Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzékiek, számotokra...

Ellenzékiek, számotokra melyik a legszimpatikusabb Fideszes politikus jelenleg? És melyik a legkevésbé szimpatikus?

Figyelt kérdés

2022. júl. 25. 16:00
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

#30

Irigylem a türelmedet.

2022. júl. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

#30

Látom tovább hazudsz, innentől kezdve már nincs kedvem cáfolni, mivel egyszerűen figyelmen kívül hagyod, amit mondok, ezt be is mutatom a végén feltett kérdéseiden:


"- Forrásokkal támaszd alá, hogy a nominal GDP pontosabb adatokkal szolgál, mint a real GDP, ha gazdasági fejlődést nézünk."

Megtörtént, példát is hoztam rá.


"- Komolyan úgy gondolod, hogy a 6 alatti 2,5x-es, 3x-os gazdasági növekedések a térségünkben valósak?"

Irreleváns, hogy mit gondolok.

Adatokról beszélünk. Ha irrelevánsnak gondolom pl. az államadósságunkat, akkor arra is mondhatom, hogy nem igaz?


"- Mi annak az oka, hogy a német gazdasági stagnálás csak a magyar gazdaságnál okozott visszaesést?"

Erről igazából nem beszéltem, de elmondom.

A kiszolgáltatottság. A magyar gazdaság nem létezett a rendszerváltás előtt és rendszerváltás után egyetlen politikai elit sem dolgozott, hogy ezt kiépítse. Ennek következtében még ma is, nagyon a német gazdaságra támaszkodunk. Ezt láttuk a covid alatt.

Ezzel szemben más országoknak bizony van saját gazdaságuk, amire válságosabb időkben is lehet támaszkodni.


Ez igen, az elmúlt 30 év elbaltázott politikája.


"- Igazold, hogy a gazdaságunk a Fidesz alatt visszafelé fejlődött."

Megtörtént.

Ha csak az EU-s támogatásokat vonjuk ki, már akkor visszaesés van, és az EU-s támogatások pont úgy lettek kitalálva, hogy teljes mértékben a GDP-t pörgetik.

De természetesen ehhez hozzávehetsz olyan mutatókat is, mint a foglalkoztatottság. Ami még inkább arról szól, hogy az ország nem fejlődött, mert még többen is dolgoznak.


"- Igazold, hogy az inflációt mérő módszertan rossz."

Megtettem, példával is demostráltam.

Ignoráltad, nem ismétlem el, olvasd szépen vissza.


"- Nem gondolod, hogy kormányképtelen az EU, ha egyszer ők is most keresnek alternatív megoldásokat az orosz gázon felül?"

Ha Szijjártó lesz*pja Lavrov-ot, ahogy tette, akkor az nem alternatív megoldás.

Az EU nem azt teszi, amit a magyar kormány, ez hatalmas nagy különbség.


"- Szerinted mi az oka annak, hogy az MSZP alatt a mi gazdaságunk a szomszédainktól jóval csekélyebb mértékben fejlődött?"

Az, hogy az mszp többsége leszarta az egészet, erről szólt az őszödi beszéd is, viszont legalább nem romboltak szabályosan.

Ez a különbség.


A fidesz alatt is lett volna növekedés, csak szétverték a szabad piacot, ami volt nálunk.

Én ismerek olyan embert, aki nem akarta eladni ner-eseknek a cégét és teljesen ellehetetlenítették.


"- Támaszd alá számokkal, hogy a jelenlegi infláció akkor lesz valós, ha az átlagfizetés másfél millió lesz."

Egyébként példaként mondtam.

Az állítás az volt, de láthatóan olvasni azóta sem tudsz, hogy ha a fizetések és árak aránya olyan, mint nyugaton.

És ezt fentebb alá is támasztottam.


"Nyugodtan gondolkozz rajtuk, hagyok időt"

Tekintve, hogy a nagy részére válaszoltam, vagy ha nem is akkor egy retardált is ki tudja találni, hogy inkább azzal van gond, hogy szerinted gondolkodni kell a triviális válaszokon.


És még azt hiszed, hogy értelmes vagy... :DDD

2022. aug. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

20-as, júli 25.


Èv elejèn kardiológiára kértem időpontot, július lett, majd kaptam levelet, hogy bocsi, november.


Valóban többet költ az ország egészségügyre, a magánra.

2022. aug. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Azért volt gazdaságunk rendszerváltásig is, valamit csak elloptak 90 után….
2022. aug. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

#34

Nem igazán. Az akkori rendszert nyugati hitelekből tartottak fent.

Annyira volt akkor is gazdaságunk, mint most. Van pár cég, ami működik, de nem elég, hogy erős gerince legyen a gazdaságnak.

