Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen magyar törvények miatt...

Milyen magyar törvények miatt lehetett praktikus a rendszerváltás előtt lemondani a magyar állampolgárságról?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésben merült föl, hogy egy kettős állampolgár azért mondott le a magyarról, hogy külföldön élve ne legyenek érvényesek rá a magyar törvények.

El nem tudom képzelni, hogy milyen törvényekre gondolhatott, azért kérdezem.

Ha súlyos törvénysértésről lenne szó,pl. gyilkosság, az majdnem minden országban utolérhető, állampolgárságtól függetlenül.

Kisebb dolgok, gyerektartásfélék is már régen is utánakereshetők voltak,nem?


MIlyen törvények miatt volt praktikus -ahogy írja- lemondani a magyar állampolgárságról? Van-e valakinek ötlete?



2015. szept. 28. 18:46
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Hát nem tudom nekem ez inkább olyan esetnek tűnik amikor valamivel meg kellett indokolni, hogy miért csinált ilyet, amikor a fő indok csak az, hogy nem kellett neki semmihez az állampolgárság és visszaadta.
2022. júl. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!