Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzékiek, számotokra...

Ellenzékiek, számotokra melyik a legszimpatikusabb Fideszes politikus jelenleg? És melyik a legkevésbé szimpatikus?

Figyelt kérdés

2022. júl. 25. 16:00
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
39%

#18

"Ezt már egy magyar titkosszolgáltis ember arccal névvel elmondta, vagyis ez tény."

Valami fasz ezt mondja, és ez akkor már tény is? Indokold meg, hogy miért lettünk kiszolgáltatva Kínának és Oroszországnak!


"Nem volt akkora rablás Mo. történelmében,"

Számokkal támaszd alá.


"2010-ben az egészségügy EU-s szinten 35-ből 21. helyen volt. 2019-ben pedig a 33."

Eleve nincs is 35 EU-s ország. A helyezés megállapításánál egyik fő szempont, hogy a GDP hány százalékát költjük egészségügyre, ez nálunk az egyik leggyengébb, de za például nem szempont, hogy mekkora az alkalmazottak keresete, ami a Fidesz alatt jelentősen növekedett.


"A zseniális rezsicsökkentés miatt most településeken nincs víz, akár napokig."

EGY, ismétlem EGY ilyen település van, de te már előadod mintha általános jelenség lenne.


"Mármint a menekülteket. Jah, elég gerinctelen dolog."

Migránsokat, nem menekülteket. A menekülteket támogatják, nézd meg az ukránokat. A Közel-Keletről és Afrikából ide vándorlók megélhetési migránsok.


"Azzal, hogy EU legdrágább gáz árának a kétszeresét kell fizetni? :DDDD

Jó megvédés, inkább húzzanak akkor el és ne védjenek meg semmit, ha ez a legjobb, amit tudnak."

Egy bizonyos limit fölött kell csak. Az egyik legolcsóbb még azzal együtt is nálunk a gáz, de főleg a villany. Amíg a 100%-ra vonatkozott a rezsicsökkentés, addig gondolom nem méltattad, hogy van, de amint szigorítanak benne, már problémázol.


"Ugye tudod, hogy EU-s szinten mi vagyunk a legközelebb az olaj hiányhoz?"

Mire alapozod ezt? Azt ugye tudod, hogy Németország 10x annyi olajat vesz Oroszországtól, mint mi, pedig állítólag mi vagyunk, akik finanszírozzák az oroszok háborúját?


"Sokkal jobban állnak a hazaáruló fidesz nélkül."

Akkor miért álltunk szarabbul, amíg nem volt a Fidesz kormányon?

2022. júl. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
30%

21 Végre más is leírja, nem csak én. Reméljük elgondolkodik rajta (ha képes rá) És azt is remélem, hogy baloldali-hazaáruló kormány soha többé nem jut Magyarországon hatalomhoz. Ez a nemzeti érdek.


Mikor balos irányítás volt az ország mindig vesztett vele.

Károlyi, Kun Béla, Rákosi, Kádár, Horn, Gyurcsány. Nem kérünk ebből, soha többé baloldal.

2022. júl. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
42%

Hú bakker, az alapszintű szövegértelmezés se nagyon megy már a magyar jobboldalon?


Nem tűnt fel, hogy itt feltettek egy KÉRDÉST kifejezetten az ELLENZÉKIEKNEK címezve, és arra kellene válaszolni????


Lődd már le magad az ócska pártpropagandáddal együtt, vagy ha ellenzékinek érzed magad, a KÉRDÉSRE VÁLASZOLJ, ne offold szét kormányzati sületlenségekkel!

2022. júl. 26. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
75%

#20

"te valami nagyon elvakult Orbán-fóbiás lehetsz"

Meg se lep, hogy valaki fideszként érvelési hibával nyit. Mondjuk azt se tudják, hogy az micsoda, szóval...


"Nem kiszolgáltatják, hanem gazdaságilag együttműködünk velük"

ÁH, szóval orrba-szájba beengedni a kémeket, illetve kifejezetten CSAK nekik kedvező deal-eket kötni az együttműködés. ÉRtem.

Működj velem együtt és add nekem az összes vagyonod. Ha megteszed, akkor elfogadom ezt érvnek.


"Kiszolgáltatás az lenne, ha mindent nyugati tőke csinálna."

Nem, ez sem kiszolgáltatás. A kiszolgáltatás attól függetlenül, hogy ki csinálja, azt jelenti, hogy az országnak kedvezőtlen együttműködés születik, pl. Fudan vagy Paks2.

Lehet mindent a nyugattal csináltatni. Egyébként most volt a hírekben, hogy amikor a nagyon "kedvező" Kínával csináltatott valamit Amerika, akkor olyan rendszert sikerült telepíteniük, ami gyakorlatilag megbéníthatja az országot.

Szóval így érdemes deal-elni velük.


"Na akkor ki lennénk szolgáltatva a nyugatnak. Ez amit most csinálunk teljesen jó, diverzifikációnak hívják"

Jaj, kevered a dolgokat.

Ha mindent valakivel csináltatsz, akkor nem vagy neki kiszolgáltatva, mivel bármikor válthatsz.

A kiszolgáltatás azt jelenti, hogy nem fogsz tudni váltani, pl. amit a fidesz összehozott az orosz gázzal, az kiszolgáltatás.


Volt 12 évünk diverzifikálni, nem sikerült.


"Nem loptak el semmit, hanem átszervezik egy olyan formába, amivel sokkal versenyképesebbek tudnak lenni hosszútávon."

Az átszervezés esetén a közvagyon nem kerül magánkézbe, itt ez történt.

Továbbá, önmagában nem lesz semmi versenyképesebb a működési formájától. Amitől versenyképesebb lett volna, az végtelen mennyiségű pénz, amivel fizetéseket, ösztöndíjakat és eszközöket biztosítanak. Ez nem teljesült.


"így lopták szét a balos-komcsi haverjaid az országot"

Nem az én haverjaim, főleg hogy a legtöbb exkomcsi, exkiszes szarházi jelenleg is fideszes.

De ebben egyetértek, a fidesz szétlopta az országot.


"A valóság ezzel szemben, hogy nagyjából dupla annyi pénzt költünk egészségügyre"

Ez érvelési hiba. Nem cáfoltál semmit. Annyit jelent, hogy szarabbul osztjuk el a pénzt.


"rengeteg kórház, orvosi rendelő stb. épült. Az ellátás is sokkal jobb mint 10 éve"

Az a helyzet, hogy nem.

Az EÜ minősége nem függ az felújított kórházaktól. Egy 20 éves épületben is lehet embereket kezelni, ha van eszköz, de a legújabban sem, ha nincs.


Egyébkétn a fidesz zárta be a legtöbb kórházat:

[link]


"Semmi köze a rezsicsökkentéshez, az aszályhoz annál inkább"

Ez tévedés. Mo. ivóvíz nagy hatalom.

Másrészt, korábbi években ugyanúgy korlátozás volt, mégse volt aszály. Vagyis valaki itt hazudik. :)


Bizony a rezsicsökkentés miatt nem újították fel a vízhálózatot. Ezt a szolgáltató is elmondta, ahogy elmondta, hogy KRITIKUS állapotban van a magyar vízvezeték hálózat 50%-a (!).

Ezt mind az elmúlt 12 évben kellett volna felújítani, ami a rezsicsökkentés miatt nem következett be.


"még mindig sokkal jobb mintha a putris szegényekhez jutna"

Áh, szóval adjunk annak, akinek nem kell és ne adjunk annak, akinek kell.

Elég féreg hozzáállás, de hát fideszes vagy. :DD


"és nem a segélyen élő-semmit nem dolgozó- emberket mint anno Gyurcsányék."

Eldönthetnéd, hogy hiszel-e a fidesznek, mivel a fidesz kampányolt azzal, hogy mennyire akar mindenki dolgozni és mennyi munkahelyet hoztak össze, vagyis akiket körülírtál, azok nem léteznek a kormányod szerint, vagyis támogatható réteg.


"Minden menekültet befogadtunk Ukrajnából. Viszont az illegális migrációt megállítottuk."

Nem volt illegális migráció, egy menekült hullám volt, akivel a fogyatékosakat meg lehetett vezetni. Eldöntheted, hogy te hova tartozol. :)


"Te miről beszélsz. Még a rezsicsökkentés megváltoztatásával is nálunk lesz messze a legolcsóbb a rezsi."

Arányosan nem. Arányosan bizony mi lettünk az egyik legszarabb helyzetben.

Vegyük az áramot. A németnél az általunk fizett kétszerese az áram, pedig azzal szarul állnak, viszont a fizetések háromszorosak alsóhangon.


"Feltéve ha nem vagy brutálisan sokat fogyasztó"

Pontosabban, ha egyedül élsz 30 négyzetméteren. Egyébként pedig többet fogyasztasz.

1.4 millió fogyasztót érint minimum. A ksh szerint egy háztartásban átlagosan 2.3 ember ér, vagyis a lakosság harmadát érinti ez MINIMUM.


"Az embereknek és így az ország gazdaságának is hatalmas segítség az árstop. "

Nem, ha hiány lép fel, és minket ez fenyeget.


"De majd ha a gyakorlatban is életbe fog lépni a szankció. Na majd visszatérünk rá."

Mármint melyik szankciók? Már életbe léptek.

De ha nem léptek életbe, akkor a fidsez ritka szar, már még az szankciók életbe lépése előtt vagyunk szerinted és már rosszabbul állunk, mint nyugat.


