Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elképzelhető vajon ebben a...

Árokpart kérdése:

Elképzelhető vajon ebben a kormányzati cilusban, hogy lesz Nemzeti Konzultáció a csehországi modellhez hasonló a mostaninál szabadabb fegyvertartás kérdésében?

Figyelt kérdés
Ahogyan megfigyeltem mikor előkerül politikai szinten ez a téma érdekes, hogy a kormánypártok szerintem annyira nem tartanák ördögnek valónak, sőt Semjén Zsolt már állást is foglalt egyszer ebben és a Miniszterelnök úr sem tűnik abszolút fegyverellenesnek. Varga Judit igazságügyi miniszter asszony pedig azt hiszem Szilveszter körül egy lőtérről posztolt miközben lőtt. Elképzelhető, hogy Pintér Sándor belügyminiszter úr konzervatívabb még ebben a témában? Ki hogyan látja ezt?
2022. júl. 10. 21:23
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
49%
Nem értek egyet. Sokkal több negatív hatása lenne mint pozitív. Ha van tartási(ami valljuk be nem egy nagy ördöngösség megszerezni), azt használhatod otthon védelemre, az utcára meg legyen már elég egy gázpisztolyt... Ez itt nem Csikágó
2022. aug. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Miért változna át Magyarország Chicagóvá , attól hogy itt is cseh módra hordhatnál magaddal éles maroklőfegyvert az utcán a megfelelő engedély birtokában ?


Szerinted miben különbözünk annyira a csehektől hogy ( ahogy szokás mondani ) nem vagyunk eléggé érettek ahhoz hogy jogunk legyen ahhoz hogy átlag normális civilként is kaphassunk önvédelmi célú fegyverviselési engedélyt ?


És bár szerencsére mostmár van jogod ahhoz hogy önvédelmi célra használd az egyébként vadászati vagy sportlövészeti célra tartott fegyveredet ha a saját területeden megtámadnak , attól még ( teljesen fölöslegesen ) el kell pazaroljál nem kevés pénzt és időt arra hogy megszerezd az előbb említett típusú engedélyeket , annak ellenére hogy tulajdonképpen nem is akarsz valójában vadász vagy sportlövő lenni .


Annak pedig egyáltalán nincs semmi értelme hogy arra kényszerítsuk azokat akik igazából otthonvédelmi célra szeretnének tartani éles lőfegyvert hogy vadásznak vagy sportlövőnek tegyék magukat , amikor a ( még ráadásul ) szomszédos Szlovákiában és Ausztriában nyugodtan tud minden normális halandó otthonvédelmi célra igényelni éles lőfegyvert .


Sőt Ausztriában még nem is kell szerezzél engedélyt ahhoz hogy dupla csövű sörétes puskát vagy nem félautomata golyós puskát vegyél magadnak és ott sem fulladtak bele a totál önjelölt Rambók által okozott káoszba .



Persze azt tudom hogy sokan azzal érvelnek hogy " de hát az osztrákok érettebbek mint mink vagyunk " aminek szintén nincs semmilyen konkrét valóságtartalma , hiszen attól hogy ott magasabbak a fizetések ( vagy mit tudom én hogy miféle nyakatekert érvekkel próbálnák ezt egyesek alátámasztani ) még marhára nem jelenti azt hogy ott rejtélyes módon mégsem esnek egymásnak az átlag emberek csupán amiatt hogy ott otthonvédelmi célra is tudnak venni éles lőfegyvert .


Lényeg a lényeg , az nagyon nem indokolt hogy itt még mindig a kádárista konformizmusra illetve a szokásos ( szerintem szintén teljesen hibás ) magyar kisebbrendűségi komplexusra épülő elvekre fektetett fegyverjog létezik , miközben több hozzánk nagyon hasonló országban minden normális felnőttnek joga van kimondottan önvédelmi célra is éles lőfegyver engedélyt igényelni .

2022. aug. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem most itt ez a jelenlegi rendszer jól működik és ami jól működik azt nem érdemes megváltoztatni és kockáztatni hogy az új rendszer rosszabb lehet.
2022. aug. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem mert még mindig teljesen fölösleges illetve igazságtalan módon korlátozza azt hogy az átlag emberek direkt önvédelmi célra tudjanak igényelni lőfegvyertartási és viselési engedélyt , de az az igazság hogy már igazán nincs mit hozzáfűzzek ehhez a témához , tehát kösz hogy normális hangnemben vitatkoztál velem és attól függetlenül tisztelem a véleményedet , annak ellenére hogy nem értek veled egyet !
2022. aug. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%
Én is köszönöm.
2022. aug. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!