Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2 napja vagyok Amszterdamban,...

2 napja vagyok Amszterdamban, és máris szembetűnő, milyen egy nem diszfunkcionális nagyvárosban, országban élni, ellenben magyarországgal. Más is volt így külföldi tartózkodása során?

Figyelt kérdés
Budapesten gusztustalanul mocskos utcák, telereklámozott épületek, közbiztonság kritikán aluli, irreálisan drága az ottani fizetésekhez képest, mogorva, zsémbes, ideges emberek, pocsék állapot összességében. Már most reszket a gyomrom, hogy nekem abba a putri országba vissza kell repülnöm.
2022. júl. 26. 13:07
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
88%

Én fiatal koromban mindig nyugatra, vagy déleurópába mentem külföldre, a V4 országok, valahogy kimaradtak.

Aztán úgy alakult, hogy egy V4 országban vállaltam munkát, ahol korábban még csak nem is jártam, ahogy végigmegy az ember középeruópa ezen szegletében, Pozsony után, hát nekem leesett az állam, Csehországon, Lengyelországon, de nagyon. Elhúztak mellettünk és morálisan is jobbak, szal, igen, tudom, miről beszélsz. Utána még innen is büdös hazamenni.

2022. júl. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ezt 2 napos tartòzkodàs utàn nem lehet megitèlni.2 nap után mèg fogalmad se lehez a hollandiai megèlhetèsi költsègekröl,ahigyan Bp-re èrkező turistànak sincs fogalma ezekről magyar viszonylatban 2 nap utàn
2022. júl. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
82%

A megélhetést valóban nem, de van egy impressziója arról, hogy néz ki egy másik ország, milyenek az emberek, mit engedhetnek meg maguknak és egyáltalán egy kicsi arról, hogy milyen egy más kultúra.


Nekem Hollandiába pl baromi fura volt, hogy az emberek nyitott ablaknál élik az életüket. Simán belátsz mindenhova, senki sem titkol semmit.

2022. júl. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
81%
Én a külföldi nyaralások/pár napos utazások alatt látom a kontrasztot. Máshol sincs kolbászból persze a kerítés, de a hozzáállás egészen más.
2022. júl. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
23%

Kérdező, maradj Amszterdamban, nem fogsz hiányozni nekünk.


Nemrég 6 napot Bp-en töltöttem családommal. Újlipótvárosban volt a szállásunk.

Én jól ismerem Bp-et és valóban vannak mocskos utcái, de pont az Újlipótvárosi utcák remek ellenpéldák voltak.

"telereklámozott épületek"

Nem tudom, miről beszélsz.

"közbiztonság kritikán aluli"

Ezt egy az egyben hazugságnak tartom. Sokadszorra jártam Bp-en, semmi bajom a közbiztonsággal. Rossz környék (pl. Hős utca) minden nagyvárosban akad.

Drágának drága vagyis a mi fizetésünk ér keveset, de ezer éve folyamatosan le vagyunk maradva attól a vidéktől, miért lenne ez pont most másképp.

Az emberek sem olyan rosszak. Elhiszem, hogy Hollandiában kiegyensúlyozottabbak, ennek okai az előző bekezdésben vannak.


Ha neked ez egy putri ország, véletlenül se gyere haza. Maradj kint, mindenkinek jobb lesz így. Az éljen Magyarországon, aki itt szeretne élni.

2022. júl. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
61%
Ja, 2nap alatt megismerted Hollandinát. Figyelj, ha nem jön be Magyarország, ne gyere haza ilyen egyszerű.
2022. júl. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
98%
3)Azèrt 2 nap alatt nem kapsz kèpet egy nagy városròl.Pl èn Pàrizsban lakon 18 èves korom òra,egy àtlagturista a piszkosabb vagy a züllödtebb kerületekben nem jàr.Azèrt,mert az első kerületben meg nèzed az Eifel-tornyot meg a Notredamt,attòl mèg fogalmad sincs,hogy milyen a pàrizsi èlet.Ami pedig az embereket illeti,itt is vannak nagyon aranyos kefves emberel,meg hülyèk,idegesek bunkòk is.
2022. júl. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 árokpart ***** válasza:
74%
5-ös Attól még, hogy mindig is elmaradottabbak voltunk ennek örökre így is kell maradnia? Nem arra kellene törekedni, hogy jó legyen és felzárkózzunk a fejlett államokhoz?
2022. júl. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
16%
Milyen idiótának kell ahoz lenni, hogy leírd:az éljen itt akinak tetszik! Ez nem így megy bazki.
2022. júl. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon unatkozhatsz, hogy ide írogatsz kérdést!
2022. júl. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!