#21

"Valami fasz ezt mondja, és ez akkor már tény is?"

Áh, szóval ha valaki, aki ott dolgozott és nevét, arcát vallálja, akkor "fasz", de amikor a fideszes név nélküli források mondanak valamit, akkor tény. :DDDD

Ja, nem kettős mérce.


"Indokold meg, hogy miért lettünk kiszolgáltatva Kínának és Oroszországnak!"

Hmm, nem vagy valami okos.

Meg tudod mondani, hogy Kína hogyan "terjeszkedett" Afrikában? Ha igen, akkor tudod, hogy mi a probléma a Fudan szerződésével.


"Számokkal támaszd alá."

Nem kell atomfizikusnak lenni hozzá.

Mi a legnagyobb lopási tétel, amit az mszp összehozott? A metró.

Ez 500 milliárd volt és végig tartott az mszp alatt, a tervezett összeg pedig 250 milliárd volt, vagyis 250-et loptak ki.

Most vegyünk a fidesztől csak EGY tételt. Pl. vizes vb, tervezett összeg 25 milliárd, míg a valós összeg 120 milliárd, vagyis kb. 100 milliárd a különbség. EZ mennyi ideig is tartott? A teljes kormányzásuk negyedéig? Vagyis majdnem a felét összelopták kb. ötöd annyi idő alatt?


És itt tényleg csak egy random tételt hoztam. A Puskás stadion hasonló eset.


De mondok jobbat. A fidesz alatt, legalábbis 2010 és 2019 között évente a GDP 4-5%-ja jött be átlagosan az EU-tól.

Ha kicsit számolsz, akkor kijön, hogy ez azt jelenti, hogy az EU-s pénzek nélkül a GDP-nk visszaesett KONJUNKTÚRA alatt.


"Eleve nincs is 35 EU-s ország."

Az EU-ra itt mint kontinensre és nem unióra utaltam, ami a kontextusból ki is derül.


"de za például nem szempont, hogy mekkora az alkalmazottak keresete, ami a Fidesz alatt jelentősen növekedett"

Miért, attól jobb az egészségügy? Ha 10 ezer forinttal többet keres a sebész, aki műt, akkor annyival jobb munkát fog végezni? Nem.

Oka van, hogy miért nincs benne, mivel nem tükrözi a minőséget.


"EGY, ismétlem EGY ilyen település van, de te már előadod mintha általános jelenség lenne."

És számtalan másik, ahol korlátozás van.

A helyzet az, hogy a probléma már akkor van, ha EGY ilyen is létezik. Mivel ez engem bizonyít és ha egy már lett, akkor bizony lesz még.


A szolgáltató szerint a csatornahálózat 50%-a van kritikus állapotban. Becslések szerint MINIMUM a víz negyede, de inkább harmada elszivárog.

Ez annyit jelent, hogy ha rendbe tennénk a vízvezetékeket, akkor mindenki számlája csökkenne kb. 30%-kal.


"Migránsokat, nem menekülteket"

Menekülteket, nem migránsokat.


"A Közel-Keletről és Afrikából ide vándorlók megélhetési migránsok."

Jah, a háború az nagyon megélhetés kérdése volt. :DDDD

Okos gyerek vagy. :DDD


"Egy bizonyos limit fölött kell csak."

Ami úgy lett kitalálva, hogy sokan többet fogyasszanak.


"Az egyik legolcsóbb még azzal együtt is nálunk a gáz, de főleg a villany"

Amúgy a villany azért rossz példa, mert ígyis a többszörösét fizeted annak, amiért előállítjuk, vagyis lehúz az állam.


"Mire alapozod ezt? Azt ugye tudod, hogy Németország 10x annyi olajat vesz Oroszországtól, mint mi"

Arra, hogy Németország pl. nézi, hogy milyen alternatív megoldások lehetnek. Mit tervez Mo., ha elzárja Oroszország a gázcsapot?

Ez egy releváns kérdés, ezért beszélnek róla a németek.


"Akkor miért álltunk szarabbul, amíg nem volt a Fidesz kormányon?"

Öm, pont nem egy adatot hoztam, hogy rosszabbul állunk, lsd. egészségügy.

Vagyis nem, nem állunk jobban.


De jó, egyébként mégha jobban is állnánk, az se feltétlen jelentene semmit, erre most mutatok egy elméleti példát.

Tegyük fel, hogy 2002-ben álltunk 10 egységen.

2010-re ez lett 10 egység és 2018-ra 14 egység.

Igen, a 14 a legmagasabb érték, viszont, ha átlagot számolsz, akkor sokkal jobb volt 2010 előtt, mivel akkor 8 év alatt 10 egységet fejlődtünk, míg 2010 után 8 év alatt 4-et.

2022. júl. 26. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
39%

#23

Figyelj már, te nem tudsz szöveget értelmezni? Miért nem a kérdező kérdésére válaszolsz, ahelyett hogy offolsz?


#24

„Áh, szóval ha valaki, aki ott dolgozott és nevét, arcát vallálja, akkor "fasz", de amikor a fideszes név nélküli források mondanak valamit, akkor tény. :DDDD

Ja, nem kettős mérce.„

Már szalmabábozással indítasz. :DDD

Áruld már el, hol hivatkoztam én név nélküli fideszesek forrásaira tényként? :)


„Nem vagy valami okos”

Mondja ezt a fogyatékos, aki szerint 10 egységet fejlődtünk az MSZP alatt, a Fidesz alatt, meg 4-et. :D


„Meg tudod mondani, hogy Kína hogyan "terjeszkedett" Afrikában? Ha igen, akkor tudod, hogy mi a probléma a Fudan szerződésével.”

Nem, világosíts hát fel, alig várom. *ásít*


“Mi a legnagyobb lopási tétel, amit az mszp összehozott? A metró. Ez 500 milliárd volt, a tervezett összeg 25 milliárd, míg a valós összeg 120 milliárd, vagyis kb. 100 milliárd a különbség”

Ja, mondjuk azt se felejtsd ki, hogy az a 2000-es évekbeli 250 milliárd a vizes vb idején kb. 500 milliárd egyenértékű lenne, de a többletköltség is eleve 332 milliárd volt, nem 250.

És azt se hagyd ki, hogy a vizes vb 120 milliárdjából 85 millárd olyan beruházásokra ment el, ami nem is közvetlen költség, a vizes vb nélkül is létrejött volna, ilyen pl.: a Duna Aréna fejlesztése.

Mondjál még ehhez hasonlókat. Megelőlegezem neked a 70 milliárdos vadászkiállítást, amiből 55 milliárd szintén másra, a Hungexpo teljes felújítására ment el. Ezekkel példálózni kb. olyan, mintha vennél egy egy autót 500 forint értékben, elmennél vele bevásárolni 30ezerért, aztán meg elkezdenél hörögni, hogy 530ezerbe került a bevásárlásod.

A négyes metrónál semmi ilyen nincs, abszolút semmire nem fogható, hogy miért nőtt ekkorára a költség, hisz nem is történt jelentős változás a terveken.


“De mondok jobbat. A fidesz alatt, legalábbis 2010 és 2019 között évente a GDP 4-5%-ja jött be átlagosan az EU-tól.”

Mondok még jobbat. Akkor miért példálózik velünk az EU, mint EU-s pénzekből rendkívül jól fejlődő ország? (Tudod, egy másik kérdés alatt írtad ezt). Ahol egyébként már kifejtettem a véleményem az EU-s pénzekről; minden szomszédunk EU-s pénzek nélkül nagyobb fejlődést produkált, mint EU-s pénzekkel, túl van lihegve az egész EU-s pénzesdi.


“Ha kicsit számolsz, akkor kijön, hogy ez azt jelenti, hogy az EU-s pénzek nélkül a GDP-nk visszaesett KONJUNKTÚRA alatt.”

Konjunktúra nem csak 2010 után volt, sőt, az azt megelőző évtizedben nagyobb konjunktúra volt. Tudod amelyikben volt az a nagy lemaradásunk az állítólagos német visszaesés miatt, ami nem is volt. :D

[link]


“Az EU-ra itt mint kontinensre és nem unióra utaltam, ami a kontextusból ki is derül.”

Az EU rövidítés mindig az unióra utal, de vettem.


“Miért, attól jobb az egészségügy? Ha 10 ezer forinttal többet keres a sebész, aki műt, akkor annyival jobb munkát fog végezni? Nem.”

Valószínűleg igen, jobb munkát fog végezni, de nem 10 ezer forinttól, öcsém!

Képben vagy egyáltalán, hogy az egészségügyben milyen emelések történtek?

2010 átlag orvosi bér: br. 214ezer

2022-ben egy pályakezdő orvos bére br. 619ezer

[link]

[link]

Szerinted egy olyan orvos nem végzi jobban a munkáját, akinek nem azon jár az esze, hogy miből fizeti ki a törlesztőt?


“És számtalan másik, ahol korlátozás van. A helyzet az, hogy a probléma már akkor van, ha EGY ilyen is létezik.”

Hát akkor, fiam, nagy a baj Franciaországban: [link]

Olaszországban, Portugáliában, Spanyolországban:

[link]

Németországban:

[link]


“Mivel ez engem bizonyít és ha egy már lett, akkor bizony lesz még.”

Tehát a fentiek bizonyíték arra, hogy nyugaton probléma van? Pedig ott nincs is rezsicsökkentés!


