Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy kell lemondani a magyar...

Hogy kell lemondani a magyar állampolgárságról, ha ember külföldre akar végleg költözni?

Figyelt kérdés

Külföldre szeretnék költözni, és be szeretnék állampolgárosodni ott. Azt szeretném, ha a gyerekeim már ott születnének, és annak az országnak a nyelvét beszélnék.


A kérdésem az lenne, hogy mi lesz a módja annak, hogy lemondjak a magyar állampolgárságról? Hallottam arról, hogy van olyan ország, ami alapvetően nem fogadja el a kettős állampolgárságot, tehát választani kell. Oké, de akkor mi a menet? Itt mitt kell intézni, hová kell menni, stb.?


Köszönöm a válaszokat.


2022. jún. 23. 22:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondhatsz le a magyar állampolgárságról. Csak akkor, ha már egy másik ország állampolgárságat is megszerezted. (Ez esetben a köztársasági elnöknél kell kérvényezni)
2022. jún. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
PS: Ha olyan ország állampolgárságára lettél jogosult, ahol nem engedélyezett a kettös állampolgárság. Akkor annak az országnak az állampolgársági igérvényével tudsz lemondani a magyar állampolgárságról.
2022. jún. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor első lépésként be kell állampolgárosodni külföldön.


De ha arról van szó, hogy úgy kaphatom meg egy másik ország állampolgárságát, hogy a magyarról lemondok, akkor mi a helyzet?


Előbb visszaadom a magyart, és felveszem a másikat?


Vagy felveszem a másikat, és utána adom vissza a magyart?

2022. jún. 23. 22:49
 4/13 A kérdező kommentje:

#2


Értem. Köszönöm a segítséget.

2022. jún. 23. 22:49
 5/13 anonim ***** válasza:
11%
Előbb illik visszafizetni az ingyenes oktatás és egészségügyi ellátás felmerült költségét.
2022. jún. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%

Nincsmit.

Ahhoz, hogy felved a másikat már meg kell, hogy jöjjön a határozat, hogy lemondtál a magyarról.

Utánna kapod meg a másikat.

PS: De viszont az minimum 7-10 év mire jogosult leszel más ország állampolgárságara, de akkor 10-20 év is lehet, attól függ melyik országról van szó.

2022. jún. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
7%

Úgy hogy elmész Észak-koreába.


Nincs mit.

2022. jún. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
31%
más országban megszerezni sokáig tart, ámde ha kérsz kínai vízumot, elmész kínába és kiművelsz valamit ők megfosztanak téged a magyartól , igaz hogy börtönben fogsz megrohadni vagy valami szénbányában de ez a leggyorsabb
2022. jún. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#5


Semmit nem fizetek vissza, mert semmit nem kell visszafizetnem.


Az oktatásban a tankönyveket magam vásárolom, a saját pénzemből, a nyelvizsgát is én fizetem, a magyar állam nem fizeti ki nekem. A TB meg az én fizetésemből lett levonva, tehát nincs ingyen az sem. Ha nem fizetem az TB-t, meg sem vizsgálnak.


Másrészt ameddig magyar állampolgár vagyok, addig élek az állampolgári jogaimmal is.


Utána szépen búcsút intünk egymásnak. A gyerekeim már nem fogják ismerni annyira ezt az országot.

2022. jún. 23. 23:22
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
csak akkor mondhatsz le a magyar allampolgarsagrol, ha mar van masik helyette
2022. jún. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!