Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szólnak-e érvek amellett,...

Szólnak-e érvek amellett, hogy a KATA-soknak is kelljen adót fizetni?

Figyelt kérdés
Mármint, hogy 1millió forint után ne csak 50ezer forintot kelljen fizetni (5%), hanem akár 50%-ot, mint másnak.

2022. júl. 12. 18:14
A kérdező szavazást indított:
Én a közteherviselésben hiszek, fizessen mindenki arányosan adót
Adócsaló voltam, a KATA legalizálta ezt. Most megszűnik, de addig kaszáltam
A KATA-sok ne fizessenek 5%-nál több adót, más fizessen inkább 50%-ot, mert nekem úgy lesz a jó
Ha a KATA-s nem (alig) fizet adót, miből kap a pedagógus, orvos, rendőr, stb fizetést?
10 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Olyat nem lehetne, hogy befejezd a kérdések kiírását a témában?
2022. júl. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

"Kisadózó vállalkozások tételes adója"


vagyis KELL adót fizetniük.

2022. júl. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem unod még?
2022. júl. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
19%

Jajj kettes, en mint munkavallalo, a berem 33%at adozom, levonjak.


Ha minimalbert keresnek, ez min 66k. Nem annyit keresek, tobbet igy meg tobb ez az osszeg.


Hol igazsagos hogy egy volt futar szamlaz 600kt es marad neki 550k, nekem meg marad 400k? Valaki magyarazza ezt meg nekem.

2022. júl. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Psszt, ne szóljon senki #4-nek a munkaadó teljes bérköltségéről, mert szívrohamot kap :))


Amúgy kormányunk biztosítja a lehetőséget az alkalmazottaknak is arra, hogy kihúzzák magukat a közteherviselés alól: csak 3 gyereket kell hozzá csinálni. Igazságos? Nem tudom feltűnt-e, de ezt a kormányt ez sosem érdekelte.

2022. júl. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4-es MŰKÖDÉSI KÖLTSÉG ezt a zsót keresed. Nekem pl az adón felül havi minimum 150e fenntartani a vállalkozáomat, ott a hiányzó pénzed
2022. júl. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
40%

Egy biciklis volt futarnak milyen működési koltsege van? Semmilyen.


Nem mondom hogy nincs olyan katas akinek valoban sok az onkoltsege. En is ismerek ilyet. Veluk egyutterzek.


En konkretan a futarokrol beszelek, akiket bujtatva foglalkoztattak eddig.


A 2012es kata bevezetes elott is volt elet a kkvkban. 2022 utan is lesz. En sem nyavalygok hogy 200kt levesz az allam a berembol.

2022. júl. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!