“Menekülteket, nem migránsokat.”

Számodra mi a különbség a kettő között?


“Jah, a háború az nagyon megélhetés kérdése volt. :DDDD

Okos gyerek vagy. :DDD”

Tudod te hol volt háború? Szíriában. 2015-ben, a nagy menekültválság idején a menedékkérők kevesebb, mint 30%-a volt szíriai. És a menekülés az első biztonságos országig tart. Németország kb. 5 ajtóval odébb van. És én megértem, ha a németek olyan hülyék, hogy tart karokkal fogadnak, én sem állnék meg Németországig, de azt ne hazudjuk már, hogy egy ilyen a háború elől menekül. Nem beszélve a többi országból érkezőkről.


“Amúgy a villany azért rossz példa, mert ígyis a többszörösét fizeted annak, amiért előállítjuk, vagyis lehúz az állam.”

Akkor a Gyurcsányod idején miért kellett a többszörösét fizetned?


“Arra, hogy Németország pl. nézi, hogy milyen alternatív megoldások lehetnek. Mit tervez Mo., ha elzárja Oroszország a gázcsapot?”

Ennek a komoly veszélye egyelőre nem áll fenn, de Szijjártónak is kiadták, hogy keressen alternatív megoldásokat, ugyanazt csináljuk, mint mindenki más.


“Öm, pont nem egy adatot hoztam, hogy rosszabbul állunk, lsd. egészségügy.

Vagyis nem, nem állunk jobban.”

Miféle más adatot hoztál az egészségügyön felül?


“De jó, egyébként mégha jobban is állnánk, az se feltétlen jelentene semmit, erre most mutatok egy elméleti példát. Tegyük fel, hogy 2002-ben álltunk 10 egységen. 2010-re ez lett 10 egység és 2018-ra 14 egység.

Igen, a 14 a legmagasabb érték, viszont, ha átlagot számolsz, akkor sokkal jobb volt 2010 előtt, mivel akkor 8 év alatt 10 egységet fejlődtünk, míg 2010 után 8 év alatt 4-et.”

Hát ez nagyon elméleti példa, vagy inkább fogalmazzunk úgy, hogy valóságtól elrugaszkodott. 10 egység versus 4 egység? Hogyan jött ez ki neked? Egyáltalán mit szívtál, hogy erre a következtetésre jutottál? Még az elvakultabb ellenzékiek is szarnak, vagy tartják az MSZP kormányzást, a DK szektásokat leszámítva. De tényleg, nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi az, amikben az MSZP jobb volt? És nem ilyen “nem vezetett be diktatúrát” szintű dolgokra vagyok kíváncsi.

A leglényegesebb szempontok, bár ezt írtam a másik kérdés alatt is, de ott nem részleteztem:

- Munkanélküliségi ráta: MSZP alatt +6%, Fidesz alatt -7%

- Gazdasági növekedés: MSZP alatt +15%, Fidesz alatt +37%

- Reálbérek emelkedés: MSZP alatt +13%, Fidesz alatt + 53%

- Államadósság: MSZP alatt +25%, Fidesz alatt -5%

2022. júl. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

#25

"Már szalmabábozással indítasz"

Nem, ezt logikus gondolkodásnak hívják, ha valaki fideszes azok után, ahogy pl. megtámadták Donáth Anna családját, az legitimálja, hogy névtelen emberekre hivatkozzunk, mivel azzal támadták.

A fideszes média pedig a fidesz kezében van és kirúgások nem voltak.


"Mondja ezt a fogyatékos, aki szerint 10 egységet fejlődtünk az MSZP alatt, a Fidesz alatt, meg 4-et."

Érvelési hiba.

Példát mondtam, nem azt mondtam, hogy így történt.

Összességében azt lehet elmondani, hogy a mszp alatt az ország - ha mindan adatot figyelembe veszünk - stagnált, vagyis 0 egységet fejlődtünk.

A fidesz alatt az ország pedig - mondjuk - -5 egységet fejlődött, mivel visszafejlődtünk.


Nem tudom, hogy akkor ki a retardált, amikor nem tudod felfogni, hogy valami példa-e vagy sem. :D


"a vizes vb nélkül is létrejött volna"

Na, ez az ami pl. nem igaz.

NEm valósult volna meg, csak jobban hangzik, ezért számít minden többlet költségnek.


"Ezekkel példálózni kb. olyan, mintha vennél egy egy autót 500 forint értékben, elmennél vele bevásárolni 30ezerért, aztán meg elkezdenél hörögni, hogy 530ezerbe került a bevásárlásod."

Inkább olyan, hogy tudom, hogy 500 forint egy kiló kenyér, adok neked kölcsön 1 tízezrest, hogy vegyél belőle kenyeret és amikor kérem a visszajárót, akkor azt mondod, hogy mind a kenyérre ment el.


Most pont így érvelsz, és utólag elkezded belemagyarázni, hogy hát, a kiszállási díjad, meg az arcodat adtad a kenyérvásárláshoz, stb.

Elég szánalmas.


"Akkor miért példálózik velünk az EU, mint EU-s pénzekből rendkívül jól fejlődő ország?"

Azért, amiért "mi" is azzal példálózunk.

Van egy EU-s átlag, ami felett vagyunk. Míg az EU-s átlag olyan 2% szokott lenni, addig mi olyan 4%-ot hoztunk. Ez EU-hoz képest nyilván jó.


"minden szomszédunk EU-s pénzek nélkül nagyobb fejlődést produkált, mint EU-s pénzekkel, túl van lihegve az egész EU-s pénzesdi"

Egyrészt, ezt nem tudod így összehasonlítani, mivel eltérő évben, eltérő dolgokat tehet meg egy ország.

Másrészt, az EU-s pénzek 100%-ban úgy vannak kitalálva, hogy a GDP-t pörgessék, vagyis nincs túllihegve.


Bizony, mi nem fejlődtünk semmit, a gazdaságunk csak visszafelé fejlődött. Ezt érte el a fidesz.


"Konjunktúra nem csak 2010 után volt, sőt, az azt megelőző évtizedben nagyobb konjunktúra volt"

Igen, és?

2002 GDP: 67.61 milliárd USD

2008 GDP: 158.1 milliárd USD, ez 133%-os növekedés.

2010 GDP: 131.9 milliárd USD

2018 GDP: 160.4 milliárd USD, ez 21.6%-os növekedés.


"Tudod amelyikben volt az a nagy lemaradásunk az állítólagos német visszaesés miatt, ami nem is volt"

Ahh, retardált. A fejlődésben volt visszaesés, nem a gazdaságban, ahogy nálunk is.

Németország GDP növekedés előző évhez képest:

2004: 12%

2005: 0.1%

2006: 5%

2007: 15%


Ez történt a magyar gazdasággal is.

2006-ra márcsak egy 2%-os növekedést hoztak össze.


(Minden adatot a világbankról szedtem.)


"Valószínűleg igen, jobb munkát fog végezni, de nem 10 ezer forinttól, öcsém!"

Szóval hazudtál, mivel az állításod az, hogy akár ha 1 forintot is adsz, akkor már jobb munkát végez.


"Szerinted egy olyan orvos nem végzi jobban a munkáját, akinek nem azon jár az esze, hogy miből fizeti ki a törlesztőt?"

Jahh, hogy ez a mérce? Akkor egyiknek sem sikerült, mivel mindkét fizetéssel megérzi a törlesztőt.

Talán az előbbivel kevésbé, mivel alacsonyabbak voltak az ingatlan árak akkor.


"Hát akkor, fiam, nagy a baj Franciaországban"

Gondolom nem sikerült felfogni, hogy mi a különbség válság és konjunktúra között. Ahogy a mértékét sem sikerült értelmezni.

Nem baj, anyukád így is szeret. :)


"Tehát a fentiek bizonyíték arra, hogy nyugaton probléma van?"

Elég vicces, hogy láthatóan okosnak gondolod magad, de nem tudsz különbséget tenni két egymástól eltérő esettől.

A vízvezetékek esetén az a minimum, hogy mindig mindegyik működik. Fejlettségben ott tartunk, hogy hatalmas baj van, ha már egyetlen helyen ez hibás.

Viszont pl. ha van egy hiba mondjuk egy telefonos applikációban, akkor az nem bizonyítja, hogy az adott cég meg fog szűnni.


A probléma mértéke bizony számít.

Szállj fel egy repülőre, amivel mindig van 1 probléma, pl. az egyikből hiányozzon a pilóta stb.

Ugye, hogy szar lenne? De a rendszerint hibákkal küzdő tömegközlekedésünkre mindenki felszáll gondolkodás nélkül.


"Tudod te hol volt háború?"

A 2. vh-ban meg Németországban, még se jártak jól a zsidók, aki pl. csak a szomszédba menekültek.

Sőt, '56-ban háború sem volt, mégis Amerikáig ment sok-sok magyar.


Amit leírtál nem érv, hanem érvelési hiba.


"Akkor a Gyurcsányod idején miért kellett a többszörösét fizetned?"

Mármint a te Gyurcsányod.

És nekem nem kellett.


"Ennek a komoly veszélye egyelőre nem áll fenn, de Szijjártónak is kiadták, hogy keressen alternatív megoldásokat, ugyanazt csináljuk, mint mindenki más."

Igen, ez egy jó példa a kormányképtelenségre.

