Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Baloldaliak! Mi most ez a...

Baloldaliak! Mi most ez a hőbörgés a "rezsinövelés" körül?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, én joggal vagyok felháborodva azon, hogy növekszik a rezsi, hiszen én mindig is támogattam a rezsi/adócsökkentéseket. Bár közvetlenül engem nem érint, mivel fával fűtök, de rengeteg honfitársamat igen.


Szóval valaki mondja el, hogy a baloldali embereket miért zavarja a rezsi növekedése és az egyéb megszorítások? Az utóbbi években a baloldal egy darab adócsökkentési intézkedést sem szavazott meg sőt, nyíltan adókat szerettek volna emelni. Most éppen az történik, amiért a baloldal lobbizott. De ha ez volt a cél, akkor most miért megy a hőbörgés a baloldalon? Én úgy érzem, ha a Fidesz A-t mond, akkor a baloldal instant B-t és fordítva, vagyis a legfőbb céljuk, hogy minden áron ellent mondjanak a Fidesznek, még a saját céljaik árán is. Szóval ha eddig adóemelést akartak, és végül lett, akkor most miért váltott 180° os irányt a politikai céljuk?


Mielőtt jönnének azok a válaszok hogy: Fidesz propaganda! Hülye Fideszes!

Előre szólok, nem vagyok Fideszes, utálom az egész magyar politikát.


2022. júl. 15. 00:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%
Jobboldali vagyok
2022. júl. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%
Nem vagy fideszes, csak épp nyalsz a fidesznek. Értem.
2022. júl. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%

"Bár közvetlenül engem nem érint, mivel fával fűtök"

Háhh! Ezen felnevettem. Te sem voltál 5-ös közgazdaságtanból, persze kétlem hogy tanultál volna valaha.

2022. júl. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%

Először tisztázzuk, hogy szerinted ki a baloldali? Mert lassan már mindenkire rásütitek, aki nem a fidesz propagandát önti magából.

Például az ellenzéki programban tisztán és érthetően, egyenesen le volt írva, hogy NEM akarnak adót emelni. Az az állításod tehát, miszerint "nyíltan adókat szerettek volna emelni" rögtön egy ordas nagy hazugság.

Ráadásul az embereknek nem is közvetlenül a rezsi növekedésével van bajuk (persze azzal is van), hanem azzal, hogy a fidesz eddig azt hazudta, hogy a gazdaság jól teljesít, a rezsicsökkentéseket és az árplafonokat tartani tudja a kormány, és hogy megszorítások nélkül fognak kormányozni. A probléma az, hogy a kormánypártok HAZUDTAK az embereknek, és nem közvetlenül az, hogy plusz adókat vetnek ki, hiszen adóemelés volt már sokszor ebben a koszfészekben. Az embereknek szimplán abból lett elegük, hogy a fidesz 12 éve csapja be őket állandóan, és most már az emberek életével játszanak.

2022. júl. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
2.Örömmel kritizálom mindkét undorító oldalt. Most éppen a baloldalon húztam fel magam. Én jobboldali gondolkodású ember vagyok, de az még nem jelenti, hogy ne utálnám a Kormányt.
2022. júl. 15. 00:28
 6/21 anonim ***** válasza:
15%

Erre nem fogsz értelmes választ kapni.

Akik hőbörögnek, még nem éltek külföldön, vagy azt sem tudják ott mi van.

Pedig általában mindig a Nyugattal példálóznak. 🤣

2022. júl. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
3. Rosszul fogalmaztam, kevésbé érint. Tisztában vagyok vele, hogy felment a tűzifa ára, de ha kombináltan fűtök,(gáz a határérték alatt+fa) akkor lényegesen kevesebbe kerül a fűtés. Az áram egy más történet.
2022. júl. 15. 00:32
 8/21 anonim ***** válasza:
89%

Te nagyon tévedésben vagy, jól benyelted a fideszpropagandát. Erre mit lehet mondani..? talán olvasd el, hogy miért nem szavazták meg az adócsökkentéseket, és hogy mit ajánlottak helyette alternatívaként! 🤦‍♂️


a rezsinövelés pedig szükséges volt, már a választások előtt meg kellett volna lépni, a gazdasági viszonyok miatt. A lakosságnak vissza kell fognia a fogyasztását. Most ehhez egy még mindig nagyon kedvező ösztönzőt kaptunk. jobb lenne még egy sávot bevezetni szerintem, ne legyen ennyire éles az átmenet túlfogyasztás esetén. Ezzel nem lehet mit tenni... az ésszerű rezsicsökkentés az energetikai korszerűsítés lett volna (szigetelés, nyílászárócsere, fűtésrendszer korszerűsítés, napelemek, stb). ezt kellett volna támogatnia a fidesznek az elmúlt 10+ évben. Helyette inkább közösen fizettük a túlfogyasztást...

Most se korszerű épületeink nincsenek, se teljes rezsicsökkentésünk, mindez egy óriási válság kezdeti szakaszában. Sokat fognak még koppanni a magadfajta fideszhülyítettek.

2022. júl. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

4. MZP-t támogattam(ő jobboldali), tudom, hogy ő nem akart adókat emelni. Szimpatizáltam a programja nagy részével is. Kár hogy nem külön indult, így most 2 oldalról járatták le. :(

Egyébként miért nem szavaztak meg a baloldali pártok semmilyen adókedvezményt? Ellene is volt/van rengeteg baloldali politikus. Parlamenti/egyéb felszólalások.

2022. júl. 15. 00:41
 10/21 anonim ***** válasza:
76%

Fogalomzavar van. Amit ma baloldalnak neveztek, az igazából egy kifacsarodott izlésű reakciós liberális banda.


Valójában ma az egyetlen igazi baloldal a Thürmer Gyula által vezetett Munkáspárt. Ő tényleg baloldali, évtizedek óta ugyanazt mondja.

2022. júl. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!