Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit tudok tenni ebben a...

Mit tudok tenni ebben a helyzetben, hogy a miniszterelnök nem fogadta el az én lemondási kérelmem és azt a kívánságomat se, hogy nyilvánossá tegyem a neki írt lemondó levelem?

Figyelt kérdés

Mielőbb bármit is mondanék, szeretném azzal kezdeni, hogy mindenképpen szeretném megőrizni a névtelenségem, nem kívánom elmondani senkinek se, ki vagyok. Mindössze annyit szeretnék megosztani, a miniszterelnök közeli és évek óta tartó szövetségese, barátja vagyok. Fontos, hozzá közel álló pozíciót töltök be.


A barátságunk rengeteg vidám és sajnos szomorú, mély pillanatot is megélt. Leginkább akkor romlott meg a kapcsolat köztünk, amikor a homofób törvényt megalkotta. Én mindig őszintén, de kizárólag zárt ajtók között, elmondtam neki a személyes véleményem, hogy ezzel személy szerint én nem értek egyet és hogy szerintem ez egy hibás lépés volt. Elmondtam neki azt is, hogy az én lányom leszbikus és kötelességemnek éreztem elmagyarázni neki, hogy a leszbikus lányomnak és a párjának ez az egész homofób törvény nagyon fájt.


A miniszterelnök erre úgy reagált, hogy "Ez a törvény nem homofób!" és hogy "A lányod és a kedves párja szabadon, békében élhet Magyarországon!". Elfogadtam a miniszterelnök válaszát és megköszöntem, hogy megnyugtatott engem.


Ami nálam véglegesen és visszafordíthatatlanul törést, csalódást okozott, az az új, tusnádfürdői beszéde. A "fajok keveredése" fejtegetés és az, hogy ez a beszéd nyíltan szélsőséges, már-már náci jellegű volt, örökké megváltoztatta bennem a miniszterelnökről kialakított képet.


Fontosnak éreztem, hogy a miniszterelnöknek írjak egy levelet, amiben megfogalmazom a lemondásomat. Indoklásom mögött az új tusnádfürdői beszéd "fajok keveredése" gondolatmenete szerepelt, illetve az, hogy (a miniszterelnök személyesen nekem intézett nyugtató szavai ellenére) a homofób törvény is olyan dolog, amivel nem tudok egyetérteni. A levélben kértem tőle, hogy szeretném nyilvánossá tenni a lemondó levelem és hogy számomra ez nagyon fontos lenne. Megköszöntem neki az évek óta barátságunk és jó egészséget, boldogságot kívántam neki.


A miniszterelnök válaszát megkaptam. Nem hagyta jóvá a lemondásomat és azt sem, hogy nyilvánossá tegyem a levelem. Arra hivatkozott, hogy ő nem rasszista és nem is homofób, innentől fogva, a lemondási kérelemben megfogalmazott indokaim is érvénytelenek. Azt is elmondta, hogy számít a munkámra a továbbiakban és hogy próbáljam meg újra átgondolni a lemondási kérelmem, mert fontos számára az eddigi kiváló munkám és bízik benne, meg fogom változtatni a döntésem. Azt pedig külön kiemelte, hogy "nem tanácsolja" a lemondási levelem nyilvánosságra tételét és hogy "nem lenne jó ötlet senkinek se" a levél széles publikummal való megosztása.


A döntésem viszont végleges, én szeretnék lemondani és azt is fontosnak érzem, hogy publikáljam a neki írt lemondó levelem. Mit tehetek ebben a helyzetben?



2022. júl. 27. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Mondj le és publikáld nyilvánosan. Amíg nem államtitkot adsz ki, addig jogilag mivel fognak meg?
2022. júl. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Na miaz, nem telik jogi tanácsadásra, úgyhogy laikus fröcsögőket kérdezel?

Hm... nem fura ez egy kicsit?:D

2022. júl. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

És higgyük is el. Persze... :-)

Ha a Vikror királyunk a barátod lenne, nem egy ilyen oldalon írnál ki kérdést.

2022. júl. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

13:23


Kizárólag a legvégső esetben szeretném a jogi útvonalat választani. Mindenképpen szeretném békésen, jogi viták nélkül megoldani ezt a dolgot.

2022. júl. 27. 13:25
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd fel Strassburgban, hogy te le akarsz mondani, de ő nem engedi.
2022. júl. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy Hegedűs Zsuzsa kitette, ugyan úgy kiteheted te is. Mitől tartasz? Mit csinál veled? Körberajzol?
2022. júl. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Vagy ellehetetlenít? Mondvacsinált ügyekkel,mint Vonát? Te tudod, hogy milyen gerinctelen ember!
2022. júl. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer "széllel szemben pisiltem" hááát jól meghurcoltak. Akik előtte azt mondták, hogy mellém állnak persze nem tették. Gyáva szarháziak voltak. Aztán elcsitultak a dolgok és akkora tisztelet övezet, hogy szinte kínos volt. Neked kell tudni, hogy mit mire cserélsz. Ebben senki nem segíthet.
2022. júl. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

13:34


Nem tagadom, hogy jelentős részben Hegedüs Zsuzsa döntése és az ő levelének nyilvánosságra kerülése volt az, ami megadta nekem a szükséges lelki erőt, hogy én is megtegyem ugyanezt. Szégyellem bevallani, de ha Hegedüs Zsuzsa nem teszi ezt meg, talán én se mertem volna.


13:36


Mélyebben nem szeretnék belemenni, de röviden és tömören: tisztában vagyok vele, hogy a miniszterelnök milyen módszerekkel, technikákkal járatja el azokat, akik már nem őt szolgálják, vagy pedig, az ő politikai riválisai. És igen, féltem a személyem, de leginkább azt, hogy a családom rendkívüli mértékben megviselnék a következmények. Viszont nem tudom tovább tiszta lelki ismerettel szolgálni a miniszterelnököt, mert nálam végleges törést, csalódást okozott és innentől fogva szeretném megszakítani a kapcsolatom vele. Nem csupán politikai értelemben, de a barátságom vele szintén szeretném lezárni és ezt meg is fogalmaztam a neki írt levelemben.

2022. júl. 27. 13:42
 10/10 anonim ***** válasza:
77%

Kérj tanácsot Hegedűs Zsuzsától, ő már járatos az ilyesmiben. :-)))


Természetesen ez a kérdés full kamu.


Ha valaki hasonló helyzetben lenne, és tartana Orbántól, akkor szép csendben távozna, és valami más, hihetően hangzó indokot mondana. Így Orbán biztosan nem nyúlna utána és nem bántaná a családját sem.

2022. júl. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!