Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Baloldaliak! Mi most ez a...

Baloldaliak! Mi most ez a hőbörgés a "rezsinövelés" körül?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, én joggal vagyok felháborodva azon, hogy növekszik a rezsi, hiszen én mindig is támogattam a rezsi/adócsökkentéseket. Bár közvetlenül engem nem érint, mivel fával fűtök, de rengeteg honfitársamat igen.


Szóval valaki mondja el, hogy a baloldali embereket miért zavarja a rezsi növekedése és az egyéb megszorítások? Az utóbbi években a baloldal egy darab adócsökkentési intézkedést sem szavazott meg sőt, nyíltan adókat szerettek volna emelni. Most éppen az történik, amiért a baloldal lobbizott. De ha ez volt a cél, akkor most miért megy a hőbörgés a baloldalon? Én úgy érzem, ha a Fidesz A-t mond, akkor a baloldal instant B-t és fordítva, vagyis a legfőbb céljuk, hogy minden áron ellent mondjanak a Fidesznek, még a saját céljaik árán is. Szóval ha eddig adóemelést akartak, és végül lett, akkor most miért váltott 180° os irányt a politikai céljuk?


Mielőtt jönnének azok a válaszok hogy: Fidesz propaganda! Hülye Fideszes!

Előre szólok, nem vagyok Fideszes, utálom az egész magyar politikát.


2022. júl. 15. 00:14
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
8. Ezzel többnyire egyet értek.
2022. júl. 15. 00:45
 12/21 A kérdező kommentje:
Mondjuk ezzel az intézkedéssel legalább csökkenni fog a fogyasztás. Legalább ennyi előnye van. Attól még nem örülök. Feljebb kellett volna rakni azt a küszöbértéket, hogy azok fizessék meg, akik fölöslegesen sokat fogyasztanak. A nagycsaládosok elvileg kapnak valami kedvezményt a gáz árából. Úgy tudom, nekik feljebb lesz a limit. Erről mit tudtok?
2022. júl. 15. 00:59
 13/21 anonim ***** válasza:
71%

"A nagycsaládosok elvileg kapnak valami kedvezményt"

Jah már megint, aki szült 4-et az adókedvezményekért, annak ki van nyalva. De pl. mamám is egyedül él egy rohadt nagy családi házban, mert mikor építették még 2 nagy család lakott ott együtt. Azóta egyedül maradt, de attól még a házat ki kell fűteni, ha minden szobát nem is akar melegíteni. Neki nem jár kedvezmény? Az idősek megfagyhatnak ha nincs pénzük fűtést fizetni a nyugdíjból? Érdekes egy gondolkozásmód, bár a fidesz döntéseiben már kár is logikát keresni...

2022. júl. 15. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

En jobb oldali vagyok de nem vagyok fideszes.

Miert van az ebben az orszagban hogy aki nem fideszes az rogton baloldali libsi? Nem lehet valaki jobboldali ugy, hogy nem a fidesszel szimpatizal?

2022. júl. 15. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Baluba ***** válasza:
100%

Baloldal a választások előtt: Az ország szarban van a Fidesz 12 éves bénázása miatt, és az elmúlt év osztogatásai teljesen tarthatatlanok. Van tervünk arra, hogy hogyan támogassuk a leginkább rászorulókat, hol lehet spórolni, adót emelni, kezelni a törvényszerű inflációt.

Fidesz a választás előtt: Nézzétek, mennyi pénzt osztottunk szét az elmúlt évben, ha ránk szavaztok, megint szétosztunk ennyit! Hazaáruló baloldaliak nem nem osztogatnának ennyit!


Ez talán megválaszolja a kérdésedet, hogy miért akadt ki majdnem mindenki az elmúlt pár héten, legyen az bal vagy jobboldali szavazó.

2022. júl. 15. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
75%

15: mert ilyen kétbites, fekete-fehér gondolkodásmódra van a nagy többségüknek szükség.

"Vagyunk mi, meg meg a zellenség, akik ugye a köcsök libsik!" Ennyi, erre az identitáspolitikai maszlagra gyakorlatilag sikeres "programot" tud építenj a fidesz.


13: nem érzéketlenség, de miért nem költözik kisebb helyre, és adja ki/el a régit?

2022. júl. 15. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Majd érint teged is mert a fa àr is felmegy.
2022. júl. 15. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Nem vagyok teljesen baloldali, de utálom a fideszt (aki amúgy ezzel a hatósági áras cirkusszal baloldalibb, mint az MSZP, de most ez lényegtelen).

Én egyáltalán nem vagyok felháborodva. Örülök, hogy meglépték, tőlem ki is vezethetik egy az egybe az egészet. Legalább megtanulnak az emberek spórolni, semmi szükség sincs télen a rövidnadrágra fűtött lakásokra, fel lehet venni a pulóvert. Örülnék neki, ha a fizetésem 33,5%-ából nem a pazarlók jólétét tartanák fent, hanem az állami feladatok színvonala emelkedne (pl. oktatás, eü.), amit időnként sajnos nekem is igénybe kell vennem.

2022. júl. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"nem érzéketlenség, de miért nem költözik kisebb helyre, és adja ki/el a régit?"

Lakott már nálunk is egy kis ideig mikor műtötték, de nagyon nehezen bírta ki. Az egész életét ott élte le, ahhoz a helyhez ragaszkodik. Ez 80+ korban már nem ilyen egyszerű, az ő beleegyezése nélkül meg nem rángathatjuk el onnan. Nyilván jobb lenne ha nem azt a nagy házat kellene takarítani, rendben tartani, de jelenleg nem igazán van más megoldás, és a mi családunknak is van bőven gondja ezen kívül

2022. júl. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
14. Ki mondta, hogy aki nem fideszes, az instant baloldali? ilyet biztosan nem írtam. Amúgy meg a Fidesz nem teljesen jobboldali. Rengeteg baloldali intézkedést hoz. Konkrétan a baloldali emberek véleményére voltam kíváncsi, akik ténylegesen baloldali eszméket vallanak.
2022. júl. 15. 11:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!