Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem kellene korrigálni a...

Nem kellene korrigálni a rezsinövelést úgy, hogy jobban érintse a Budapestieket és a megyeszékhelyeket, különösen a panellakókat?

Figyelt kérdés

Természetesen ez egy újabb vitát vethet fel, mivel nem minden megyeszékhely nagy lakosságú, van olyan város amelyik nem megyeszékhely mégis nagyobb mint a legkisebb megyeszékhelyek. Ez egy másik téma.

De a lényeg az, hogy ez a fajta rezsinövelés főleg a vidékieket fogja érinteni, akik átlagosan eleve kevesebbet keresnek. A vidéki élet lényege mindig is az volt, hogy nagyobb legyen a személyes tered, cserébe kevesebb a munkalehetőség, kevesebb bérekért. De a nagyobb személyes tér több rezsit igényel.

Az eddig belobogtatott rezsinövelő terv pedig kevésbé érinti a nagyvárosi panellakókat főleg. Pl. egy egyedülálló garzon paneles simán ki tudja védeni az emelést, míg egy vidéki 2 gyerekes kertes házban élőt meg nagyon megviselhet.

Valószínűleg lesznek erre vonatkozóan korrekciók?


2022. júl. 16. 17:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Jól mondod, a rezsiterhek most azok számára lesznek a legnagyobbak, akik CSOK-ra, babaváróra megkapták, felépítették a kertes házukat vidéken. Megköszönhetik Orbánnak.
2022. júl. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

Miért lenne kevesebb a rezsim Bp külvárosában, mint vidéken?

Családi ház.

Pesten arányaiban kevés a társas, panelház.

2022. júl. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

2#

Ezért mondom, hogy főleg a panel és társasház lakókat. Mert tudom, hogy városokban is vannak kertvárosrészek.

A távhő piaci ártól teljes mentessége például ebben a kontextusban non-szensz, mindenképpen változtatni kell rajta.

2022. júl. 16. 18:02
 4/19 anonim ***** válasza:
89%

Őszintén remélem, h nem és most a vidékiek fognak fizetni, mint a katonatiszt.

Üdv, egy panelproli

2022. júl. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Még hány bőrt akarsz lehúzni azokról, akik semmi támogatásra, visszatérítésre nem jogosultak? Vegye már ki a részét más is a közteherviselésből, ne csak mi.
2022. júl. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

"ez a fajta rezsinövelés főleg a vidékieket fogja érinteni"


Ők szavazták meg a Fideszt, nem ezt akarták?

2022. júl. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi kedvezményt kaptál eddig a közösből? Azt azok is fizették, akikre most rá akarod terhelni a rezsi-szívást. Itt verték a mellüket választások előtt a CSOK-osok, hogy ők mennyire jól jártak a Fidesszel, és akik nem, azok nem érdeklik őket. Nincs ingyen ebéd, nem mondták még?
2022. júl. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
18%

#1,#5,#7


- vidéki vagyok

- nem a fideszre szavaztam

- nincs gyerekem

- nincs CSOK

- nem nyertem pályázati pénzt

- nem vagyok semmilyen kedvezményre jogosult, mivel nincs egy fészekalja gyerekem, etnikum sem vagyok és nem elég kevés a fizetésem a segélyhez

- hőszivattyúval fűtök, mivel nincs a településen gáz bevezetve


...és még sok százezren vagyunk így. Miért is kéne minket büntetni?

2022. júl. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%

"...és még sok százezren vagyunk így. Miért is kéne minket büntetni?"


Mégse voltatok elegen, hogy a Fidesznek ne legyen 2/3. És a városiakat, panellakókat miért kellene büntetni? Tőlünk a panelprogramot is elvette a Fidesz, a lakáskasszák állami támogatását is elvette a Fidesz, sok kisnyugdíjas él panelben, kis lakásban, és nem tudná finanszírozni azt a közös költség emelést, ami a korszerűsítéshez kellene. Nekünk még CSOK sem jár. Minket miért kell büntetni? Miért tőlünk kell még több bőrt lehúzni?

2022. júl. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Elég undorító vagy kérdező
2022. júl. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!