Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ekkora téma mindig a...

Miért ekkora téma mindig a lángos, balatoni lángos ára? Egy ember éves jövedelmének elenyésző része az erre költött pénz.

Figyelt kérdés

Eleve drága a munkaerő különösen a Balaton partján, az élelmiszer alapanyag, az energia, bérleti díj.


Igenis megér szerintem 1 500 Ft-ot egy lángos a Balaton partján, ami kiemelt turisztikai forgalmú terület, az elegánsabb éttermi fogyasztásról nem is beszélve.


2022. júl. 18. 14:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
57%
A lángos a magyar pizza!
2022. júl. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
27%
Ezt mondjuk én sem értem. Főleg hogy nálunk a piacon is 500 forint egy lángos, tehát nem olyan nagy különbség, másik meg hogy ötven éves koromig nem voltam a Balatonon, elég nehezen hiszem, hogy másoknak ezt napi mondjuk tízszer ki kell fizetni, hogy akkora megterhelést jelentsen nekik. Még ha nyaral is ott mondjuk tíz napot, azalatt lehet hogy kétszer vesz, nem belefér?
2022. júl. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
95%

A lángos ára tükrözi a többi árakat.

Horvátországban olcsóbb nyaralni, mint a Balatonon.

2022. júl. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
65%

Menjél akkor a Balcsira és tömd a zsebét tovább lölő bácsinak.Én akkor sem mennék oda ha fizetnének érte,már boccs.

Más hely nincs a büdös balcsin kívül?:D Nem is értem a zembereket.

Ennyi ész van,ezért tartunk itt ahol de hiába is magyarázza bárki sokan még mindig nem értik ezt a rendszert hogy mi épült ki észrevétlenül.

2022. júl. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
74%
Èn mèg sose ettem lángost a Balatonon,ùgyhogy èn sem èrtem ezt a felhajtást.Az,hogy Horvátországban olcsòbb nyaralni,azt így nem lehet kategòrisan kijelenteni.Mind az Adriàn,mind a Balatonon függ az ár attòl,hogy azon belül hol nyaral az ember,milyen tìpusù szàllàst foglal az ember,mivel utazik stb.
2022. júl. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
51%
Azért mert ha magasak árak az ember meg csinálja maga de akkor ne is árusitsák.Vannak tiszteséges árusok ezzel őkett is tőnkre teszik.
2022. júl. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 hypno ***** válasza:
96%

#2


Akkor most úgy képzeld el, hogy vagy vagy te, a párod meg 2 gyerek és eltapsoltok 6000 Ft-ot csak lángosra, ha az egyszerű sós fokhagymás megfelel. tejföllel, sajttal kicsit drágább...és akkor még nem öblítettétek le semmivel.


És ennél praktikusan minden drágább. Persze, az ember nem a nyaraláson spórol, de azért akárhogy is, a lángos liszből, sóból, élesztőből, vízből áll. Darabonként kb 50 Ft a ráfordítás. + a feltét.

2022. júl. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
95%

7-es Igen,erről beszélek én is már évek óta:D De még mindig nem értik.

Kár koptatni a szánkat:D

2022. júl. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
14%

"Horvátországban olcsóbb nyaralni, mint a Balatonon."


Ne hazudozzál már! Horvátország kb egész Európában a legdrágább.

2022. júl. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
84%

#7 - Kereslet-kínálat. Annyiért fogják árulni, amennyiért megveszik. Lényegtelen, hogy azon 20% a haszon, vagy 2000%. A piac dönti el, mennyiért veszik meg.


(De ha már megmondod mennyi az előállítási költség, akkor az alapanyag mellett illene beszámítanod az árba a munkadíjat, energiát, bérlési díjat is. Így nagyon fals.)

2022. júl. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!