Konjunktúra alatt lehetett volna előnyben részesíteni az árammal történő fűtés elterjedését, hogy csökkenjen a kiszolgáltatottság, lehetett volna akkor megoldásokat keresni.

Ezt hívják kormányzásnak, nem azt, amit a fidesz csinál.


A fidesz már rég elkésett azzal, amit csinálnak és láthatóan szarul is csinálja, mert megint az oroszoktól szeretne gázt.


"Miféle más adatot hoztál az egészségügyön felül?"

GDP-ről is beszéltem, csak nem fogtad fel, mivel szerinted nem jelentenek semmit az EU-s pénzek.

Ha nem jelentene semmit, akkor nem hívtuk volna le, akkor nem ezel akmpányolt volna a fidsez az mszp ellen is, hogy nem használták ki.


"Hogyan jött ez ki neked? Egyáltalán mit szívtál, hogy erre a következtetésre jutottál?"

Igen, ezért hívnak retardáltnak, mivel nem tudsz felfogni egy példát.


"A leglényegesebb szempontok"

Na pont így, vakon kontextus nélkül nem értelmezünk adatokat.

De nyugi, segítek.


"- Munkanélküliségi ráta: MSZP alatt +6%, Fidesz alatt -7%"

Mármint egy válság alatt és után? Ez pont egy természetes adat így.

De elmondom, hogy az MSZP alatt átlagban 6-7%-os a munkanélküliség, míg a fidesz alatt 3-4%.

Tudod mi a különbség? A közmunka, vagyis valójában a fidesz nem oldott meg semmit, csak manipulálta a számokat.

Sőt, a közmunkának az lenne a lényege, hogy segítse visszaemelni az embereket, akik kiestek a társadalomból. Nos, ez se sikerült.


"- Gazdasági növekedés: MSZP alatt +15%, Fidesz alatt +37%"

Fentebb írtam a GDP adatokat, vagyis ez pont, hogy nem igaz.

Oka van, hogy nem forintot nézünk, hanem világvalutát, mivel akkor lehetne trükközni az inflációval.


"- Reálbérek emelkedés: MSZP alatt +13%, Fidesz alatt + 53%"

Szintén infláció miatt pontatlan adat.


"- Államadósság: MSZP alatt +25%, Fidesz alatt -5%"

Nem százalékot fizetsz vissza, hanem nominálisan fizetsz.

MSZP: +10 ezer milliárd forint.

fidesz: +20 ezer milliárd forint.

2022. júl. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

#26

„Nem, ezt logikus gondolkodásnak hívják, ha valaki fideszes azok után, ahogy pl. megtámadták Donáth Anna családját, az legitimálja, hogy névtelen emberekre hivatkozzunk, mivel azzal támadták.”

Emberek, ezt a vaslogikát figyeljétek: valami Fidesz közeli szennylap Donáth Anna családját fikázta, tehát ebből következik, ha valaki a Fideszre szavaz, az a névtelen forrásokat tényként kezeli! :D


“Példát mondtam, nem azt mondtam, hogy így történt.”

Hát akkor mondd el, hogy történt szerinted. Bocs a feltételezésért, hogy azt gondoltam, hogy próbálsz a(z általad vélt) valóság alapján pontozni. Pontozd hát úgy!


“Összességében azt lehet elmondani, hogy a mszp alatt az ország - ha mindan adatot figyelembe veszünk - stagnált, vagyis 0 egységet fejlődtünk. A fidesz alatt az ország pedig - mondjuk - -5 egységet fejlődött, mivel visszafejlődtünk.”

Szóval MSZP 0, Fidesz -5. Hát ez sem kevésbé retard, mint a 10 vs 4. :D

Ja nem, várj! Írtad, hogy “mondjuk”, tehát megint csak hasraütés, véletlenül sem egy vélemény, amit gerincesen vállalnál.


“Nem tudom, hogy akkor ki a retardált, amikor nem tudod felfogni, hogy valami példa-e vagy sem. :D”

Az a baj, hogy fel sem fogod, hogy eleve mindegy, hogy 10 vs 4, 0 vs -5, vagy akár 10 vs 9.9, mert már azért megérdemled a retardált jelzőt, hogy egyáltalán az MSZP kormányzását eredményesebbenk tartod. :D


“Nem valósult volna meg, csak jobban hangzik, ezért számít minden többlet költségnek.”

Elképzelhető, hogy nem valósult volna meg, de megvalósult, ott van fizikailag, el lett végezve a fejlesztés a Duna Arénán, az utókor számára is elérhető, nem lett elbontva, csak a vb idejére maradt fenn.


“Inkább olyan, hogy tudom, hogy 500 forint egy kiló kenyér, adok neked kölcsön 1 tízezrest, hogy vegyél belőle kenyeret és amikor kérem a visszajárót, akkor azt mondod, hogy mind a kenyérre ment el. (kiszállítási díj, arcod adtad a kenyérvásárláshoz)”

Nem, egyáltalán nem olyan. Elképesztően szar hasonlat.

Amikor én 10ezer forintért veszek neked egy 500 forintos kenyeret, és szállítási költségre, meg ilyen-olyan indokokra hivatkozva lenyúlom a többit, te a 10ezer forintodért ugyanúgy csak egy 500 forintos kenyeret kapsz, és mellé 9500 forintért egy nagy büdös semmit.

A vizes vb-nél nem erről volt szó.

Sokkal inkább: 10ezer forintért veszek neked egy 500 forintos kenyeret és mellé 9500-ért egy kenyérpirítót. Megkapod a kenyeret és a pirítót is, és bár nem volt bekalkulálva a kiadás a pirítóra, nem szenvedsz anyagi kárt, hisz van egy pirítód, ami megmarad, és tudod még használni további kenyerek pirítására hosszú évekig. Ahogyan a Duna Aréna, vagy Hungexpo is megmarad, nem veszik el a vb után, nem “arculatadásra”, meg egyéb semmikre ment el a pénz.


“Elég szánalmas.”

Igen, pont ez volt az első gondolatom a példádat illetően. :D


“Azért, amiért mi is azzal példálózunk.”

Példálózunk a fejlődésünkkel, de nem kifejezetten az EU-s pénzeket tartjuk fő oknak.


“Egyrészt, ezt nem tudod így összehasonlítani, mivel eltérő évben, eltérő dolgokat tehet meg egy ország.”

Ugyanazokban az években, ugyanazokról az országokról van szó. 2002-2010 között hozzánk képest jelentősen jobban fejlődtek a V4-ek és a szomszédaink, 2010-et követően meg nagyjából velünk egy szinten.


“Bizony, mi nem fejlődtünk semmit, a gazdaságunk csak visszafelé fejlődött. Ezt érte el a fidesz.”

Üres frázis. Számokkal támaszd már alá ezt a “visszafelé fejlődő” gazdaságot!


“2002 GDP: 67.61 milliárd USD

2008 GDP: 158.1 milliárd USD, ez 133%-os növekedés.

2010 GDP: 131.9 milliárd USD

2018 GDP: 160.4 milliárd USD, ez 21.6%-os növekedés.”

Te ugyanaz a fogyatékos vagy, akivel egyszer vitáztam a gazdasági fejlődés méréséről. Látom az idő nem segített rajtad, azóta sem lettél okosabb. :D

Elmondtam, hogy a gazdasági fejlődést real GDP-vel mérik, mert számol az inflációból adódó hibákkal, sokkal pontosabb, mint a nominal GDP. Ezt leírtam neked vagy 5 különböző forrásból (szívesen bemásolom megint), hoztam példákat is, de te továbbra is ragaszkodtál a hülyeséghez és elkezdtél makogni a real GDP-ből adódó torzulásokról, meg hogy a a real GDP-t spec esetekre alkalmazzák, de miután kértem, hogy ezt fejtsd ki, meg hozzál rá példát elszeleltél.


A nominal GDP már eleve a valuták között árfolyamingazodás miatt hatalmasat torzít.

2002-ben 300 Ft volt egy USD, 2010-ben meg 150 Ft. Ez nem csak a forinttal van így, hanem kb. minden valutával, mert a válságot megelőző években hatalmasat gyengült az USD. Már ebből a 300-150 Ft-os ingadozásból adódóan a 67,61 milliárdod 135,2 milliárdra (+100% növekedés) duzzadt volna még úgy is, hogy a kormány nem csinál semmit.

Nem gyanús, hogy 2002-2008 között minden ország GDP-je a duplájára nőtt?

Nem gondolod, hogy 6 év alatt irreális, hogy több, mint a két és félszeresére nőjön egy gazdaság?

Ááá, csöppet sem. :D


A real GDP pont erre van kitalálva, ez a legjobb mérőszám egy gazdaság időbeni változására, mert kalkulál az inflácóval és árfolyamingadozásokkal.

Real GDP szerint a növekedésünk:

2002: 8670 €/capita

2010: 9960 €/capita (+15%)

2021: 13360 €/capita (+37%)


“Ahh, retardált. A fejlődésben volt visszaesés, nem a gazdaságban, ahogy nálunk is.”

Mikor mondtam, hogy a gazdaságban volt visszaesés? Idézd!

Te dumáltál még visszafelé fejlődő gazdaságról az imént, észlény! :D


“Németország GDP növekedés előző évhez képest:

2004: 12%; 2005: 0.1%; 2006: 5%; 2007: 15%”

Ez történt a magyar gazdasággal is. 2006-ra márcsak egy 2%-os növekedést hoztak össze.”

