Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A "túlzott" Holokauszt "észben...

A "túlzott" Holokauszt "észben" tartás nem fog ellentétes hatást kiváltani?

Figyelt kérdés

Nekem személy szerint az a véleményem,hogy túlzásba viszik sokszor a Holokausztozást, és szinte mindenben antiszemitizmust látnak egyes magukat liberálisnak valló személyek, hírcsatornák.

De engem nem zavar, nincs belőle hátrányom, így nekem mindegy.

Azonban egyre inkább azt veszem észre,hogy egyre többször, és egyre többen gúnyt űznek az egészből.

Az új munkahelyemen fiatal, 20-as éveikben járó srácok és lányok vannak, egy részük zsidó származású, van aki ismert, zsidóságát nyíltan vállaló közéleti személy gyermeke, és rengeteg a holokauszttal kapcsolatos morbid, és kevésbé morbid viccet sütnek el szinte nap mint nap a munka közben.

Az első ilyen jellegű viccnél figyeltem,hogy ki nem nevet, és szerettem volna tájékozódni,hogy ki az aki talán zsidó.De ilyen nem volt.Mindenki nevetett.Persze ettől még akad köztük zsidó, de én például sosem nevetnék egy az 56-osokat sértő viccen.Bár ha annyira erőltetnék az 56-ot, mint a Holokauszt tényét, akkor lehet én is tudnék már nevetni.

Egyszóval az a lényeg,hogy szerintem annyira próbálják ezt beletuszkolni az emberbe,hogy függetlenül attól,hogy bal vagy jobboldali, zsidó vagy nem zsidó, már csak nevet rajta az ember.

(beletuszkolni-például az iskolában, vagy egy-egy riportban,híradóban)


2015. dec. 18. 14:42
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
9%

Nagyon tuszkolják. Rettenetesen.

Évente kétszer hallok róla kb.

2015. dec. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem a holokauszt az emberiség eddigi legnagyobb szégyene , ezért érdemes életben tartani az emlékért hogy még csak hasonló se fordulhasson elő a jövőben.az ilyen viccek és az ezt viccesnek tartó emberek is gusztustalanok. zsidó iskolában tanulok és a 300 diák közül senki nem nevet, hidd el nekem.
2015. dec. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
18%
+ első válazsoló:nagyon kemény lehet évente kétszer hallani róla, tényleg..
2015. dec. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
18%
...ha ironikus voltál bocsánat
2015. dec. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 A kérdező kommentje:

Ha évente kétszer hallasz róla,akkor nem ártana tájékozódni a nagyvilág híreiben.

Nekem meg a munkatársaim egy része zsidó, és nevetnek.Sőt, ők gyártják a poénokat.

2015. dec. 18. 15:00
 6/69 tetro ***** válasza:
6%

Szerintem ez egy baromi ócska kifogás.

Szerintem, aki zsidózni akar, annak ez egy baromi jó kifogás, hogy legitimálja a véleményét. De sajnálom kedves kérdező, nem. Attól még hogy évente megjelenik két film a Holokauszttal kapcsolatban, attól még senki sem lesz antiszemita vagy rasszista, aki amúgy nem az.

Talán azért látnak annyian antiszemitizmust maguk körül, mert valóban van? Nézzél már szét pl ezen az oldalon.

Az hogy te min nevetsz meg min nem, az a saját egyéni ízlésed. Komolyan az alapján akarsz ítélkezni, hogy általad zsidónak vélt emberek nevetnek-e egy viccen? Komolyan? Én most rajtad nevetek, de nagyon.

Amúgy mégis mi a gondod azzal, hogy emlékezünk a holokausztra? Tudod a magyar történelemben ilyen méretű és szisztematikus gyilkosság még nem volt. Több százezer magyar ember gyilkoltak meg. Ez megvan azért ugye? Még ma is élnek olyanok, akik ennek a részesei voltak. És szerinted nem normális hogy ez a közös emlékezetünk része? Akár a művészeteken keresztül? Vagy azért ne legyen az, mert a zsidókat érintette? Vagy mégis mit szeretnél?

Amúgy hol szeretnék beléd tuszkolni ezt? Kötelező volt bármelyik filmet megnézned, vagy esetleg részt venned valamilyen megemlékezésen?

2015. dec. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
82%
Pl. a Észak Amerikai őslakók szisztematikus kiirtása.
2015. dec. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
41%

Kitalálom, megint írt róla a kurucinfó...

A túlzott "Holokauszt észben tartást" nem zsidók, vagy baloldaliak, vagy liberálisok csinálják, hanem kizárólag a szélsőjobb, és kizárólag azért, hogy utána panaszkodhassanak róla.

Holokauszt szóra keresés:

Index: 1876 találat

Hvg: 2156 találat

Origó: 1257 találat

Kuruc: Nagyjából 27 100 találat


Vagy csak nyisd csak meg az oldalakat. Az említett négyből három normális dolgokkal foglalkozik, az utolsó meg a zsidókkal és a Holokauszttal non-stop. És még az indexre mondják, hogy zsindex. Inkább zsidó.infó, ők foglalkoznak folyamatosan zsidókkal. Meg az olvasóik. Senki mást nem érdekel.

A zsidó ismerőseimmel soha nem kerül elő a Holokauszt, a nem zsidó ismerőseimmel sem, a hírekben sem amiket olvasok. Tudod hogy kerül elő? Úgy, hogy szélsőjobbosok panaszkodnak arról, hogy túl sokat beszélünk róla. ÉBRESZTŐ! TI beszéltek róla túl sokat.

2015. dec. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
21%
Második válaszoló vagyok , érdekelne miért pontoztátok le ennyire a válaszomat....?
2015. dec. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 Jeffrey Spender ***** válasza:
78%
#12: Azért, mert ott volt az ukránok Holokausztja, annak során tudatosan 5 - 10 millió ukránt irtottak ki a szovjet kommunisták egy év alatt.
2015. dec. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!