Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kinek és miért/mire jó az, ha...

Kinek és miért/mire jó az, ha megyék helyett vármegyék lesznek? Azon kívül, hogy az összes érintett hivatal, közintézmény, civil szervezet épületének homlokzatán, irodáik ajtaján le kell majd cserélni a névtáblákat, és új bélyegzőket kell készíteni.

Figyelt kérdés

2022. jún. 22. 14:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
arra jó, hogy rakhatsz az élére főispánokat.
2022. jún. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%

A kormánymegbízott kormányzat helyi képviselője Magyarországon, ahol 2011. január 1-jétől működő fővárosi illetve megyei kormányhivatalokat a miniszterelnök által kinevezett kormánymegbízottak vezetik.

A kormánymegbízott vezeti a fővárosi és megyei kormányhivatalt, gyakorolja annak feladat- és hatásköreit, ellátja a költségvetési szerv vezetőjének hatáskörébe utalt feladatokat, biztosítja a fővárosi és megyei kormányhivatal és a járási hivatalok szakmai feladatellátásának feltételeit, elkészíti és a közigazgatás-szervezésért felelős miniszter részére megküldi a fővárosi és megyei kormányhivatal szervezeti és működési szabályzatára vonatkozó javaslatát, gondoskodik a jogszabályban előírt belső szabályzatok elkészítéséről.


Mi a gond? Marad minden eddigi feladata, a neve változik.

2022. jún. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
27%
És lám-lám, demokratikusan dolgozik, hiszen nem szól bele Karácsony és testülete döntéseibe.
2022. jún. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
2, 3: ha csak mellébeszélésre futja, akkor inkább ne írj semmit.
2022. jún. 22. 14:40
 5/19 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk könnyebb megjegyezni, rövidebb mint a kormánymegbízott, szégyen, nem szégyen, az ispánok jogkörével tisztában voltam, a kormánymegbízottról meg azt se hogy eszik vagy isszák... Szerintem másnak is jobban beleverték a fejébe a régi tisztségeket, mint a maiakat, iskolába nem is tanitottak személy szerint, vagy csak nagyon keveset a mai formulákról.
2022. jún. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
És szerinted mi lesz majd az új elnevezés, ha megszavaznák ezt a javaslatot: pl. Vas Vármegyei Kormányhivatal, vagy Vas Vármegyei Főispáni Hivatal, esetleg Vas Vármegyei Főispánság?
2022. jún. 22. 14:48
 7/19 anonim ***** válasza:
72%

4

Jelenleg csak a főispán szerepel törvénytervezetben, a vármegye nem. Ez jelenleg csak fölmerült, mint lehetséges változtatás.

2022. jún. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%

6

A főispán egy beosztás, egy munkakör elnevezése, és nem intézményé.

2022. jún. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%

Én szeretem a szerepjátékot, főleg a középkori settingeket.

Teljesen meg tudom érteni azt a vidéki alpolgármestert aki betyár öltözetben szokott flangálni néha a falujában és falunapokon ő maga ad elő betyáros hagyományörző mutatványokat.


Ugyanakkor engem, mint HR-est, a munkahelyem rövid úton kibszna, ha több alkalommal is Ranagol félelf paplovagjaként írnék alá hivatalos dokumentumokat vagy a meetingeken mellvértben, hegyes fülekkel jelennék meg. Egyszerű az oka: nem professzionális, ráadául a hobbival nem érdmees összekeverni a munkát.


És hát kormányunk pont ezt cisnálja most. A hobbijával, azaz a magyar történelem újraélésével keveri össze a munkáját, azaz Magyarország vezetését.

Anno a haverokkal a helyi játszótéren csépeltük egymást fakardokkal-fapajzsokkal.

De az Országgyűlés állítólag nem játszótér. Jó lenne, ha ezt az is észrevenné végre, aki ott dolgozik...

2022. jún. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
7-es, olvastam az Alaptörvény 11. módosító javaslatát. Szerepel benne a vármegye.
2022. jún. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!