Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a fogyasztói...

Mi a véleményetek a fogyasztói társadalomról?

Figyelt kérdés

Jó, hogy kialakult?

Esetleg rossz, hogy kialakult?


2010. szept. 20. 20:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Ez, de egy buta kérdés. Te szeretsz szart venni, amit aztán félévente dobhatsz ki és vehetsz újat? Aztán meg csodálkozol hová folyik el a pénzed, pedig olcsó volt...
2010. szept. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem csípem a Norbi-update-et
2010. szept. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

Foglaltam én álláspontot? Nem.

Akkor miért kezelsz úgy, mintha azt írtam volna, hogy jó a fogyasztói társadalom?

2010. szept. 20. 20:19
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
szerintem ez jó, ha máshogy lenne, akkor csak rosszabb lenne a helyzet, szerintem ettől jobbat nem lehetne kitalálni, már csak a sikkasztásokat kéne csökkenteni...
2010. szept. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Mindig is létezett, csak annyi a különbség, hogy eddig mindenféle ideológiai baromság elnyomta a történelem során (fáraóizmus, kereszténység, kommunizmus stb...) most pedig végre szabadon folyhat. Ugyanis ez az a gazdasági és társadalmi forma ami teljes mértékben összeegyeztethető az emberi viselkedéssel, ugyanis alapja a versengés, és ugyanúgy, mint ahogy a természetben, a versengés hozza magával a fejlődést, az embernél is így történik.
2010. szept. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Jó, nem foglaltál. Tehát a véleményem tömören az, hogy nagy kicseszés az emberiséggel.
2010. szept. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 hollófernyiges ***** válasza:
85%
Én speciel éltem hiánygazdaságban ahol az ABCben halkonzerven, limonádén meg savanyított paradicsomon kívül nem volt más és a kenyérért is sorba kellett állni, nem olyan jó, hidd el :)
2010. szept. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tetszik. Nyilván vannak jó dolgai, de nem értem, miért kell használati tárgyakból divatot csinálni. Pl. tősgyökeres budapesti, ma már idős ismerősöm 5-10 évente lecserélte a teljes lakás berendezését a megújabb modellre - minek?

A reklámok sok emberrel elhitetik, hogy nekik igenis szükségük van bizonyos dolgokra, amire valójában nincs is. Kedvencem, hogy ha kicsi a lakásod, akkor vegyél laptopot, mert az kisebb helyen elfér. Szerintem akinek kicsi a lakása, pont azért kicsi, mert nincs pénze nagyobbra. Akkor meg ne vegyen laptopot, ami ötször annyiba kerül, mint egy pc, ha amúgy otthon használja csak. Én azért vettem, mert azt használom otthon és az irodában is, valamint rengeteget utazom, aközben is. Mivel így nem esik ki az az idő, tudok útközben dolgozni. Csak azokat az órákat számítva már bőven megtérült az ára.

A lakások többsége teljesen felesleges kütyükkel van telerakva. Amik rövidesen mennek a szemétbe, viva környezetvédelem!


Azt az elvet vallom, hogy ami kell, abból megveszem a lehető legjobb minőségűt, illetve a lehető legjobb ár-érték arányút. Ami nem kell, annak pedig igyekszem ellenállni. Sokszor nehéz, mert azért rám is hatnak a reklámok. De nagyon költséghatékony.

2010. szept. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem jó a fogyasztói társadalom mivel sokkal de sokkal több javat használunk el mint amire szükségünk lenne! Pl.: egy évben 5-6 pár kínai cipőt pedig egy is elég lenne a nem hulladék módon lenne elkészítve!


Most jönne az a duma hogy lehet 15-20 ezer forintért normális cipőt venni de ha utána számolsz 4-5 ezer forintból is lehetne normális cipőt vásárolni csak akkor a gyártó,meg a 3-4 értékesítési szint nem tudna 200-300%-os haszonnal dolgozni!


Én egy bútor boltban dolgozom, nemzetközi üzletlánc nálunk minden terméken 200-1500%-os haszonkulcs van!!!!!!!


Sóval a fogyasztói társadalom tönkre teszi az embert és a bolygót is!!!!!

2010. szept. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem nem teszik a fogyasztói társadalom.


Miért?


