Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A börtönbe nem maguktól...

A börtönbe nem maguktól mennek be a bűnelkövetők?

Figyelt kérdés
Voltam Brodmann László tárgyalásán, mert kíváncsi voltam élőben az ítéletre. El is ítélték, aztán tárgyalás után egyből vitték megkezdeni a büntetését. Előtte soha nem jártam még bíróságon sem. Én azzal voltam, hogy idézést szoktak kapni a bűnelkövetők a börtönbe. Akkor ez tévhit?

2022. júl. 17. 21:53
 1/8 anonim válasza:
8%
Hogyne, sőt meghívót kapnak.
2022. júl. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A búncselekménytől függ, hogy azonnal viszik be, vagy kap időpontot a bevonulásra.
2022. júl. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy már az ítélethirdetéskor sem volt szabadlábon. Előfordul az olyan.
2022. júl. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Dehogynem, a falusi lopos is úgy szokott bemenni a börtönbe, hogy miután ellopta a sarki boltból és megitta a karton Kőbányait, felszáll a buszra és elmegy a legközelebbi börtönbe.
2022. júl. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Enyhébb bűneseteknél vagy speciális eseteknél szokott olyan lenni, hogy valamikor az ítélethozatalt követően jön a börtön behívó. De a gyakoribb pont az, hogy a letöltendő ítélet kiszabása után egyből viszik is az embert.
2022. júl. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem mindenkit visznek azonnal. Ha 5 éven aluli a büntetés, akkor behívó.

Tesómnak most kell bemenni július 25-én 10 órára Állampusztára 1 évre verekedés miatt. Viszont idegbeteg és pszichiáterhez jár 3 havonta, pont július 25-én kell menni a pszichiáter szakorvoshoz 9 óra 15-re.

Az a nagy szerencseje, hogy a pszichiáter május 23-án adta a legutolsó vizsgálatkor az időpontot július 25-re, a börtönbevíhót pedig júlis 7-én írták. Most mivel egy napra esik a kettő, a tesóm jelezte a BV-nek, hogy neki aznap szakorvoshoz kell menni, az orvosi dokumentumot, smelyen az időpont van lefénymásolta és elküldte a bv-nek, mivel szakorvoshoz kell mennie, amit orvosi papír igazol, nem kell bemenni július 25-én, hanem új időpontot kap.

2022. júl. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó voltam. Legálisan, törvényileg így lehet húzni egy kicsit.
2022. júl. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Érdekes.
2022. júl. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!