Aranyos, ahogyan próbálsz random jelenségekből összefüggéseket kreálni, és ezzel magyarázni a szar eredményünket. Véletlen találtál a németeknél egy szarabb évet és szerinted ez az oka. Ha 2005 helyett meg 2004-ben lett volna stagnálás a németeknél, akkor meg kitalálnád, hogy nem 1, hanem 2 év kellett, hogy beérjen minket. :D


1. Én erről a grafikonról (ami a real GDP-t veszi alapul) beszéltem, itt látszik a mi grafikonunkon az a törés, ami a németekén nem.

[link]

2. Ha szerinted a 2006-os évünk véletlenül sem a gyenge kormányzásnak köszönhető, hanem a németek kúrták el nekünk, akkor hogyan lehet, hogy egyik környező országon sem látszik 2006-ban ilyen visszaesés? Miért csak a magyar gazdaságra volt hatással a német stagnálás?


“(Minden adatot a világbankról szedtem.)”

Az odáig oké, az adatok biztosan valósak, csak a belőlük levont következtetéseiddel vannak problémák. :)


“Szóval hazudtál, mivel az állításod az, hogy akár ha 1 forintot is adsz, akkor már jobb munkát végez.”

Látom elfogyott a kraft, és már kiforgatással próbálkozol. Nem azt állítottam, hogy 1 forinttól is jobb munkát végez, hanem azt, hogy az orvosok jobb munkát végeznek, ha magasabb a fizetésük, nyilván egy 1 forintos emelés észlelhetetlen, emiatt nincs hatással rá, ahogyan még egy 10ezres emelés sem különösebben, de itt nem 10ezres nagyságrendől van szó.


“Jahh, hogy ez a mérce? Akkor egyiknek sem sikerült, mivel mindkét fizetéssel megérzi a törlesztőt. Talán az előbbivel kevésbé, mivel alacsonyabbak voltak az ingatlan árak akkor.”

Te tényleg teljesen hülye vagy. :D

Ismétlem: 2010-ben egy orvos átlagfizetése br. 214ezer. 2022-ben egy KEZDŐ orvosé br 615ezer. Ha megnézted volna a bértáblát, akkor látnád, hogy egy átlag (20 év praktizáló) orvos fizuja br. 1.34 millió.

2010 óta több, mint 6x-osára növekedtek az orvosi bérek, mikozben az ingatlanárak kevesebb, mint a 2,5x-esére. És ebből te azt akarod kihozni, hogy 2010-ben kevésbé volt probléma kifizetni a törlesztőt? :D


“Gondolom nem sikerült felfogni, hogy mi a különbség válság és konjunktúra között. “

Konjunktúrával és válsággal sikerült reagálnod arra, hogy a franciaországi vízkorlátozásokról írok. :D


“Elég vicces, hogy láthatóan okosnak gondolod magad, de nem tudsz különbséget tenni két egymástól eltérő esettől.”

Te írtál számtalan településről, ahol korlátozás van. Korlátozás az ASZÁLY MIATT (persze nem tetted hozzá), mindezt arra reflektálva, hogy egyetlen településen nincs víz. Én meg erre írtam, hogy vízfogyasztást illetően korlátozás Magyarországon kívül is lám előfordul. :)


“A vízvezetékek esetén az a minimum, hogy mindig mindegyik működik. Fejlettségben ott tartunk, hogy hatalmas baj van, ha már egyetlen helyen ez hibás.”

Ez hülyeség. Csőtörés bármikor előfordulhat. A másik, hogy a beharangozott, szerinted borzalmas állapotban lévő vízhálózatunk, amiből a víz negyede/harmada elszivárog EU-s szinten átlagos.

Van egy tanulmány erről, mely szerint Magyarországon a víz kb. 20%-a vész el. Olaszország 30% fölött, Franciaország 20% fölött, Írország 40% fölött. Kevés az olyan, ami 10% alatt van. Ennyit rezsicsökkentés miatt borzalmas vízhálózatról.

[link]


“A 2. vh-ban meg Németországban, még se jártak jól a zsidók, aki pl. csak a szomszédba menekültek.”

Hülye a példád, egész Európában háborús fenyegetettség volt.


“Sőt, '56-ban háború sem volt, mégis Amerikáig ment sok-sok magyar.”

Felőlem kiegyezhetünk, hogy ők is megélhetési migránsok.


“Amit leírtál nem érv, hanem érvelési hiba.”

Hm, nem tudom hol az érv, és érvelési hiba. Tényeket mondtam.

Szíriában volt háború. A menedékkérők kevesebb, mint 30%-a szíriai. Még ha el is fogadjuk, hogy több országon keresztül menekül valaki, akkor is a többségük nem a háborús Szíriából menekült, hanem más szegény, de háborúmentes országból a jólét reményében jött ide.

Azt leírnod nem sikerült, hogy mi a különbség szerinted a menekült és a migráns között.


“És nekem nem kellett.”

Igaz is, a szüleidnek kellett többszörös áron fizetni.


“Igen, ez egy jó példa a kormányképtelenségre. Konjunktúra alatt lehetett volna előnyben részesíteni az árammal történő fűtés elterjedését, hogy csökkenjen a kiszolgáltatottság, lehetett volna akkor megoldásokat keresni. Ezt hívják kormányzásnak, nem azt, amit a fidesz csinál.”

Akkor kormányképtelen az egész EU, hisz nem függetlenedtek el az orosz gáztól ők sem, ők is most keresik az alternatív megoldásokat. :)


“GDP-ről is beszéltem, csak nem fogtad fel”

Felfogtam, csak épp el nem fogadtam, mert a GDP az MSZP alatt jóval gyengébben alakult. Tudom, te azzal a fals +137%-os hülyeséggel jönnél, amit már megindokoltam, hogy miért helytelen.

De még ha azt is vesszük alapul, viszonyíts a mezőnyhöz. Akár a nominal, akár a real GDP-t nézed, az jön ki, hogy az MSZP a szomszédainktól jóval kisebb növekedést ért el, a Fidesz meg a szomszédainkkal megegyezőt.


“Igen, ezért hívnak retardáltnak, mivel nem tudsz felfogni egy példát.”

Itt max te vagy az egyetlen, aki lányos zavarában retardáltnak hív, de hát te nem számítasz, hisz azt sem tudod merre vagy arccal. ;)


“Na pont így, vakon kontextus nélkül nem értelmezünk adatokat. De nyugi, segítek”

Értelmezzük hát együtt. Nem kell másolnod a szövegemet, nem áll jól. :)


I. Munkanélküliség

“Mármint egy válság alatt és után? Ez pont egy természetes adat így.”

Az MSZP már a válság előtt +2%-nál járt.


“De elmondom, hogy az MSZP alatt átlagban 6-7%-os a munkanélküliség, míg a fidesz alatt 3-4%.”

Ez jó. :D Ha én 10 év alatt 0-ról felhalmozok 10 millió forint adósságot, amit te a következő 10 évben törlesztesz 0-ra, akkor nyilván egyforma a teljesítményünk, hisz átlagosan mindkettőnknek 5 millió forint adóssága volt. :D

Az MSZP alatt átlagosan évi 0,8%-ot nőtt a munkanélküliség, a Fidesz alatt átlagosan évi -0,6%-ot.


“Tudod mi a különbség? A közmunka, vagyis valójában a fidesz nem oldott meg semmit, csak manipulálta a számokat.”

3,8 millióról 4,5 millióra nőtt a foglalkoztatottság, és van 100ezer közmunkás (valaha 200 ezer is volt). Hogy jön ki a közmunkásokkal a matek? És nem, nem a duplán foglalkoztatottnak számító KATA-sokban van a titok nyitja. :D


“Sőt, a közmunkának az lenne a lényege, hogy segítse visszaemelni az embereket, akik kiestek a társadalomból. Nos, ez se sikerült.”

Mivel a közfoglalkoztatottak száma ma már jóval kevesebb, de a rendes foglalkoztatottaké jóval több, és mellette a munkanélküliség is jóval kevesebb, ezért sikeresnek mondható.

Vagy neked milyen elvárásaid vannak a közmunkaprogramot illetően, hogy sikeresnek mondjad?


II. Gazdasági növekedés

“Fentebb írtam a GDP adatokat, vagyis ez pont, hogy nem igaz.”

Én is írtam fentebb adatokat, és megindokoltam, hogy a tieid miért falsak. Ez a valós:

2002: 8670 €/capita

2010: 9960 €/capita (+15%)

2021: 13360 €/capita (+37%)


“Oka van, hogy nem forintot nézünk, hanem világvalutát, mivel akkor lehetne trükközni az inflációval.”

Nem forintban néztem, a real GDP infláció korrigált pénznemet vesz alapul, ponthogy én nem trükközök az inflációval, hanem a te trükközöl (valószínűleg akaratlanul, mert eszed nincs hozzá) a nominal GDP árfolyamból adódó változásaiból.


III. Reálbérek

“Szintén infláció miatt pontatlan adat.”

A reálbér attól reálbér, hogy az inflációt is figyelembe veszi. Még ezt se tudod. :D


IV. Államadósság

“Nem százalékot fizetsz vissza, hanem nominálisan fizetsz.

MSZP: +10 ezer milliárd forint.

Fidesz: +20 ezer milliárd forint”

Azt se felejtsd el, hogy az MSZP +10ezer milliárdjai mai árfolyamon kb. a másfélszerese, a Fidesz meg másfélszeres idő alatt hozott össze ennyit.


