Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nő a gáz ára hétszresére...

Miért nő a gáz ára hétszresére átlagfogyasztás felett, ha elvileg olcsó orosz gázt kap az ország?

Figyelt kérdés

#rezsi #orosz gáz #rezsinövekedés
2022. júl. 21. 19:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Biztos kiszámolták hogyha a nagycsaládosok nem lesznek érintettek a gázváltoztatást illetően, mert ugye levédték őket.Szóval akkor hányszorosát kell a többitől beszedni hogy meglegyen a kalkulált bevétel.

Az áram "csak" 2szerese.Azon jobban tud spórolni az ember és sokkal könnyebb is átlagfogyasztás alatt maradni a legtöbb háztartásnak a gáz átlagfogyasztásához képest. Mert azt nagyon alacsonyra tették.

Én pl. egyedül élek, pár éves családi házban ami jól szigetelt.20 fokot tartok télen.Éjjel is.De nappal mikor elmegyek dolgozni leveszem 18 fokra a fűtést,és nem esik vissza a hőmérséklet 18 fokig, úgyhogy gyakorlatilag télen csak délután, estefele fűtök meg éjjel.Szerintem nagyon keveset.És így is azért a leghidegebb hónapokban 100m3 körül van a fogyasztásom.Azért aki mondjuk 22 fokot tart az már átlépi a 144m3-t még akkor is ha ugyanannyit fűt mint én.És azért egy kisgyerekes pár nem veheti vissza a fűtést 20 fokra.És ők nagy eséllyel tartózkodnak egész nap otthon, így sokkal többet is kell napközben is fűteniük.

És még hozzátartozik az igazsághoz hogy én gázt másra nem használok.A meleg vizet melegíti még a kazán.De pl. elektromos főzőlapom van.

Akinek mellette még gáztűzhelye is van, az könnyedén átlépheti a szabott értéket,leginkább a téli hónapban.

2022. júl. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
#11 Ez szép és jó, de gondolod, hogy havonta leolvassák majd a fogyasztásmérőket? Nálam ugyanaz a helyzet, mint nálad, most első félévben átlagban 40m3-re jött ki a havi fogyasztás, pedig jó hosszú volt a tél, április közepén még fagyott. Tavaly nálunk az éves átlag 36m3/hó volt. Azért mi elég messze vagyunk a 144m3/havi átlagtól. És mi minden nap főzünk is, de a fűtési szezonon kívül havi 5-8m3 a fogyasztás havonta.
2022. júl. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 krwkco ***** válasza:

#7

"az is fontos, hogy ma Magyarország az európai piaci árnál ötször olcsóbban vásárol orosz gázt"

A kulcsszó a MA. 2022. február 01

Magyarország is nagyjából az európai piaci áron veszi a gázt csak kb. 3 hónapos késéssel érvényesítik az árat. Ezért akkor 1/5 volt a magyar ár. Később elérte a piaci átlagárat és néha felette is volt.

Csak éppen akkor már nem nyilatkozik senki, hanem kussolnak.

2022. júl. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

13.

Ez egy elmélet ,amit belinkeltem meg hivatalos.

2022. júl. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 krwkco ***** válasza:

#14

"Ez egy elmélet ,amit belinkeltem meg hivatalos."

Nem tünt fel, hogy az általad linkelt cikkből idéztem? Az idézetben a MA, a címben a MOST szó szerepel. A "hivatalos" kijelentés erre az időtartamra érvényes.

Nem csoda, hogy megnyerték a választásokat, ha az embereknek csak ennyire látnak át a szövegeiken.

Olvasd el inkább ezeket, ha szembesülni akarsz a valósággal:

[link]

[link]

[link]

2022. júl. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!