Mert bármit is vesz az ember, - persze nem kell szélsőségekben gondolkodni, - mindenben ott a beépített hiba, - ami garantálja, hogy az általad használt bármi nem szól egy életre. Mit csinál az ember, ha tönkremegy valami? Na mit?... Vásárol egy másik hulladékot, ami úgyszintén tönkre fog menni - rendeltetésszerű használat esetén is - x idő múlva.

(-Mennyi dolgot feltaláltak már, ami kiválthatná ezt a szemléletet?! Sokat, de irodák mélyén, fiókokban, páncélszekrényekben, vagy végérvényesen megsemmisítve van mind, mert akkor nem lenne "üzlet" az emberek hülyének nézése. Van olyan világítótest már, amelyik "végtelenségig" üzemképes és üzembiztos. Mit gondoltok: piacra fogja dobni a Tungsramm, - vagy valamelyik konkurense? Vannak környezetbarát megoldások az autóiparban... Mit gondoltok: Önzetlenül támogatják ezeket a projekteket az üzemanyag-, ill. fűtőanyag forgalmazók? Vannak a Teslának olyan találmányai, hogy "falba vernénk a fejünket" örömünkben, ha mi is rendelkezhetnénk egy példánnyal belőlük.... Csengetett be valakihez az ELMŰ-től, - riválisától - valaki, hogy megvételre kínálja bármelyiket is?)

Erről szól a fogyasztói társadalom!

Minél kisebb önköltségen, minél gyakrabban, minél többre lehúzni az embereket - pénzre.


Más aspektus!


A fogyasztói társadalommal létrejöttek viselkedésmodellek is, - amelyekre speciel, nem tekintek jó szemmel.


1., A mindent átszövő szar, - azaz, "reklámok", - amelyek túlnyomó hányada ráadásul DEZINFORMATÍV is!

A -trükk: Hátrányok megemlítésének "elfelejtése".

B -trükk: Hátrányok beállítása "előnyként".

C -trükk: Tudatos dezinformáció (-Erről később)

D -trükk: Csak az előnyök túl misztifikálása

E -trükk: Erőszakos reklám, - amikor addig b.szogatják az embert, míg nem állapodik meg valamiben az "ügynökkel"...

F -trükk: Monoton, non-stop bombázás - "reklámokkal", - amelyek psychológiai alapon befolyásolják az emberi akaratot.



Visszakanyarodnék a tudatos dezinformációra, - ahogyan ígértem.

Ekkor - többnyire - szórólapos támadás áldozataként szenvedjük el a közvetett megkárosítást.

Látunk egy "kedvező" ajánlatot valamelyik hulladék címlapján, szabadidőt képzünk arra, hogy utána járjunk adott "terméknek", ami valójában nincs is, mert ha a kedvezmény kezdő időpontjára megy az ember a kérdéses helyre az áldozat, már akkor is "elfogyott" az adott cikk.

Természetesen, a jóindulatú eladó a legnagyobb "sajnálkozások" közepette ajánl a figyelmünkbe egy, a bukott terméktől "alig kedvezőtlenebb feltételekkel elvihető" másik árucikket, terméket, - melyet sok ember haza is visz (önsajnálatába zuhanva, s magát vigasztalva az új szerzeménnyel).

-Ez a vevő ügyes volt, mert túlélte az újkori vásárlási szokások egyikét, amikor olyan rohamot indít sok ember a kiszemelt, - de valójában nem is létező - árú megszerzésére, hogy professzionális rögbijátékosok szerződést bontanának szégyenükben - a legmenőbb amerikai klubokkal, - ha tudnák, hogy mire képes (pl.) egy "magyar nyugdíjas".


És, hogy miért nem szeretem még a fogyasztói társadalmat?


Mert állatokká teszi az embereket.

Lopnak, csalnak, hazudnak, LÖVÖLDÖZNEK, eladótérben zabálnak - két pofára, isznak - amit csak jól esik - következmények nélkül, önkényesen rendeznek át polcokat, "leteszem-felteszem", "itt hagyom-ott hagyom", -mint eb a szarát, elejtem, - "jó az ott", - mert bugris tirpák vagyok, aki azt gondolja magáról, hogy nélküle megáll a Föld forgása.


Tömören ennyi a véleményem a fogyasztói társadalomról.

2010. szept. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!