Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehetek egyszerre Soros...

Hogy lehetek egyszerre Soros bérenc is, meg fasiszta is?

Figyelt kérdés
Itt gyakorin már mindkettőt megkaptam. Nem is egyszer.

2022. júl. 27. 15:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos te vagy Orbán
2022. júl. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 hypno ***** válasza:
100%
Lebolsevikozzalak?
2022. júl. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, mindkét oldalt kritizáltad, ezért a Fideszesek Sorosbérencezek, a liberálisok meg fasisztáztak. Manapság nem nagyon akarnak középutat engedni. Ha az egyik nem vagy, akkor muszáj a másiknak lenned. Konkrétan olyan kommentet is kaptam már, hogy aki nem áll egyik oldalra sem, az egy alattomos gyáva féreg, akinek még önálló véleménye sincs. Az nem lehet vélemény, hogy egyikből se kérek?
2022. júl. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, ahogy egy ország lehet egyszerre nacionalista, és egyben örömmel felvehető s ezért leendő eu-s tag is. (Miffann?!) :D
2022. júl. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Mit csodálkozol? Orbán múlt héten még Orsós volt most meg már Hitlernáci.
2022. júl. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, én is egyszerre vagyok meleg és homofób, szóval bármi megtörténhet. De gondolhatsz Vona Gáborra is, aki 2018-ban egyszerre volt zsidó, náci, meleg és muszlim, ráadásul még terrorista is, ezt azért már nehezebb felülmúlni.
2022. júl. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
38%

#3

"Az nem lehet vélemény, hogy egyikből se kérek?"

Nekem lenne egy kérdésem pont ezzel a mentalitással kapcsolatban.

Írtál egy dolgozatot, vagy 1-est kapsz, vagy kettest. Melyiket választod? Nyilván egyik se jó, nyilván ha lenne opció, hogy ötöst kapsz, akkor azt választanád.

Nem vagyunk abban a luxusban, hogy ezt megtehessük.


És hogy ezt miért mondom, van az a kritika, ami jogos, akkor is ha valaki nem érti.


A Sorosbérenc az nyilván nevetséges, de számtalan esetben láttam embert, aki arról beszélt, hogy ő mennyire nem fasiszta, viszont a fasiszta értékeket magának vallotta, csak nem tudta, hogy az fasizmus.


Ez mellesleg az oktatási rendszerünk kudarca. Nagyon sokanazt gondolják, hogy a fasiszta csak az lehet, akkor megver, megkínoz embereket.

2022. júl. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

#7

Abban egyetértek, hogy a sorosbérenc és a fasiszta nem megfeleltehtetőek egymásnak. Pontosabb lenne az Orbánbérenc vs. Gyurcsánybérenc, vagy a fasiszta vs. kommunista. Amit leírsz a fasisztákról, az sokszor igaz a kommunizmust relativizálókra is. A Sorosbérenc/Fideszbérenc dolog tényleg egyre nevetségesebb, már mindenkire rásütik.


A kommented második felére reagálva: Értem az analógiát, de nem látok kettest. Inkább az a dilemma, hogy matekból kapjak egyest, vagy angolból. Két elég fontos tantárgy, azon kevesek közé tartoznak, amik az életben is hasznosak, szóval mindenhogy szívni fogok.

2022. júl. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#8

"Orbánbérenc vs. Gyurcsánybérenc"

Ez működhet, csak akkor kiesik egy csomó oldal.


"fasiszta vs. kommunista"

Ez nem igazán működhet. Sok esetben egy fasiszta közelebb áll egy kommunistához.

A fasizmusnak nagyon sok alosztálya van, amik akár jobb, akár baloldalon lehetnek.


"Értem az analógiát, de nem látok kettest."

Pedig van, ez inkább akkor már a te gondod, ha nem látod.

Mármint, nagyon sok mindent lehet számszerűsíteni és azok alapján a számok alapján bizony az egyik jobb, mint a másik.

2022. júl. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt akarja propagálni magáról, hogy ő jobb és aki nem ért egyet, az mindenista mindenfób mindenbérenc. De ez nem jelenti, hogy igazuk is van.

A számoknak megvannak a maguk korlátai. Ha Hitlert és Sztálint az alapján tennénk mérlegre, hogy ki okozta több ember halálát, akkor egyértelműen az utóbbi lenne a "győztes". Következik ebből, hogy Hitler volt a kisebbik rossz és őt kellene visszahozni?

2022. júl. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!