Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz, hogy mondott olyat...

Igaz, hogy mondott olyat Karácsony Gergely, hogy maximum 20 fok lesz a távfűtés idén télen? Aki melegebbet akar elektromos hősugárzót kell használnia?

Figyelt kérdés
Csak az a cink, hogy a legkisebb hősugárzó is 2000 Watt. Ami bőven több mint a fele a fogyasztható energiának ami belefér a havi 210 kWh-ba. És akkor még nincs bekapcsolva a hűtőd a fagyasztód meg semmi.

2022. júl. 15. 15:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
14%
Igen
2022. júl. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Forrás?

Az hogy ne fűtsük túl a lakásokat (és különösen hogy szigeteljük!) inkább kívánalom lenne mintsem kívülről megvalósítható. Műszakilag betáp. oldalon nem tudod szabályozni hogy az egyes fogyasztóknál hány fok legyen. Csak az előremenő ág hőmérsékletét, nyomását tudod szabályozni de a fogyasztói helyen nem hogyan áll a szelep.

2022. júl. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

A propaganda média szerint mondott.

Más forrást nem találtam.

2022. júl. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom (bár én vidéki távhős vagyok), a lakástulajdonosok döntik el együtt, hogy hány fok legyen (ahol nincs hőfokszabályzó). Ha 23 fokot kérnek akkor annyi, ha 20-at, akkor annyi, és ez alapján fizetnek többet vagy kevesebbet, ez alapján számláz a szolgáltató. Nem hinném h egy polgi beleszólhatna két fél szerződésébe, és megmondja hány fokig fűthet.
2022. júl. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Panelban se gond télen hűtő nélkül: tasakban kilógatod az ablakon. Viszont ennek ellenére se ajánlott hősugárzót működtetni, inkább vegyél föl még egy pulóvert és köss sálat a nyakadba, húzhatsz föl pamutkesztyűt is, tévézés közben iszogass forró teát.
2022. júl. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Geli nem mondani szokta, hanem a facén megírni...
2022. júl. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

"télen hűtő nélkül: tasakban kilógatod az ablakon"

Ha erre számítasz, tuti, hogy enyhe tél lesz és a tavaszias melegben megbuggyan a tej. :)

2022. júl. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, a fővárosi önkormányzat középületeiről beszélt.



Amúgy meg a 20 fok teljesen jó.

2022. júl. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
20 fok az kevés?
2022. júl. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Én úgy tudom, a fővárosi önkormányzat középületeiről beszélt.

Amúgy meg a 20 fok teljesen jó."

Középületekben tényleg.

2022. júl. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!