Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miben változtattatok az...

Miben változtattatok az életetekben/szokásaszokásaitokban az elmúlt 6-8 hónapban? (gazdasági válság, háború, választások, vagy hasonlók hatására)

Figyelt kérdés

Most nem arra gondolok, hogy "drágább a kenyér" mert ha ugyanúgy heti 2-4 kg kenyeret vesztek, akkor csak az változott mennyit fizettek érte.


Illetve az "igyekszem odafigyelni" sem túl konkrét válasz.


De pl ha az tmondod, hogy "kevesebb sajtot" vagy "direkt az olcsóbb és gagyibb minőségű termékeket veszem" vagy "ahova eddig autóval mentem, most inkább biciklivel". Ilyesmikre gondolok.



2022. júl. 25. 20:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Bords eve margarint szerettem, de mostanság a 25% Bellasan margarint veszem, jóval olcsóbb. Vajat nem veszek. Csak nézem a hűtő pultot és még nem térek észhez az árakon. Mindig volt itthon ásványvíz, cola, ha jönnek hozzám legyen mivel kínálni. Lecseréltem csapvízre és szörpre. A sajtot is hanyagolom. Igaz vettem egy kerek olcsó sajtkorongot azt képtelenség reszelni. Mire lereszelek 10 dkg-t lemegy a nap. Pékségben szoktam venni zsömlét panírnak, de annak is 60 ft lett darabja. Jól meg kell gondolni mikor mit vesz az ember.
2022. júl. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Egy másodpercet nem töltök tervezéssel már.
2022. júl. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat, jöhe tmég.

Fú bmeg, tegnap vettünk egy kg sajtot a LIDLben. 4ezer forint banyek..... régebben kb hetente másfél hetente elfogyott ennyi, hát ezt most nagoyn be kell osztani....

2022. júl. 27. 09:32
 14/14 anonim ***** válasza:

9#

akkor így már értem.


Én elkezdtem turiba járni. Tavalyig kb. évente mentem be és jöttem ki, nagyon ritkán vettem elegáns felsőt, de tényleg elegáns legyen. Más nem vettem. Most viszont vettem már itthonra felsőket, 300 Ft, utcára is 300-ért, teljesen egyszerű, de azért látszódjon, hogy nem agyonmosott, hanem szép, bolyhmentes, stb. Szóval, válogatok, de vagy 10 felsőm már van. Jó lesz pulóver alá télre. Eszembe sincs venni ugyanilyen felsőket a butikba, kínaiba 1500-3000 között. Szimpla egyszerű rövid ujjú, nagyon megszerettem. Amúgy is védem a környezetet, a textilipar az egyik legszennyezőbb iparág, farmert már évtizedek óta nem veszek, még turiban sem fogok. Eddig se vásároltam sűrűn ruhát a boltba, de azért van vagy 3 nadrágom vagy 8 kabátom, őszi, tavaszi, téli. Azóta vettem őszit a turiba kettőt is és egy bundát... Kis rövid derekú, színházba jó lesz. Bár, a színházjegyek is mennek fel, de nem lesz dupla, mint némelyik élelmiszer... Fehérneműt, cipőt, csizmát nem veszek ott. Mióta beindult a vírus, csak kerékpárhoz vettem ruhát magamnak.

2022. júl. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!