2022. aug. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Volt 90 előtt. Csak kB a 80as évektől privatizáltak és loptak el mindent. Teljesen kiszolgáltatták az országot külföldieknek. Ezért kellettünk az EU ba is. Hogy az EUs cégek piacot nyerjenek. Nehogy bárki azt higgye jófejségből vettek fel minket. Sokkal több pénzt kivisznek innen, mint amennyi bejön.
2022. aug. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

#32

„Látom tovább hazudsz, innentől már nincs kedvem cáfolni…”

Sorold a hazugságaimat, a többit meg szépen cáfold meg!

„…mivel egyszerűen figyelmen kívül hagyod, amit mondok…”

Töki, olvasd már vissza a legutóbbi két kommentemet, és nézd már meg, hogy TE mennyi mindent hagytál figyelmen kívül! :D Én kb. mindenre adtam érdemi reakciót!

„…ezt be is mutatom a végén feltett kérdéseiden.”

Én mutatom be a rájuk adott válaszaidon, hogyan kamuzol és terelsz!



1. Forrásokkal támaszd alá, hogy a nominal GDP pontosabb adatokkal szolgál, mint a real GDP, ha gazdasági fejlődést nézünk.

“Megtörtént, példát is hoztam rá.”

Hazugság, az összes nekem írt kommentedben egyetlen forrás található, mégpedig ez:

[link]

Ebben semmiféle olyan kijelentés nincs, hogy a nominal GDP pontosabb adatokkal szolgál, mint a real GDP, ha gazdasági fejlődést nézünk.

Tehát HOL IS VAN AZ A FORRÁS, amiről beszélsz? Másold már be ”megint”!


Hoztál egy napelemes példát, amely szerint a real GDP nem változik, és szerinted ezért a te adatod, a nominal GDP a pontosabb.

-> Én ERRE hoztam ELLENPÉLDÁT (amit reakció nélkül hagytál), hogy mi a probléma a nominal GDP-vel, nem számol sem az inflációval, sem az USD árfolyamingadozásával, ami 2002 és 2008 között a felére inflálódott, és ebből a torzulásból adódóan nőtt a duplájára/triplájára sok ország GDP-je, ami teljesen irreális.

-> Majd hoztam még HÁROM különböző FORRÁST (amiket szintén reakció nélkül hagytál), melyek szerint a real GDP a pontosabb mérőszám, ha gazdasági fejlődést nézünk.

Tessék, itt az egyik, ha elkerülte volna a figyelmedet, ilyesmit vártam volna tőled is (pl.: a napelemes példádra jöhetett volna); kijelentés + link a weboldalról, ahol elhangzik:

„REAL GDP offers a BETTER perspective than nominal GDP when tracking economic output OVER A PERIOD OF TIME”

[link]

Nem csak én mondom, hanem tőlem függetlenül állítják ezt más oldalak, hogy a real GDP a pontosabb mérőszám. Ez az elfogadott álláspont.

Ellenben rajtad kívül senki más nem állítja, hogy a nominal GDP-vel pontosabban lehet gazdasági növekedést mérni, mint real GDP-vel, és ez itt a probléma.


Tehát, HOL IS VAN AZ A FORRÁS, ami ALÁTÁMASZTJA, HOGY A NOMINAL GDP PONTOSABB ADFATOKKAL SZOLGÁL, mint a real GDP, ha gazdasági fejlődést nézünk?



2. Komolyan úgy gondolod, hogy a 6 alatti 2,5x-es, 3x-os gazdasági növekedések a térségünkben valósak?

“Irreleváns, hogy mit gondolok.”

Kitérő válasz. Magad sem mered leírni, hogy igen, mert érzed, hogy baromság?


„Adatokról beszélünk.”

Akkor tessék, adatok:

[link]

Ez szintén világbank, és a szöges ellentéte a te adataidnak. Eszerint Magyarországon 2002 és 2008 között nem 138%-os, hanem 18%-os gazdasági növekedés volt. Melyik áll közelebb a valósághoz szerinted?


„Ha irrelevánsnak gondolom pl. az államadósságunkat, akkor arra is mondhatom, hogy nem igaz?”

Mondhatod, max hülyének néznek. Az államadósságunk mértékében nincs semmi irreleváns, ellenben azzal, hogy 6 év alatt 2,5x-esére nő egy gazdaság. Mint már mondtam nem az adatokkal van baj, hanem a belőlük levont következtetéseddel. A real GDP jobb eredményt ad, mint a nominális GDP, ha gazdasági fejlődést nézünk, de te még mindig a saját baromságodhoz ragaszkodsz, mert képtelen vagy elengedni, hogy a Zemeszpé legyen a rosszabb. :D



3. Mi annak az oka, hogy a német gazdasági stagnálás csak a magyar gazdaságnál okozott visszaesést?

“A kiszolgáltatottság. Még ma is nagyon a német gazdaságra támaszkodunk.”

