogy a magyar munkavállaló nem dolgozik elég keményen"


Okés ez van, de mi a helyzet a hatékonysággal? Keményen dolgozni és hatékonyan dolgozni nem ugyanaz.


Azért nagyon kevés az ellenpélda is, a hazai tulajdonban maradt szoci vállalatok közül nem sok élte túl, még kevesebb van, ma is nagy, ahogyan régen.


"persze az IT az megy"


Erről már Matolcsy György is kifejtette, hogy megy, de a régióban sem erős.


"úgy, hogy ezekben a termékekben egyébként nincs semmi pláne, nem szól semmi amellett, hogy miért ne lehetne a nemzeti élelmiszeripart helyzetbe hozni"


Talán nem kellett volna a TSZ-eket szétverni, mert ott a módszer volt a rossz, ahogyan létrehozták és nem a maga a működés. Mondjuk hozzuk helyzetbe, de miért is? Látszik a magyar gazdágak inkább foglalkoztatja a világpiaci terményeladási ár, mint a nezmeti érzelem és a magyarok segítése.

2022. jún. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!