Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire lehetne a megújuló...

Mennyire lehetne a megújuló energiákkal kiváltani a mostanit?

Figyelt kérdés
Sok politikus említi a napelemet, szélenergiát, geotermikus energiát. Nade sokszor nem fúj a szél, télen és ősszel alig süt a nap, akkor hogyan tárolnánk? Főleg itt Európa közepén.
2022. júl. 20. 13:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
18%
Magyarországon a tavaszi, nyári és kora őszi időkben a lakossági réteget ellátja a kiépített napelemrendszer, ami Magyarországon van. Nyáron még a paksi atomerőművet is visszább kell venni a napelemek miatt. Ezért nem engedélyeznek már új napelem parkokokat a hálózatra kapcsolni.
2022. júl. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

A családi házban élők simán kitudnák váltani.

Napelem a tetőre és abból megy az áram meg a fűtés is.

2022. júl. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
Semennyire. Résegíteni is minimálisan lehet, nem hogy kiváltani.
2022. júl. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Rátapintottál a lényegre. A legfőbb gond ezekkel az energiaforrásokkal pont az, hogy nem létezik hatékony módszer az energia tárolására.

Illetve a geotermikusnál már nem, ott ugye nem olyan időszakos a termelés mint egy napkollektor esetében. Ezzel a legfőbb gond, hogy a jelenlegi technológiával irdatlan kezdeti befektetést jelentene, ami jó pár év alatt térülne csak meg.

2022. júl. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Akár teljesen is, csak annyi pénz nincs a világon, hogy ezt megoldhasd. Pláne rövid idő alatt.
2022. júl. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

#1 "Magyarországon a tavaszi, nyári és kora őszi időkben a lakossági réteget ellátja a kiépített napelemrendszer, ami Magyarországon van. Nyáron még a paksi atomerőművet is visszább kell venni a napelemek miatt. Ezért nem engedélyeznek már új napelem parkokokat a hálózatra kapcsolni."

NEM!

1. A kiépített napelem rendszer még nagyon kevés energiát tud termelni. A teljes energiafogyasztás kb. negyedét használja a lakosság. Ebben nincsenek benne a hivatalok, a közvilágítás, a kereskedelmi egységek, kórházak energiafelhasználása, amik szintén nélkülözhetetlenek a mindennapi élethez még nulla ipari termelés mellett is.

Az össz energiafelhasználásunk tavaly 48560 GWh volt, ennek tehát negyede, 12140GWh kb. a lakossági fogyasztás. Az napenergiatermelésünk 3793 GWh volt tavaly, ami jelentősen növekedett az elmúlt években, megkétszereződött csak egy év alatt. A magyar energiatermelésben átvette a harmadik helyet a széntől. De a hazai termelés csak a fogyasztásunk háromnegyedét teszi ki, a negyedét importáljuk.

De maradjunk a lakossági fogyasztásnál és a termelt napenergiánál. Szóval a lakosságnak 12140GWh energiafelhasználása van, a napenergiával meg termelni vagyunk képesek (kizárólag amikor süt a nap) 3793 GWh-nál kicsivel többet az azóta is megtörtént fejlesztések miatt. Legyen kb. 5000 GWh és akkor feltételeztem a fél év alatt 20%-os növekedést.

De ez még a FELÉT SE fedezi a lakossági fogyasztásnak, ami mellé kell hogy akkor is legyen áram amikor sötét van vagy amikor télen szimplán nem süt eléggé hogy energiát termeljen, meg még azoknak az intézményeknek is fedezni kell az áramszükségletét amik nélkülözhetetlenek.

2. A paksi erőművet lehet szabályozni, a napenergia termelését pedig nem. Mivel nyáron süt a nap hosszabb ideig és erősebben, logikus, hogy nyáron termelődik napenergia nagyobb mértékben, nem télen. Ahogy a környező országokban is. Nem visszavenni kell a paksi erőművet hanem a folyamatos áramszolgáltatásban megjelenő napenergia mellé a nappali működéssel nyáron kevesebbet kell termelni az atomerőműben.

3. új napelem parkokat nem azért nem engedélyeznek mert már nem kell az áram a napenergiából, hanem mert a rendszer nem erre lett tervezve és nem bír el ennél nagyobb ingadozó áramtermelést. A rendszer fejlesztését párhuzamosan kell végezni a megújuló energiatermelés növelésével.

