Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A KATA hogy érint embereket...

A KATA hogy érint embereket negatívan? Hogy kell egy laikusnak megérteni?

Figyelt kérdés

Most nagy tüntetés alakult a KATA változtatások ellen. Viszont egy olyan ember akit ez nem érinti vagy iskolás semmit sem ért belőle. Olvastam több cikket, de nem értem. Leírom mire gondolok, kérem egészítsék ki.


Van a kisvállalkozóknak egyszerűsített adózás ez a KATA ez megvan. Van egy barátom, aki ilyen ember. Részmunkaidőben tanít egy gyenge főiskolán pár órában, műsort vezet egy kábel TV.én és rendezvényeken vesz részt Star Wars,fantasy csoportokban. Most neki rosszabb lesz, mert cégeknek : fősuli,TV,fantasy csoport nem dolgozhat be, hanem főállást kell találnia, mert többet kell adóznia? Jól értem? Ennyi az egész?


Miben változik egy KATÁS élete ezentúl? Azt értem, ha magánszemélyeknem szolgáltat mint pl non-stop kisboltos akkor semmiben, csak ha cégeknek?



2022. júl. 12. 16:47
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
82%

A KATA-sok többsége nem katázhat tovább, más adózásra kell átállni, többszöröse lesz az adójuk. Ezt az áraiakban is érvényesíteni fogják, egy csomó szolgáltatás drágulni fog, szóval ez egy megszorítás, amit mindenki fizet, a volt KATA-sok is, és azok is, akik igénybeveszik a szolgáltatásaikat.


Szóval mindenkinek lenne oka hőbörögni, mert aki nem katázik, de igénybe vesz szolgáltatást, az is többet fog fizetni érte.

2022. júl. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
30%
Jól érted. Nézd, ha nem lenne Fidesz, nem lenne KATA sem. De már túl sokan visszaéltek vele, indokolt volt a korrekció. Egyébként ismerősöd maradhat vállalkozó, csak épp mondjuk nem KATÁ-s.
2022. júl. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
1@ es mondanál egy konkrét példát, élethelyzetet?
2022. júl. 12. 16:51
 4/40 anonim ***** válasza:
78%
Egy rakás szolgáltatás drágulni fog, tovább nő az infláció emiatt, a te zsebedből is pénzt húznak ki ezzel a megszorítással, kérdező.
2022. júl. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
59%

Vegyünk egy egyszerű esetet. Énekes, eljár haknizni, katás.

Eddig kiállíthatott olyan számlát, hogy a vevő neve Szamosbükkös Község Önkormányzata - Tóth Edömér Művelődési ház.

Ez után meg csak olyant, hogy Katyvaszhy Bertalan.

2022. júl. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Akkor ha jól értem a KATÁ-t eleve a fidesznek köszönhetjük, de rájöttek hogy túl sokan visszaéltek vele és most érthetően visszaveszik?
2022. júl. 12. 16:52
 7/40 A kérdező kommentje:
5@ de ha más számlát állít ki ezután, akkor marad KATÁ-s. Hol a baj? Tök mindegy hogy "Szamosbükkös Község Önkormányzata - Tóth Edömér Művelődési ház. vagy....Katyvaszhy Bertalan." Hát nemde!?
2022. júl. 12. 16:54
 8/40 anonim ***** válasza:
80%

6: nem, a fidesz elszúrta a gazdaságot, és most pénzt kell behajtania, ezért többszázezere ember alól kihúzza a katát, olyanok alól is, akik nem csaltak,csak ez volt praktikus nekik


Ez egy masszív megszorítás, amit mindenki fizetni fog, te is.

2022. júl. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
93%
Pl. csőtörés van a társasházadban. A csőszerelő nem állíthat ki számlát a társasháznak ha katás.
2022. júl. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
78%
Megszűnt az a lehetőség hogy bármennyit keresel havonta 50 ezret adózol. Mindezt úgy hogy a minimálbéres alkalmazott többet adózott mint pl egy klímaszerelő vagy burkoló aki egy 3-4 órás munkáért elkért 80 ezret.
2022. júl. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!