Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az erdélyi magyarok normálisab...

Az erdélyi magyarok normálisabbak, mint a magyarországi magyarok?

Figyelt kérdés
Itt mindenki idegbeteg a kapitalizmus miatt. Erdélyben kedvesebbek, higadtabbak az emberek?

2022. júl. 9. 00:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Nem azok.Konkrétan a székrlyek is gyűlólik egymást pl a csìkiak az udvarhelyiekwt
2022. júl. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Inkább veled lehet a gond, ha több millió ismeretlen embert idegbetegnek tartasz.

Hogy a konkrét kérdésre is válaszoljak: ott sem egyformák az emberek. Vannak nagyon kedvesek és barmok is. Viszont ha itt nem vagy képes szerethető találni az emberekben valószínűleg ott sem fogsz

2022. júl. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
99%

Relatív. Kérdés, hogy kinek mi a normális.


Mind e mellett mindkét esetben vegyes a sokaság. Nehéz azt mondani, hogy itt vagy ott ebből vagy abból van-e több. Ha valaki a környezetében vagy az interneten csak egy típussal szembesül, egyből általánosít. "voltam x helyen és olyan rendesek ott az emberek!" Holott találkozott 2 emberrel futólag.

2022. júl. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
34%
A boomerek mindkét helyen habzó szájjal kiáltanak sorkatosagág után.
2022. júl. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
20%

Ott is van sok libisi, tudom, mivel én is erdélyi magyar vagyok. Annak érdekében, hogy ezt bizonyítsam, ideírok néhány megjegyzést, amit a munkatársaimtól hallottam:


1. Akkor lesz itt jó világ, ha megszáll minket az Izrael-USA szövetség.

2. Azt hallottam, hogy rövidesen létrejön az Egyesült Európai Államok, és azzal megszűnnek a nemzetek. Már alig várom.

3. Nem értem, hogy miért nem legalizálják már végre a füvet.

4. Orbán egy bohóc, remélem, előbb-utóbb elűzi a népharag.

5. Ha kitörne a háború, eszembe sincs harcolni sem Magyarországért, sem Romániáért. Én egyből elmenekülnék Svájcba, azt remélhetőleg elkerülné a háború.


Igen, ezeket mind itt Erdélyben hallottam a munkatársaimtól, és igen, én is csalódtam bennük egy kicsit.

2022. júl. 9. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
16%

#5 voltam:

Szerencsére a többség valóban konzervatív, nemzetéhez hű magyar.

2022. júl. 9. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%
Ők sem egyformák. Sok közöttük a magyarok pénzére áhítozó Orbán-imádó-
2022. júl. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
24%
#5 voltam, köszönöm a leértékelést az igazságért.Kolozsváron élek, és ott bizony élnek libsi magyarok szép számmal.
2022. júl. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

#5,#6


Az, hogy sok a konzervatív, nem jó hanem inkább szomorú.


A listádról meg annyit, hogy az 1.-2. pont kb annyira reális és komolyan vehető, mint mikor nekem egy 94 éves román bácsi egyszer azt mondta, hogy ha megtámadnak a magyarok (én is Erdélyben élek), akkor Ő Jénáki György lesz. Hibátlanul tud magyarul, égeti el az iratait, s kész, őt hagyják békén.

3. Eddig még sosem hallottam olyat hogy valaki füvet szívott, majd félholtra verte a párját a gyerekeik szeme láttára. Ellenben az alkohol...

4. A határon túli szavazatok (bár arányuk nagyon kicsi) 90+ százaléka Orbánra megy. Még úgy is, hogy tényleg nem csinál valami sok értelmeset, de hergelni a népet nagyon tud. Bár nem hinném, hogy ha mást választanának majd meg, jobb lenne a helyzet, max másképp rossz.

5. Gondolkodj kicsit el. Ha minél többen így vélekednenek a háborúról, s nem mindenki habzó szájjal harcolna egy államért (úgy hogy amúgy az állam van az emberekért s nem fordítva), nem lennének túl hosszú életűek a háborúk. A hülyék megölik egymást pár képzelt fennkölt ok miatt, a normálisak meg majd visszatérnek.

2022. júl. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Erdélyben is kapitalizmus van.
2022. júl. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!