Itt van az internet, miért nem olvasol ELŐBB utána a tényeknek?

[link]

[link]

2022. júl. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Pénz kérdése minden... csak éppen nem akarna senki tízszeres energiaárakat fizetni. S jól látod a problémát, a villamos energiára adott időpontban van szükség nem feltétlenül akkor van amikor mikor sütni szíveskedik a nap, vagy fújni a szél. A mélyvölgy kb. 2000 MW, a csúcsfogyasztás 8000 MW körül van, négyszeres különbség!
2022. júl. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%

Én sosem értettem ezt a végletes gondolkodást ebben a témában.

Nem kell 100%-ig kiváltani. Az is jó, ha a 40%-ot adja.

Mivel tárolni nem lehet, a fölösleges áramot eddig is eladtuk külföldnek, ezután se lenne másképp.

Télen alulteljesítenek a napelemek? És? Nyáron meg nem.

Ha nekem van egy rendszerem ami az év felében jelentősen csökkenti a külföldtől való függőségemet... akkor az eg yjó rendszer!:D


Ráadásul ha sokkal zsúfoltabb és időjárásban sokkal kevésbé szerencsés országokban sikerült megoldani, akkor itt is meg lehetne.


Valaki írta, hogy nem akarunk 10x-es energiaárakat. Aha. Akkor maradjunk a gáznál, ami 20x drágább lesz és még hiány is lesz belőle:D

2022. júl. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

#2 "A családi házban élők simán kitudnák váltani.

Napelem a tetőre és abból megy az áram meg a fűtés is."

Csak ez nem így működik.

Konkrétan 2 hónapja van napelemünk. A kiépítése össz költséggel kb. 3 millió forint volt. Ha valaki átlagemberként extra sok áramot használ és még ezzel is fűt, csinál havi 50 ezres számlát (most, a rezsicsökkentéssel), ez 5 évre lenne elegendő pénz kifizetni és most egy összegben kellett előre rákölteni. a mi áramszámlánk ennek a harmada se volt, vagyis el kellett költenünk a napelemre 15 évnyi áram díját .

Ebben még nincsen benne sem akkumulátor rendszer az áramtároláshoz, sem egy átmeneti megoldás, a nagyobb kapacitású szünetmentes tápegység, amit még tervezünk beszereltetni, hogy legalább 1-2 napig lehessen minimális áramunk egy esetleges áramszünet alatt.

A családi házaknál vagy teljesen saját ellátásra rendezkedsz be vagy a hálózatra vagy rákötve és csak akkor van áramod ha onnan jön áram. Maga a tároláshoz szükséges akkumulátor rendszer és a hozzá tartozó egyéb szükséges dolgok amivel a magunk megtermelte árama is felhasználható lenne a hálózatra kötés mellett, még annyiba kerülne, mint a napelem kiépítése. Vagyis benne lenne 30 évnyi áramszámlánk költségében.

Ha kizárólag önellátó lenne egy családi ház - hogy legyen áram akkor is ha nem süt a nap eléggé, vagyis este 7-től reggel 7-ig kb. nyáron, télen meg szinte állandóan, kellene más energiatermelő rendszer is. a szélenergia sem mindig termelhető, tehát önellátó egy hibrid üzemű szél-nap energiatermelés és akkumulátor rendszerrel lehet. Árat nem lehet találni most a neten hozzá, mert egyedi ajánlatokat tesznek az aktuális forint árfolyamtól függően, de ha jól emlékszem az kb. a duplája volt a sima napelem rendszernek ami nálunk lett kiépítve.

Ami meg még külön kell hozzá, hogy a 3 millióból telepített napelemünk közel fedezi majd az éves áramfogyasztásunkat - FŰTÉS NÉLKÜL. Mert gázfűtésünk van. Ha a fűtést is azzal akarnád megoldani az egyrészt sokkal nagyobb befektetést igényelne, másrészt pont akkor nem termelsz áramot amikor fűtened kellene.

2022. júl. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9, most jól leírtad miért nem éri meg...

De akkor miért telepítettél napelemet otthonra?:D

2022. júl. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!