És egyáltalán nem mindegy, hogy 200ezer a bevételed és 150ezret kell visszafizetned, vagy 600 ezer a bevételed, és 300 ezret kell visszafizetned.


Az MSZP úgy halmozott fel ennyi adósságot, hogy mellette nem produkált nagy GDP növekedést, ezért az államadósság elszállt, a Fidesz meg nagyobb GDP növekedést ért el, ezért arányaiban még csökkent is az adósság.

MSZP: +10ezer milliard forint adósság (+10ezer milliard forint GDP)

FIdesz: +20ezer millárd forint adósság (+45ezer millárd forint GDP)


Azért bátorkodtam megadni forintban a GDP-t, mert te meg az államadósságot adtad meg abban. Bár érdekes, korábban problémáztál, hogy a GDP nehogy forintban legyen megadva, de az államadósságnál már nem problémázol.

Nyilván mert forintban számodra szebb képet mutat. Nézzük hát USD-ben:

MSZP: +40.000 millió USD

Fidesz: +22.000 millió USD

2022. júl. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

27. Engedd el, teljesen elvakult balos a gyerek, nem érdemes vele vitázni.


Aki ilyet leír és komolyan is gondolja, az semmit nem ért.


"2002 GDP: 67.61 milliárd USD


2008 GDP: 158.1 milliárd USD, ez 133%-os növekedés.


2010 GDP: 131.9 milliárd USD


2018 GDP: 160.4 milliárd USD, ez 21.6%-os növekedés"


Két dolog lehet, hogy vagy tisztában van vele hog, baromság , de direkt hazudik hogy védje Gyurcsányékat, vagy a másik hogy ennyire ostoba.


Az államadósságot persze már forintban számolta :D


Megkeresi azokat az adatokat, amik bár kedvezőbbek neki, de falsak, hol reál, hol nominal stb épp ami jobb.

Meg kitalál teljesen abszurd összefüggéseket és azzal próbál érvelni.


Nevetséges. De szerintem még mindig nem érti. Vagy annyira elfogult balos, hogy nem is fogja soha.

2022. júl. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

#27

"valami Fidesz közeli szennylap Donáth Anna családját fikázta, tehát ebből következik, ha valaki a Fideszre szavaz, az a névtelen forrásokat tényként kezeli"

Mondtam, hogy nem érted, nem tudom, hogy miért hazudsz, ha valamit nem fogsz fel.

Hány éves vagy? 2?


"Írtad, hogy “mondjuk”, tehát megint csak hasraütés, véletlenül sem egy vélemény, amit gerincesen vállalnál."

Mivel ez egy tény. Semmi retardált nicns benne.

Az egységek nem határoztam meg, hogy mit jelentenek, ez csak azt tükrözi, hogy egyik esetben nem változott semmit, és hozzá képest a másik csökkent.

A csökkenés mértéke vitatható, de tagadhatatlan tény.


"Aranyos, ahogyan próbálsz random jelenségekből összefüggéseket kreálni,"

Áh, szóval ez random jelenség, de amikor a fidesz alatt ugyaneztörténik, mert bizony a nyugati lezárások miatt nálunk előbb érződött a covid, pedig még nem volt lezárás, azt is biztos csak képzeltem. :DDD


A magyar gazdaság akkor is és most is nagyon támaszkodik a német gazdaságra, ha ott visszaesés van, akkor bizony itt is az lesz, ez látható a fentebb hozott adatokban és a covid alatt is ez volt.

Nyugat-Európa előtt zárt le komolyabban, ami a magyar semmilyen lezárások ellenére is éreztette a hatását.

Reménykedtem, hogy ezt nem kell kifejtenem, mert csak pár éve volt covid, de úgy látszik a fideszesek ennyire sem emlékeznek vissza.


"nem 1, hanem 2 év kellett, hogy beérjen minket"

2006-2005=2

Szép munka. :D


Inkább hagyom is a francba, ez egyre szánalmasabb, még a 2.-os matek se megy és azt gondolod, hogy értesz a gazdasághoz...


"ami a real GDP-t veszi alapul"

Gondoltam, hogy direkt szar adatot nézel majd, meg se lep már.


"Igaz is, a szüleidnek kellett többszörös áron fizetni."

Nekik sem.

Tudom, hogy neked bemagyarázták ezt, de nálunk semmi ilyen nem volt. Sosem kellett többszörös árat fizetnünk, max emelkedett egy kicsit.


"Ha én 10 év alatt 0-ról felhalmozok 10 millió forint adósságot, amit te a következő 10 évben törlesztesz 0-ra, akkor nyilván egyforma a teljesítményünk"

Jó, akkor emlyik évben volt 0% a munkanélküliség a fidesz alatt és melyikben az mszp alatt? Ha ilyet nem tudsz, akkor irreleváns marhasággal tereltél.


"3,8 millióról 4,5 millióra nőtt a foglalkoztatottság, és van 100ezer közmunkás (valaha 200 ezer is volt). Hogy jön ki a közmunkásokkal a matek?"

Ott a munkanélküliségi mutatóról beszéltem, te nagyon okos.

a 6-7% és 3-4% közötti munkanélküliség között a közmunkások a különbség.


A foglalkoztatottság bizony úgy jön ki, ahogy mondtam, mivel közben még 400 ezerrel kevesebben is lettek a magyarok.

Ez azt jelenti, hogy valójában közel egy millió embert keresünk, akik dolgozni kezdtek.


Tőlem hazudhatjuk azt is, hogy nyugdíjasok, de akkor egyszerűen azt állítod, hogy a fidesz alatt szarabbul élnek az emberek, mert dolgozniuk kell nyugdíj mellett.

Ami meg engem igazolna.


"Vagy neked milyen elvárásaid vannak a közmunkaprogramot illetően, hogy sikeresnek mondjad?"

A közmunka program feladata az lenne, hogy segítse visszailleszkedni az embereknek és normális munkát szerezni.

Ezzel szembe több felmérés is igazolta, hogy aki egyszer volt közmunkás, az nagyobb eséllyel lesz újra közmunkás, minthogy munkát találjon.


"Én is írtam fentebb adatokat, és megindokoltam, hogy a tieid miért falsak. Ez a valós:"

Az euró nem világvaluta, csak szólok.

USD-ben számolunk okkal.


"a real GDP infláció korrigált pénznemet vesz alapul"

Nem teljesen, a real GDP-pel van egy kis probléma, valójában, hogy te is megértsd, ezt nézi, amit előállítasz és nem az árát.

Mondok egy példát.

Tegyük fel, hogy a te országot 10 napelem készít évente. Ezt megteszed 2010-ben és 2018-ban, akkor a real GDP szerint nem változott az országod.

A probléma ezzel az, hogy ha ugyanazt a 10 napelem állítod elő ugyanazzal a technológiával, akkor nem beszélhetünk ugyanolyan összegről, amit kapsz érte, mivel a technológia is inflálódik, amit a real GDP nem mutat, ezért mutat rossz adatokat, és ezért nem szabad használni.


Ennél eggyel biztosabb, ha azokat az adatokat nézzük, amiket én hoztam, és ha történt valami gazdasági jelenség, amit figyelembe kell venni, akkor azt külön hozzávesszük.


"A reálbér attól reálbér, hogy az inflációt is figyelembe veszi. Még ezt se tudod."

Atyaég, de ostoba vagy.

De ha az inflációt rosszul számolod, akkor nem lesz jó a reálbér számításod és nálunk bizony a módszertan rossz.

Akkor adja vissza a jó inflációt nálunk, amikor az átlagbér, ezekkel az árakkal, kb. 1.5 millió lesz.


"a Fidesz meg másfélszeres idő alatt hozott össze ennyit."

Egyébként nem, ugyanannyi idő alatt hozott össze kb. ugyanannyit és a maradék időben a maradékot.

Kb. ugyanazt az eladósítási rátát követte, az utóbbi pár évben ugrott meg nagyon minden.


"És egyáltalán nem mindegy, hogy 200ezer a bevételed és 150ezret kell visszafizetned, vagy 600 ezer a bevételed, és 300 ezret kell visszafizetned."

Ez jó példa, csak az hiányzik belőle, hogy milyen a kamat.

És a kamat miatt a legtöbb esetben az első eset jobb szokott lenni.


Ezt pl. az IMF hitelnél láthattuk. A fidesz idő előtt visszafizette az IMF hitelt, viszont nem önerőből, felvett egy rosszabb kamatozású piaci alapú hitelt.


"Az MSZP úgy halmozott fel ennyi adósságot, hogy mellette nem produkált nagy GDP növekedést"

IGen, a világbank is Sorosbérenc azért mutatják pont ennek ellenkezőjét.


"Bár érdekes, korábban problémáztál, hogy a GDP nehogy forintban legyen megadva, de az államadósságnál már nem problémázol"

Mivel van oka, hogy mit miben számolsz.

Te milyen valutában adózol? Milyen pénzneme lesz az államnak, ha leadóztál? Forintja, akkor forintban tudja rendezni az államadósságot.

Teljesen mindegy, hogy dollárban, euróban, svájci frankban mennyi, mivel forintja van, ezért forintot érdemes nézni, azzal tud az ország gazdálkodni.


Ezzel szemben a GDP esetében nagyon sokat számít bizonyos dolgok árai, amik egy kis országnál, aminek nagyon nyitott a gazdasága, ott erős import van.

