Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valaki lenne szíves leírni a...

Valaki lenne szíves leírni a gázfogyasztás számlázásának a mikéntjét?

Figyelt kérdés
Hogy fognak számlázni a tavalyi átlagfogyasztásból kiindulva? Értem ezalatt, hogy havi vagy éves szinten nézik majd a fogyasztást? Ha napi időarány szerint számláznak az mit jelent?
2022. júl. 21. 12:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Ügyfélszolgálatot kérdezd meg.
2022. júl. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Kösz, de remélhetőleg itt is van aki tudja.
2022. júl. 21. 12:04
 3/19 anonim ***** válasza:
Azt mondja, hogy ha az éves fogyasztásod nem lépi át a plafont, minden marad. A számlázási időszak nyilván nem érinti a törvénynek a Közlönyben megjelent dátuma előtti időszakot.
2022. júl. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Szerintem várjuk meg az első számlát én azt mondom.


Én se értem ezt most, úgyhogy az a terv, hogy augusztusban ugyanúgy fogyasztok mint általában fogyasztanék és meglátjuk.

2022. júl. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
69%
A lényege, hogy fázni fogsz, de nagyon. Vigasztaljon, hogy a hatvanpusztai Orbán uradalomban nagyon finom meleg lesz a családnak.
2022. júl. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
5: Nem ez volt a kérdés.
2022. júl. 21. 12:21
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A rendeletben ez áll:


"A lakossági fogyasztó az e rendelet szerinti kedvezményes mennyiségeket időarányosan jogosult igénybe venni. Ennek érdekében az egyetemes szolgáltató naparányos elszámolást alkalmaz, amelynek alapján a felhasználó számára kiállított számlában a kedvezményes mennyiség 1/365-öd részének és a számlázási időszak napjainak szorzatát érvényesíti, és az e feletti rész számlázása történik lakossági piaci áron vagy versenypiaci költségeket tükröző áron. Földgáz felhasználói adatszolgáltatáson vagy elosztói leolvasáson, leolvasást helyettesítő becslésen alapuló számlázása, valamint az azonos mennyiségről kiállított részszámlákon kívüli egyéb részszámlák esetén az egyetemes szolgáltató üzletszabályzatában rögzített fogyasztási jelleggörbe alapú kedvezmény meghatározást kell alkalmazni."


Érthető, nem? :)

2022. júl. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Érthető hát persze bonyolultabban nem lehetne leírni.
2022. júl. 21. 12:28
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy lesz, mint eddig. Vagy diktálod vagy átalányt fizetsz…
2022. júl. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Oké, de akkor minek kell még a tavalyi fogyasztást is belekeverni?
2022. júl. 21. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!