Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Törőcsik András pályafutása...

Törőcsik András pályafutása (sorsa) mennyiben köthető a Kádár-rendszerhez és egyáltalán ki volt Törőcsik András?

Figyelt kérdés
2022. júl. 14. 10:44
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

8

Csak aláíró volt (az államnak), neki közvetlen haszna nem volt, a lét elvitték tőle. Vagyis:


"Az Eclipse Informatikai Zrt. annak idején rendkívül szövevényes, titkosszolgálatokat is érintő kapcsolatokkal rendelkezett. Rendőri felső vezetők neve is szóba került, amikor több milliárdos állami megrendeléseket kapott különböző fejlesztésekre. Óriási összegek folytak át a cégen keresztül más vállalkozásokhoz, mint utóbb kiderült így mosták tisztára a pénzt.

Az egykori labdarúgó a feltételezések szerint strómanként, a háttérből irányító bűntársak bábjaként írt alá a cégei nevében, s vett fel óriási összegeket. Eltűnése előtt nem sokkal például fél milliárd forintot. Szinte bizonyos, hogy ezek felett nem ő rendelkezett, élete vége felé pedig már határozottan fenyegetésre cselekedett."


Erről ennyit.

2022. júl. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy jó lenne ha a Törőcsik Andrásról szóló fórumba nem keveredne bele Katzenbach Imre...! Engem különben nem is érdekel Katzenbach Imre (nem is ismerem illetve nem is ismertem csak annak idején olvastam a nevét a Népsportban az MTK-VM összeállításában...nem volt egy különösebben jó futballista) illetve erről az ügyről amiben része volt olvastam az interneten DE egyébként egyáltalán nem érdekel! És felháborító, hogy a kérdést magát körültekintően megfogalmaztam és mindig van valaki aki szándékosan FÉLREVISZI. Ez egyébként más kérdéseknél is megfigyelhető...


Tehát jó lenne Katzenbach Imrét elfelejteni (ott fekszik valahol a föld alatt valamelyik temetőben...-nem érdekel) és akinek esetleg van érdemi hozzászólása Törőcsik Andráshoz az megteheti bátran!

2022. júl. 14. 11:34
 13/27 anonim ***** válasza:

Valaki ezt írta ki, nem tudom, ki:

"Bár ez nem Törőcsik András sara de a mellékelt képen a HÍRHEDT Katzenbach Imrével látható 1989. január 5.-én az MTK-VM öltözőjében...

[link]


Kérdező, nem tudod véletlenül, ki volt az?

2022. júl. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Az más. Nézegettem képeket Törőről azon az oldalon (van pár) és feljött az is. Értelemszerűen "megcímeztem" a képet de annyi. Értelmes emberek megnézik és kész és maradnak Törőcsik Andrásnál. De valaki kapva kapott a lehetőségen és szándékosan félrevitte a témát. Én pedig mint marha:-) adom alá a lovat, hogy reagálok rá. De most tettem utoljára. Nagy ívben teszek K. Imrére.


Visszatérve...


Sokan előszeretettel fogják rá a rendszerre Törőcsik András futballista pályafutásának és sorsának katasztrófába torkolló menetét. Pedig véleményem szerint egy akarat gyenge ember bárhol akarat gyenge. A rendszer emberbarát módon állt hozzá (is) nem úgy mint állt volna a kapitalizmus ahol ember embernek farkasa és ő (is) ahelyett, hogy díjazta volna ezt visszaélt vele.

2022. júl. 14. 11:45
 15/27 anonim ***** válasza:

"a mellékelt képen a HÍRHEDT ... " témává tetted.


Törőcsikről meg jót, vagy semmit - részemről.

2022. júl. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Meg azzal is jönnek sokan, hogy ha fiatal korában mehetett volna ki külföldre akkor...


Ez is csak olyan nesze semmi fogd meg jól.


Kiment volna pl. olaszországba, vagy spanyolba, vagy NSZK de az ő lusta, sértődős mentalitásával úgy kivágták volna már egy-két hét után, hogy sírva jött volna haza! Az a futball amit ő tudott nyugat-európában akkor már csak a cirkuszban volt nyerő. És tegyük hozzá az emberi tulajdonságait...sértődős, nyűgös, veszekedős, balhés, részeges, lusta ember volt.

2022. júl. 14. 11:54
 17/27 A kérdező kommentje:
Számtalanszor fordult elő, hogy részegen (!) ment a válogatott különböző összetartásaira. Olyankor Lajos bácsi (Baróti) zavartan, szégyenkezve fogta karon és bújtatta el.
2022. júl. 14. 11:57
 18/27 A kérdező kommentje:

A kapitalizmus embertelenségén és a szocializmus emberségességén azt értem, hogy az előbbinél egy hiba után a játékos repül míg az utóbbinál számtalan esélyt kap. Törőcsik ezt nem értette meg és ahelyett, hogy köszönetet mondott volna még neki állt feljebb...


Gyerekként jól indult a BVSC-ben csak sajnos az akaratgyengesége miatt a "jóbarátok" félre vitték. Ebedli meg az a görög... Gazemberek voltak mind. Ebedlinek soha nem volt pl. jogosítványa. És nem azért mert nem tudott volna venni autót vagy nem tudott volna vezetni hanem mert az italt jobban szerette és nem akarta, hogy örökösen elmeszelje a rendőr részegen való vezetéstől.


Most majd jön valaki aki FÉLREVISZI a témát és elkezdi Ebedlit...


De hátha nem.


A lényeg, hogy Törőcsik jót többet kapott sokkal mint amit megérdemelt. És ami rossz történt vele azt megérdemelte.

2022. júl. 14. 12:09
 19/27 anonim ***** válasza:

Ezek amiket írsz jóval túlmutatnak egy átlag ember ismeretein, nyilván bennfentes lehettél akkoriban, vagy hallhattál róla a tűz közelről.

Így érthetőbb Törő gyengesége, meghatározó az edző és köre az első időszakban amíg nagyon befolyásolható vagy fiatal kamaszként.

Ettől független nem menti őt fel.


Nézd Puskást kikerült Madridba jó pár kiló plusszal, mert mindig hízásra hajlamos volt elég volt alkoholt innia ráragadt, és hogy ismét élvonalba kerüljön képes volt leadni akarattal, pedig nem volt már fiatal.

2022. júl. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

19:


Jó példa. Jó ellenpélda. Öcsi bácsi egy kivételes egyéniség volt aki a nulláról épített fel egy új karriert Madridban. Egyébként neki ebből a szempontból jól jött '56 mert ha '56 nincs akkor egy-két éven belül mint "kövér örnagy" vissza is vonult volna mert egyébként is az 54-es Vb után már bárhol lépett pályára bajnokin minden volt csak rendes ember nem. Magyarán szidták mint a bokrot... El is volt hízva, leeresztett, és biztos vagyok benne, hogy 56-ban (57, 58) vissza is vonult volna és akkor nem is úgy emlékezne rá a világ ahogy emlékszik miután kiment Madridba. Érdekes pálya az övé ÍGY...jól jött neki, hogy disszidált.


Törőcsik azért a nyomába sem ért semmilyen téren. Most a futballt értem ezalatt. A futballtudást és a futballhoz való hozzáállását.

2022. júl. 14. 14:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!