Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Visszatükrözöd a másik viselke...

Visszatükrözöd a másik viselkedését amikor többedszerre is diszfunkcionálisan viselkedik?

Figyelt kérdés

Tehát, ha valaki olyan viselkedést mutat már sokadszorra, ami nem építő, hanem inkább lehúz, látod rajta, hogy kontrollálni akar valamilyen módon


Akkor mit csinálsz

- Hagyod magára, hadd gondolkozzon el

- Vagy inkább ugyanazt teszed vele amit ő veled, anélkül, hogy ügyet csinálnál belőle


?


2021. okt. 1. 09:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem igaz, hogy csak az általad felkínált 2 lehetőségből lehet választani. Van felnőtt válasz is: asszertív módon felhívom a figyelmét a viselkedésére.
2021. okt. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor jön az, hogy túlérzékeny vagy
2021. okt. 1. 10:01
 3/11 A kérdező kommentje:
Ami megint egy kontrollálási mód
2021. okt. 1. 10:01
 4/11 anonim ***** válasza:
43%
Ignorálom, illetve a többedik alkalomnál őrjöngésszerű tüneteket produkálok. Idővel ez hatni szokott, és megbékél velem az illető.
2021. okt. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Metionin ***** válasza:
100%
Attól függ, általában otthagyom a pcsába de ha ezt nem tehetem meg mert pl.együtt kell vele lakni vagy dolgozni, akkor tájékoztatom, hogy a viselkedése nem épp emberbarát. Ha folytatja, akkor csak annyit kommunikálok vele, amennyit muszáj.
2021. okt. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen kapcsolatról van szó.

Pl. munkakapcsolat, ott van alá-fölé rendeltségi viszony, ott ahogy az 1-es is írta, asszertív kommunikáció célravezető lehet.

Más viszont egy párkapcsolat. Miért lennék egy olyannal aki "lehúz" és "kontrollálni akar valamilyen módon"?

Csak azért nem tartok fenn egy ilyen párkapcsolatot, hogy elmondhassam magamról én kapcsolatban vagyok, és nem kezelek embereket használati tárgyként.

Persze itt is segíthet az asszertív kommunikáció, de ha valaki tényleg többedszerre is diszfunkcionálisan viselkedik egy párkapcsolatban és nem használ a "szép szó" akkor miért kínlódjak vele? Csak magamnak ártok, nem?

2021. okt. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Családbeli kapcsolat, nem párkapcsolat


Az olyan ami megmarad hacsak nem elköltözöl egy másik országba, másként ígyis úgyis konkaktusba kerülsz az illetővel

2021. okt. 1. 11:11
 8/11 anonim ***** válasza:

Sajnos a családi kapcsolatok a legrosszabbak ilyen szempontból.

Főleg a szülő-gyerek viszony. Pl. minél idősebb egy szülő annál nehezebben változik, az asszertív kommunikáció esetükben "falra hányt borsó". A kontrollálás akár érzelmi zsarolásban is megnyilvánulhat részükről. Amennyire lehet távolságot tartanék a helyedben és ráhagynám hadd gondolkozzon el, de egy idős ember már nem is érzékeli, hogy pl. kontrollálni akar téged. Vennék neki pszichológiai témájú könyveket, ahol hasonló problémákról írnak, hátha veszi az adást?!

2021. okt. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én őszintén és ha kell keményen beszélek vele, ha kell többször, de ha sokadszorra sem hajlandó magába nézni és változtatni a viselkedésén akkor nem vagyok hajlandó megtűrni az életemben. Azt pedig pláne nem viselem el, ha valaki kontrollálni akar. Ez akkor is igaz, ha családtag, nincs kivételezés. Nem egy családtaggal szakítottam meg a kapcsolatot, nem a levegőbe beszélek. Nem hiányoznak, csak jobb nélkülük az életem.
2021. okt. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Miért lett kitörölve a válaszom?
2021. okt. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!