Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kinek mi a véleménye a marihuá...

Árokpart kérdése:

Kinek mi a véleménye a marihuánáról?

Figyelt kérdés
Előre szeretném bocsájtani ,hogy ez pont az a téma amelyik a legtávolabb áll tőlem, mert szívbetegségem miatt gyógyszereket szedek, csak ha már ennyire oda vannak érte az emberek, hiszen naponta lassan minden második kérdés erről szól, akkor az már társadalmi kérdés és miért jobb ha az asztal alá söpörjük, mintha szakmai megközelítéssel is foglalkozna vele a politika. A véleményem a témában az ,hogy egy ilyen szabályozást el lehetne képzelni egy polgári társadalomban megfelelő állami szabályozás és kontroll mellett: Ha egy ilyen részletes szabályozás lenne emellett szerintem működne. Vásárolni 21 éves kor felett lenne szabad szigorú mennyiségi korláttal, amit a törvény írna elő. 21 év alatti személyeknek árusítani szigorúan tilos lenne, aki ez alatti személyeknek árusítaná az továbbra is mint dílerként kellene bünteni, valamint egyértelmű, hogy egyáltalán árusítani is csakis a kijelölt üzletek árusíthatnák akik a maximálisan szigorú engedélyekkel rendelekznek. Az árusító eladónak gyógyszerészi végzettségűnek kellene lennie. Minden vásárlást be kellene az üzlet eladójának jelenteni, fel kellene töltenie a rendőrség az erre a célra kijelölt adatbázisába, valamint a TB rendszerébe amelyik az egészségügyi járulék kérdéseivel foglalkozik és ezáltal TB mint szerv eldönti, hogy fizettet e a használóval magasabb egészségügyi járulékot. Más országokból és a kizárólag az erre a célra kijelölt üzleteken kívűl marihuánát vásárolni behozni, kivinni , eladni ugyanúgy kábítószer kereskedelemnek minősülne és a fogyasztása is ha nem a kijelölt üzletben vásárolta a terméket. Ezek továbbra is ugyanúgy illegálisak lennének mint napjainkban.
2022. júl. 10. 16:18
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
3%

10


Azért egy masszív alkoholistának, aki mondjuk napi egy liter vodkát dönt magába évekig annak elég nagy esélye van a leépülésre.Persze a mértékletes alkoholfogyasztás nem nagyon okoz gondot.

2022. júl. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
2%
Az alkohol is túl sok problémát okoz társadsalmi szinten. Az embereknek nincs önkontrolljuk. Az hiányozna még, hogy a drogokat is elkezdjük legalizálni. A balhésok így is szereznek.
2022. júl. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
96%
Én leegyszerűsíteném. Max. 3db cannabis nevelését engedélyezném saját használatra, mint ahogy több nyugati országban teszik. Kereskedelmet, nyilvános helyeken használatot nem engedélyezném. Bűncselekmény esetén súlyosbító körülmény lenne ha valaki használt előtte. Kb. úgy mint az alkohol vezetés közben, meg az otthoni engedélyezett pálinkafőzés.
2022. júl. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
13%
Akciózol megint?
2022. júl. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%
Nekem más ötletem van, kérdező. Mi lenne, ha mondjuk fogyasztásért adnánk 1 évet, birtoklásért 3-at, terjesztésért 5-öt? Mindjárt kevésbé lenne gond a drogokkal.
2022. júl. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
92%
25. Nekem jobb ötletem van. Elevenen égessék el máglyán köztéren, aki akár kimondja vagy leírja a marihuána nevét.
2022. júl. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem engedélyezzenek minden olyan szert amelynek az előállításához szükséges alapanyagok megtermelhetőek Magyarországon.És helyben elő is állítható maga az anyag.(Ez azért szükséges mert így ellenőrizhető módon nem tapadna vér a kábítószerhez.)Majd a dohánytrafikokhoz hasonlóan külön erre a célra kialakított üzletben árulják azokat.

Viszont aki nem hazai forrásból származó hatóságilag engedélyezett és bevizsgált szert fogyaszt vagy árusít, hanem drogkartellek és maffiózók kezei által beszennyezett anyagot vesz magához,ad tovább az kapjon példaértékű büntetést. Ítéltessék el oly módon,hogy csak koporsóban távozhasson a fegyintézetből.

2022. júl. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
96%
Én nem élek vele de legalizálnám. Minden embernek az egyéni felelőssége, hogy használ-e drogokat (alkohol és dohány is drog) és ha igen milyen mértékben. Persze sajnos az a szokás, hogy mindenki a másikat szólja meg, a piás lenézi a füvest mert illegális, a füves lenézi a piást mert az károsabb, stb. El kéne jutni oda, hogy mindenki a saját háza táján tegyen rendet, ne mindig a másikat akarjuk már megregulázni.
2022. júl. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
100%
Személy szerint legalizálnám, mert ez saját ügye mindenkinek. Ha lehet inni, cigizni akkor füvezni miért nem lehetne? Nincs akkora különbség.
2022. júl. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Ha csak az orvos tudomány, ruhaipar, kozmetikumokhoz használják ésszel, csupa jó. Ha tudatmódosításhoz akkor rossz a véleményem.
2022. szept. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!