Ez elmondható mindenkiről azok közül, akikkek példálóztam. Németország a mi exportunk 27%-át adja. Szlovákia 22%, Románia 21%, Csehország 32%, Lengyelország 29%. [link]

Akkor miért csak nálunk okozott 2006-ban visszaesést, és senki másnál nem? Nem lehet, hogy inkább a kúrmányunk kúrt el valamit? :) És 2016-ban miért nem volt ugyanez a jelenség?


“Ezzel szemben más országoknak bizony van saját gazdaságuk, amire válságosabb időkben is lehet támaszkodni.”

Mire alapozod ezt a kijelentést? Honnan veszed, hogy pl.: egy lengyel gazdaságra jobban lehet támaszkodni válságosabb időkben?



4. Igazold, hogy a gazdaságunk a Fidesz alatt visszafelé fejlődött.

“Megtörtént. Ha csak az EU-s támogatásokat vonjuk ki, már akkor visszaesés van…”

De akárhogyan is nézzük, az EU-s támogatások nincsnek kivonva, és az elmúlt 12 évben fejlődtünk, ez vitathatatlan tény. Tehát a kijelentésed nem igaz.


…és az EU-s támogatások pont úgy lettek kitalálva, hogy teljes mértékben a GDP-t pörgetik.”

Ez meg nem igaz, egyáltalán nem törvényszerű, hogy az EU-s támogatások a GDP-t pörgetik. Majdnem a harmada klímavédelemre, további harmad meg egyebekre megy el.

[link]

A pénzek jelentős hányadát olyan infrastruktúrális beruházásokra, pl.: utakra költik, amik bár szükségesek, de hosszútávon nem pörgetik a GDP-t, csak abban az időszakban, amíg megépül, tehát nem úgy történik ez, mint az agyadban, hogy az EU-s pénz all-time GDP lesz.


“De természetesen ehhez hozzávehetsz olyan mutatókat is, mint a foglalkoztatottság.”

Várjunk már, hát te eddig tagadtad, hogy érdemlegesen többen dolgoznának a Fidesz óta! :D

Azt írtad, hogy közel 1 millió embert keresünk, most meg a magasabb foglalkoztatottsággal próbálsz érvelni?


“Ami még inkább arról szól, hogy az ország nem fejlődött, mert még többen is dolgoznak.”

Ha többen dolgoznak az már eleve egy indok amellett, hogy az ország fejlődött. :DDD



5. Igazold, hogy az inflációt mérő módszertan rossz.

“Megtettem, példával is demostráltam.”

Ismét kamu, az infláció helytelen méréséről konkrétan annyi nyögésed van, hogy „Nálunk bizony a módszertan rossz, és akkor lenne jó, ha az átlagbér ezekkel az árakkal másfél millió lenne.”

Ez még nem igazolás, csak egy levegőbe tett kijelentés. :)


„Ignoráltad, nem ismétlem el, olvasd szépen vissza.”

De, szépen Ctrl+C Ctrl+V, ha már én is vagyok olyan jófej, hogy folyton ismétlem magam az értetlenséged miatt.



6. Nem gondolod, hogy kormányképtelen az EU, ha egyszer ők is most keresnek alternatív megoldásokat az orosz gázon felül?

“Ha Szijjártó lesz*pja Lavrov-ot, ahogy tette, akkor az nem alternatív megoldás.”


Ezt írtad korábban, amire ez a reakcióm érkezett:

“Konjunktúra alatt lehetett volna előnyben részesíteni az árammal történő fűtés elterjedését, hogy csökkenjen a kiszolgáltatottság, lehetett volna akkor megoldásokat keresni. Ezt hívják kormányzásnak, nem azt, amit a fidesz csinál.”

Itt még azzal volt problémád, hogy a KONJUNKTÚRA ALATT nem törekedtünk az orosz gáztól való elszakadásra. Emiatt volt számodra kormányképtelen a Fidesz.

Majd amikor felhívtam a figyelmedet, hogy vannak még egy páran az EU-n belül akik szintén kiszolgáltatottak az orosz gáznak és most keresnek alternatív megoldásokat (nem a konjunktúra alatt!), Lavrovozol egyet, ami teljesen független attól, hogy más EU-s országok mit csináltak, vagy nem csináltak. :D


“Az EU nem azt teszi, amit a magyar kormány, ez hatalmas nagy különbség.”