Emiatt valósabb képet kapsz, ha a GDP-t meg világvalutában nézed.


Ez nem atomfizika, személyek esetén is így van.

Amikor bemész a boltba az árak nagy mértékben függnek, hogy euróban mennyiért tudták behozni, ezért forint ár helyett jobban jársz, ha azt nézed, hogy euróban mennyi volt.

Viszont amikor mondjuk neked kell egy deviza tartozást rendezned, akkor neked a személyes bevételed forint, tehát forintot érdemes nézni.

Pont ez történt a deviza hitelesekkel. A deviza kamat nem változott, a forintjük értéke változott, ha nekik is azt mondod, hogy ne forintban nézzék az adósságukat, hanem devizában, akkor biztos szebb számokat kapnak, de akkor sem tudják kifizetni.


"MSZP: +40.000 millió USD

Fidesz: +22.000 millió USD"

Egyébként mindkettő kb. másfélszer akkora, amit leírtál.

Nem relevásn, csak szólok, mivel engem veled ellentétben a valóság érdekel és nem az, hogy X vagy Y kormányt felmentsem.


#28

"Két dolog lehet, hogy vagy tisztában van vele hog, baromság , de direkt hazudik hogy védje Gyurcsányékat, vagy a másik hogy ennyire ostoba."

Mármint? Ez hivatalos világbankos adat. Tényeket írtam le, inkább veled van gond, ha nem hiszed el. :DDD

[link]


"Az államadósságot persze már forintban számolta "

Mivel a devizahitelesek sem devizában fizettek, hanem forintban.

Okkal nézzük az adósságot forintban, mivel az államnak is forint bevétele van.


"Megkeresi azokat az adatokat, amik bár kedvezőbbek neki, de falsak, hol reál, hol nominal stb épp ami jobb."

Nem mindig ugyanazt mondom, mivel tudom, hogy mi a probléma pl. a real GDP-vel.


"Vagy annyira elfogult balos, hogy nem is fogja soha."

Egyébként nem is vagyok baloldali, csak a gerinctelen szarokat, mint te, nem szeretem, akik hazudnak és elárulják az országomat.

2022. júl. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

#29

„Mondtam, hogy nem érted, nem tudom, hogy miért hazudsz, ha valamit nem fogsz fel.”

Hazudok? Ez volt kettőnk párbeszéde:

Te: Szóval ha valaki, aki ott dolgozott és nevét, arcát vallálja, akkor "fasz", de amikor a fideszes név nélküli források mondanak valamit, akkor tény.

Én: Már szalmabábozással indítasz. Áruld már el, hol hivatkoztam én név nélküli fideszesek forrásaira tényként?

Te: Nem, ezt logikus gondolkodásnak hívják, ha valaki fideszes azok után, megtámadták Donáth Anna családját, az legitimálja, hogy névtelen emberekre hivatkozzunk, mivel azzal támadták.

Mi az összefüggés?? Olyanról hallottál már, hogy attól még, hogy valakire szavazol nem feltétlen értesz egyet mindenben vele?


„A csökkenés mértéke vitatható, de tagadhatatlan tény.”

Nem létezik olyan hivatalos álláspont mely szerint az MSZP érában eredményesebb volt a gazdasági fejlődés, mint a Fidesz érában. Te mondod ezt a saját butaságodra hivatkozva, de már megindokoltam, hogy miért baromság, csak nem fogtad fel, vagy nem akarod felfogni.

Ami vitathatatlan tény, hogy az MSZP alatt a gazdasági növekedésünk elmaradt a régiónktól, a Fidesz alatt meg hozta az átlagot.


„Áh, szóval ez random jelenség, de amikor a fidesz alatt ugyaneztörténik, mert bizony a nyugati lezárások miatt nálunk előbb érződött a covid, pedig még nem volt lezárás, azt is biztos csak képzeltem.”

Ismét szalmabábozol. Nem foglaltam állást, hogy a covid nálunk mi miatt érződött előbb/jobban, stb, de most ezzel próbálsz visszavágni. Maradj a témánál 2006-ról van szó, és hogy akkor mi miért volt, ne a coviddal terelj.


„A magyar gazdaság akkor is és most is nagyon támaszkodik a német gazdaságra, ha ott visszaesés van, akkor bizony itt is az lesz”

A lengyel, cseh, szlovák gazdaságok ugyanúgy a német gazdaságra támaszkodnak, ott mégsem volt visszaesés.

Mi ennek az oka, ismért kérdezem: miért csak a magyar gazdaság esett vissza a német gazdaság stagnálásának hatására?

Valamint Németország GDP-je 2014-ben 3,89 billió USD, 2015-ben 3,35 billió USD. Ez 14%-os csökkenés. Ehhez képest nálunk elmarad ugyanaz az 1 évvel későbbi visszaesés, amivel a 2006-os esetet magyarázod. 2016-ban mi 2,7%-ot nőttünk.


„2006-2005=2

Szép munka. :D

Inkább hagyom is a francba, ez egyre szánalmasabb, még a 2.-os matek se megy és azt gondolod, hogy értesz a gazdasághoz...”

Ez volt a kedvenc részem. :DDD

Te tényleg full hülye vagy. Nem akarom elhinni, hogy ennyire nem megy a szövegértelmezés, szerintem te szándékosan forgatsz már ki megint. Csak nem értem miért ilyen átlátszó módon égeted magad.

Nézzük, hogy mire írtad ezt a „2006-2005=2” benyögést:

„HA 2005 HELYETT 2004-BEN lett volna stagnálás a németeknél, akkor meg kitalálnád, hogy nem 1, hanem 2 év kellett, hogy beérjen minket.”

Erre te sunyisan lehagyod az összetett mondat első kétharmadát, és csak annyit idézel, hogy „nem 1, hanem 2 év kellett, hogy beérjen minket.”

Öcsi, 2006-2004 = 2. De most komolyan, tényleg ennyire nem megy a szövegértés? Nem akarom elhinni, most már tényleg le kellene állnod a kábszival. :D


Látom a mondandóm nagy részére már reagálni se tudtál: vizes vb-s példa, „visszafelé fejlődő gazdaság”, orvosok anyagi helyzete, európai országok vízhálózatának helyzete, kormányképtelenség az orosz gáz miatt, GDP...


„Gondoltam, hogy direkt szar adatot nézel majd, meg se lep már.”

A tied, a nominal GDP a direkt szar adat. Gazdasági fejlődést real GDP-ben kell nézni. Nominal GDP-ben nézni kb olyan, mint valakinek egy 2010 óta duplájára nőtt fizetéséből megállapítani, hogy kétszer olyan gazdag lett.


“Az euró nem világvaluta, csak szólok. USD-ben számolunk okkal.”

Reál GDP-t sem muszáj euróban megadni, de mivel az eurostat oldaláról hoztam, ott abban van. A valuta lehet USD, nemzetközi dollár, a lényeg, hogy infláció korrigált legyen.

Tessék, itt a kedvenced, a világbank adatai között is fent van USD-ben, és nagyon hasonlóak az arányok, mint euro/capitaban megadva, az a minimális eltérés a más lakosságszám miatt lehet, mert az egyiknél a mértékegység /fő.

2002: 99.85 milliárd USD

2010: 113.14 milliárd USD (+13%)

2021: 150.37 milliárd USD (+33%)

[link]


„Nem teljesen, a real GDP-pel van egy kis probléma…"

A nominal GDP-vel jóval nagyobbak vannak, de ezt már írtam.


„Ennél eggyel biztosabb, ha azokat az adatokat nézzük, amiket én hoztam”

Nem. Ez nem úgy működik, hogy te kijelented, hogy biztosabbak a te adataid, csak mert az neked tetszik. Már próbáltam felhívni a figyelmedet, hogy a mi a gond a te adataiddal. Persze reakció nem érkezett rá, de most megint leírom hátha:

- Nem gyanús, hogy 2002-2008 között minden ország GDP-je a duplájára nőtt?

- Nem gondolod, hogy 6 év alatt irreális, hogy több, mint a két és félszeresére nőjön egy gazdaság? Ugyanis a +137% ezt jelenti.

Az én adataim szerint a magyar gazdaság 2002-2008 között 22%-ot nőtt, a te adataid szerint 137%-et. Szerinted 6 év alatt egy 137%-os gazdasági növekedés valósabb, mint egy 22%-os??? :D


A nominal GDP jó egy adott időpontban több ország aktuális gazdaságának összehasonlítására, de egy ország gazdaságának időbeni változására a real GDP-t használják. És miről is beszéltünk? Magyarország gazdasági növekedéséről az elmúlt 20 évben. Akkor melyik a pontosabb? A real GDP. De ezt nem én mondom, ezt források állítják, remélem megy az angol, tessék:


„Economic growth can be defined as the increase or improvement in the inflation-adjusted market value of the goods and services produced by an economy OVER TIME. Statisticians conventionally measure such growth as the percent rate of increase in the real gross domestic product, or REAL GDP.

[link]


„Economists track real gross domestic product (REAL GDP) to determine the rate at which an economy is GROWING WOTHOUT AN OF THE DISTORTIN EFFECTS OF THE INFLATION. The real GDP number allows them to measure growth MORE ACCURATELY.”

“REAL GDP is used to measure the actual growth of production without any distorting effects from inflation.”

