Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha külföldre megyek dolgozni...

Ha külföldre megyek dolgozni diploma után, mennyi idő múlva lehet lemondani a magyar állampolgárságról és felvenni az adott ország állampolgárságát?

Figyelt kérdés
Igazából Angliában vagy az USA-ban gondolkodom. ja, és mint orvos.

2012. júl. 12. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg az adott ország feltételeit az állampolgársághoz, bár az nem lesz egyszerű, aztán ha megkapod lemondhatsz a magyarról. De miért kell rögtön ezzel kezdeni? Menj ki, dolgozz, élj ott, aztán meglátod. Annyira csak nem szörnyű ez az ország.
2012. júl. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Előbb a doktori,aztán gondolkozhatol tovább.
2012. júl. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az USA engedélyezi a kettős állampolgárságot.Simán lehetsz magyar-amerikai.Semmi hátrányod nem származik abból hogy magyar állampolgár is vagy.


Ausztriában ha fel akarod venni az osztrákot akkor le kell mondanod a magyarról.Vannak országok ahol ez így működik.

2012. júl. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. De ha magyar állampolgár is vagyok félig, akkor nem kell fizetni a magyar TB-t meg ilyesmiket? Én már nem akarok függeni ettől az országtól ilyen szinten.
2012. júl. 12. 15:38
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha igazolod még magyar állampolgárként is, hogy kint élsz és dolgozol, akkor nem kell se Tb-t, se semmit fizetned itthon.
2012. júl. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


A magyar állampolgárságról szóló 1993. évi LV. törvény 8. §-ában foglaltak határozzák meg a lemondás szabályait:

A külföldön lakó magyar állampolgár — a köztársasági elnökhöz címzett nyilatkozatában — lemondhat a magyar állampolgárságáról, ha

8. § (1) külföldi állampolgársággal is rendelkezik vagy annak megszerzését valószínűsíteni tudja és


(2)38 Ha az (1) bekezdésben megállapított feltételek fennállnak, a miniszter javaslatot tesz a köztársasági elnöknek a lemondás elfogadására. A magyar állampolgárság lemondással való megszűnéséről a köztársasági elnök okiratot ad ki. A magyar állampolgárság az okirat kiállítása napján szűnik meg.


(3)39 A miniszter határozatban állapítja meg, ha a lemondás elfogadásának feltételei hiányoznak. A határozat felülvizsgálata a Fővárosi Törvényszéktől kérhető.


(4)40 A lemondás elfogadásától számított egy éven belül kérheti a köztársasági elnöktől magyar állampolgárságának visszaállítását az, aki nem szerzett külföldi állampolgárságot.


Természetesen más állampolgárság felvételéhez az adott ország joga az irányadó.


Személy szerint engem elszomorít a gondolatod és a felvetésed. Manapság nem könnyű a magyar emberek helyzete, ép ezért valamilyen szinten megértelek. Ez azonban nem jelenti azt, hogy egyet is értek.Véleményem szerint nem a legjobb megfutamodni. Ámbár nem látom át a mai egészségügyi rendszert...

Jah, és ha államilag finanszírozott orvosképzésen veszel részt, azért egy ideig illendő lenne a magyar embereket magyar helyen gyógyítani... ;)


Üdvözlettel és szeretettel, Bamina

2012. júl. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is tervezem a külföldet. De ha úgy alakulna hogy összejönne minden akkor se hiszem, hogy lemondanék a magyar állampolgárságról. vagy kettős vagy csak maradok magyar. Én így érzem. Nem tagadnám le sehol.
2012. júl. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!