Ja, értem, ennyi a lényeg, nem pont ugyanazt csinálják, mint a Fidesz, és ettől már tudnak kormányozni. Ilyenkor már nem probéma, hogy a konjunktúra alatt ők sem tudtak elszakadni az orosz gáztól, neeem. :D Meggondoltad magad, most már nem ez számít kormányképtelenségnek, hanem az, hogy Lavrovval spanolnak. Találni kell valamit, amit a Fidesz csinál, de az EU nem, és azon hörögni, hogy nem jól kormányoznak, ez a megoldás. :D


“A fidesz már rég elkésett azzal, amit csinálnak és láthatóan szarul is csinálja, mert megint az oroszoktól szeretne gázt.”

A Fidesz dolga, hogy a lakosság számára gáz legyen biztosítva. Ha kapunk valahonnan, akár orosz, akár nem orosz, akkor nem csinálja szarul.



7. Szerinted mi az oka annak, hogy az MSZP alatt a mi gazdaságunk a szomszédainktól jóval csekélyebb mértékben fejlődött?

“Az, hogy az mszp többsége leszarta az egészet, erről szólt az őszödi beszéd is, viszont legalább nem romboltak szabályosan.”

Akkor mi az oka annak, hogy a Fidesz alatt meg a szomszédainkkal hasonló mértékben fejlődött? Hisz ők szerinted szabályosan romboltak, ami azért mégicsak károsabb, mint leszarni az egészet, ennek ellenére a Fideszé a jobb eredmény. És nem az EU-s pénz a titok, hisz hasonló mértékben kaptak a szomszédaink is. Akik mellesleg az EU-s pénz előtti időkben még jobban fejlődtek.


“A fidesz alatt is lett volna növekedés, csak szétverték a szabad piacot, ami volt nálunk.”

Volt, és van növekedés.


“Én ismerek olyan embert, aki nem akarta eladni ner-eseknek a cégét és teljesen ellehetetlenítették.”

Ha nem ismernél, akkor is ezt mondanád, hisz szeretsz hazudni. :D



8. Támaszd alá számokkal, hogy a jelenlegi infláció akkor lesz valós, ha az átlagfizetés másfél millió lesz.

“Egyébként példaként mondtam.”

Nem először játszod el, ha valami álláspontot nem tudsz védeni, akkor benyögöd, hogy

amúgy csak példa volt.


“Az állítás az volt, de láthatóan olvasni azóta sem tudsz, hogy ha a fizetések és árak aránya olyan, mint nyugaton.”

Nem, nem az volt az állítás. Ezt volt az állításod:

“Akkor adja vissza a jó inflációt nálunk, amikor az átlagbér, ezekkel az árakkal, kb. 1.5 millió lesz.”

-> Ez nem ugyanazt jelenti, hogy a fizetések és árak aránya ugyanakkora, mint nyugaton, még akkor sem, ha történetesen 1.5 millió átlagfizuval ugyanaz az arány, elvégre az olvasóközönségnek nem kell tudnia fejből, hogy mekkora fizuval ugyanaz.

Ha azt akarod állítani, hogy a fizetések és árak aránya ugyanolyan, akkor írjad azt, ne 1.5 millióról makogj.

Aztán még problémázol, hogy valaki nem azt az állítást olvassa ki belőle, amire gondoltál, hanem amit írtál. :D


Ha meg azon vagy fennakadva, hogy lehagytam hogy “ezekkel az árakkal”, csak mondom, hogy amikor először kérdeztem benne volt, amikor másodjára kérdeztem, akkor hagytam el, de számomra evidens ha az árakat nem említem, akkor az változatlan. Te meg bele akarod magyarázni, hogy biztos azért hagytam le, mert félreértelmezem, hogy más árak mellett, vagy mi?


“És ezt fentebb alá is támasztottam.”

Hol támasztottad alá, te Isten barma? :D

Ez egy annyira friss kérdés volt, hogy konkrétan abban kellett volna megválaszolnod, amire most a választ írom.



“Tekintve, hogy a nagy részére válaszoltam, vagy ha nem is akkor egy retardált is ki tudja találni, hogy inkább azzal van gond, hogy szerinted gondolkodni kell a triviális válaszokon.”

Ja, olyan triviális dolgok, mint a 2,5x-es gazdasági növekedés. :D

Te az a fajta okoshülye vagy, aki ha nem bírja megindokolni a neki szegezett kérdéseket, akkor sunyisan hazudik, hogy „Már megérveltem korábban, keresd vissza.”, és ezzel le is tudod.

Ez nem így működik. Ha valóban megindokoltad/alátámasztottad, akkor szépen kopizd be és vállald gerincesen azt a választ (ahogyan én is leírom neked 5x ugyanazt, ha szükséges.), mert még a végén azt hiszik rólad, hogy kamus vagy.

2022. aug. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Legkevésbé: orbán viktor, kaleta gábor, mélyszaros lőrinc, rezsi szilárd, kövér lászló


Legszimpatikusabb: Pokorni Zoltán, Navracsics Tibor

2022. aug. 8. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!