[link]


„REAL GDP offers a BETTER perspective than nominal GDP when tracking economic output OVER A PERIOD OF TIME”

[link]


Te képes vagy FORRÁSOKKAL IGAZOLNI, hogy a nominal GDP pontosabb eredményt hoz a real GDP-tól, ha egy gazdaság időbeni változását viszgáljuk? Csak egyetlen forrást hozz!

Mert jelenleg úgy állunk, hogy te csak kijelented, hogy így van, és elvárod, hogy higgyünk neked.


„Nekik sem. Tudom, hogy neked bemagyarázták ezt, de nálunk semmi ilyen nem volt. Sosem kellett többszörös árat fizetnünk, max emelkedett egy kicsit.”

De, többszörös árat kellett az ELŐÁLLÍTÁSI ÁRHOZ képest. Tényleg ennyire nem tudsz követni? A rezsicsökkentéssel 36 Ft/kWh a lakossági áram, Paks meg valami 12 Ft/kWh áron állítja elő. Ennek valóban a többszörösét fizetjük, hisz a 36 kb 3x-os szorzó, és az MSZP alatt is a többszöröse volt, valami 45 Ft/kWh.


„Jó, akkor emlyik évben volt 0% a munkanélküliség a fidesz alatt és melyikben az mszp alatt?”

Egyikben sem, ez egy példa volt arra, hogy miért nem érdemes az átlagot nézni. Azt kell nézni, hogy mennyiről indult, és mennyi lett.


„Ott a munkanélküliségi mutatóról beszéltem, te nagyon okos.

a 6-7% és 3-4% közötti munkanélküliség között a közmunkások a különbség.”

Az egy dolog, de a munakerőpiacon nem csak a munkanélküliségben történt változás, hanem a foglalkoztatottság is megnőtt, a már említett 3,8 millióról 4,5 millióra.


“A foglalkoztatottság bizony úgy jön ki, ahogy mondtam, mivel közben még 400 ezerrel kevesebben is lettek a magyarok.”

Mármint úgy, ahogyan a másik kérdésnél írtad, hogy bizonyos KATÁzó emberek duplán számítanak? :D Megint a szokásos, kipattan a fejedből valami, és kitalálod, hogy úgy van. Nem tudom ekkora ordas baromságot hogy lehet gondolni, de ha már kigondoltad támaszd már alá valamivel!


„Ez azt jelenti, hogy valójában közel egy millió embert keresünk, akik dolgozni kezdtek.”

Közel nem 1 milliót, de írtam már, hogy a munkavállalási korú népesség nem csak a foglalkoztatott+munkanélküli körből áll.

Felosztható

1. gazdaságilag aktívakra (foglalkoztatott+munkanélküli) és

2. gazdaságilag nem aktívakra.

[link]


A munkavállalási korú népesség (15-64 év között) körülbelül megegyező mindkét évben, 2006-ban 6.39 millió munkavállaló korú, ebből 4.13 millió gazdaságilag aktív.

2020-ban 6.26 millió munkavállaló korú, ebből 4.59 millió gazdaságilag aktív.

Hol van a kutya elásva? A gazdaságilag nem aktívak körében, ez 2006-ban jóval magasabb szám volt 2.2 millió, 2020-ban 1.5 millió. Tehát 700 ezer embert keresünk.

Kik a gazdaságilag nem aktívak?

- Tanulók: 2006-ban jóval több volt a felsőoktatásban résztvevők száma, 420ezer, 2020-ban 280ezer. Ez kapásból 140ezer ember. És mielőtt azzal jönnél, hogy a „Fidesz elbutítja az országot, mert egyre kevesebb az egyetemista”, csak szólok, hogy a diplomát szerzők száma kb. ugyanannyi. Korábban sokkal több olyan került egyetemre, akinek nem volt ott keresnivalója.

- Nem dolgozó nyugdíjasok (rokkantak, leszázalékoltak, nők 40 éve)

- Háztartásbeliek, gondozási ellátást igénybe vevők

- PASSZÍV MUNKANÉLKÜLIEK: olyan munkanélküliek, akik bár munkanélküliek, de reménytelennek ítélik az elhelyezkedést a munkaerőpiacon, ezért nem keresnek munkát, és nem számítanak bele a munkanélküliségi rátába. :D Ilyenek például segílyen tengődők. Innentől kezdve ki tudja hány passzív munkanélküli van most és mennyi volt 2006-ban? 50ezer? 500ezer?


„Tőlem hazudhatjuk azt is, hogy nyugdíjasok, de akkor egyszerűen azt állítod, hogy a fidesz alatt szarabbul élnek az emberek, mert dolgozniuk kell nyugdíj mellett.”

Hülyeség a feltételezésed, hogy a munkaerőpiacon maradnának a nyugdíjasok. 2 millió 65 év feletti van Magyarországon, és pont ennyi korbetöltött nyugdíjas is van.


„Ezzel szembe több felmérés is igazolta, hogy aki egyszer volt közmunkás, az nagyobb eséllyel lesz újra közmunkás, minthogy munkát találjon.”

Sokkal nagyobb nem lehet, mivel az egykori 200ezer fölött közmunkás létszám 100ezer alá ment.


„Atyaég, de ostoba vagy.”

Miért is? Mert kijelentem, hogy a reálbér az inflációt figyelembe veszi? :D Te meg erre kijelented, hogy:

„De ha az inflációt rosszul számolod, akkor nem lesz jó a reálbér számításod és nálunk bizony a módszertan rossz.”

Tessék, megint kipattan valami a fejedből, és tényként kezeled. :D Neked az a személyes véleményed, hogy rossz a módszer, mert nem igazolja a képzeletvilágod.

Az Európai Unió országai, köztünk mi is azonos módszertant alkalmazunk az infláció számítására. Ha szerinted ez a módszertan rossz, az EU-s közgazdászoknál reklamálj és mondd el nekik, hogy te jobb módszert tudsz, mert jobban értesz hozzá.

Meg te 2017 óta vezeted a kiadásaid, és az a személyes élményed, hogy azóta a duplájára nőttek az élelmiszerárak, csak a szórólapok nem ezt igazolják. :)


„Akkor adja vissza a jó inflációt nálunk, amikor az átlagbér, ezekkel az árakkal, kb. 1.5 millió lesz.”

Támaszd alá matematikailag.


„Igen, a világbank is Sorosbérenc azért mutatják pont ennek ellenkezőjét.”

Én is linkeltem világbank adatokat, az nem éppen azt mutatja. Csak azt mutatja azt, amelyiket kiválasztottál, de éppenséggel fals. :)


„Te milyen valutában adózol? Milyen pénzneme lesz az államnak, ha leadóztál? Forintja, akkor forintban tudja rendezni az államadósságot.”

Ez már csak azért sem igaz, mert nem csak forint adósság létezik, ha külföld felé szól az adósságunk, azt nem forintban fizetjük ki.


„Mivel van oka, hogy mit miben számolsz.”

Persze hogy van. Te mindig abban, ami éppen neked tetszik, de amikor megindokolják, hogy miért téves, az az egyik füleden be, másikon ki.

A real GDP neked nem tetszik, mert nem igazol. Szomszédokhoz való viszonyítás sem tetszik, mert abban is gyenge az MSZP. Egyedül a nominal GDP-hez ragaszkodsz, amiből 3x-os gazdasági növekedések jönnek ki. :D

A reálbér sem igazol téged, hát kitalálod hogy szar a módszertan. Vagy a foglalkoztatottságnál, hogy kamu a statisztika. Vagy az inflációnál, hogy neked más a személyes élményed.

Államadósságnál mindenki GDP arányosan nézi, ha beütöd hogy egy országnak mennyi az adóssága, a GDP százalékában fog megjelenni a legtöbb találat, vagy ha már nominálisan kell megadni, akkor USD, de ez már csak azért is logikus, mert a GDP-től függ, hogy te mennyire vagy törlesztőképes. De te önfejűen forintban adod meg, mert az a butaságodhoz igazodik, de alátámasztani semmit nem vagy képes, csak ismételgetni, hogy márpedig így van, az érveket/kérdések, amik meg rávilágítanának a tévedésre egyszerűen elbeszélsz felettük, aztán szajkózod a butaságod, ez így nem vita.

Adósom is vagy pár dologgal korábbról, meg ebből a válaszomból is, a leglényegesebbeket összeszedem neked ide egy helyre, nehogy elfeledkezz róluk, látod ilyen jófej vagyok. :)

Íme:

- Forrásokkal támaszd alá, hogy a nominal GDP pontosabb adatokkal szolgál, mint a real GDP, ha gazdasági fejlődést nézünk.

- Komolyan úgy gondolod, hogy a 6 alatti 2,5x-es, 3x-os gazdasági növekedések a térségünkben valósak?

- Mi annak az oka, hogy a német gazdasági stagnálás csak a magyar gazdaságnál okozott visszaesést?

- Igazold, hogy a gazdaságunk a Fidesz alatt visszafelé fejlődött.

- Igazold, hogy az inflációt mérő módszertan rossz.

- Nem gondolod, hogy kormányképtelen az EU, ha egyszer ők is most keresnek alternatív megoldásokat az orosz gázon felül?

- Szerinted mi az oka annak, hogy az MSZP alatt a mi gazdaságunk a szomszédainktól jóval csekélyebb mértékben fejlődött?

- Támaszd alá számokkal, hogy a jelenlegi infláció akkor lesz valós, ha az átlagfizetés másfél millió lesz.

Nyugodtan gondolkozz rajtuk, hagyok időt. :)

2022. júl. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!