Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Liberálisok! Ha egyszer a...

Liberálisok! Ha egyszer a fiatok beismerné nektek, hogy fidesz/MiHazánk szavazó akkor hogyan reagálnátok? El tudnátok fogadni a másságát?

Figyelt kérdés

Vegyük úgy, hogy a családod és a párod, de az ismerettségi köröd is mind liberális nézeteket vall.


De a fiad egyszer csak miután hazajön beszélni akar veled. Coming out-ol és beismeri, hogy ő valójában semmilyen szimpátiát nem érez a liberalizmus felé és ő inkább a jobbos-konzervativizmus felé kacsintgat.

Beismeri, hogy Fidesz szimpatizáns és egyenesen megőrül Orbán Viktorért.

Vagy

Beismeri, hogy MiHazánk szimpatizáns és rajong Toroczkaiért.

(A kettő közül azt válasszátok amelyiket jobban utáljátok)


Nyilván először nem értitek mi is történt és gondolkodtok, hogy biztos csak látott valamit a tévében de majd abbahagyja. De ahogy telik az idő látjátok, hogy bizony tényleg semmilyen érdeklődést nem mutat a liberalizmus felé és őt kizárólag a fidesz/MiHazánk érdekli csak.


Mit tennétek? Elfogadnátok a fiatok "másságát"?

Vagy inkább megpróbálnátok átnevelni, pl csak 444-t meg hvg olvastattok vele egész nap, meghívjátok Perintfalvit is hogy beszélgessen el vele vagy Momentum nagygyűlésre vitetnétek stb?


Vagy csak szimplán szeretnétek a másságával együtt is?



2022. júl. 28. 17:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
97%
3-as, a faji hovatartozás és a szexuális irányultság nem meggyőződés vagy választás kérdése, nem is egy fejlődési folyamat hiánya vagy eredménye. Ellentétben a pártszimpátiával, politikai meggyőződéssel.
2022. júl. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
90%

Mivel megtanítottam gondolkodni a gyerekeimet és jó oktatást is kapnak, ez nem fordulhat elő.

Persze lehet, hogy konzervatívak, vagy jobboldaliak lesznek, ez amúgy egyáltalán nem érdekel, az ő dolguk.

De abban biztos vagyok, hogy ettől függetlenül se a mi tanyánkkal, se a fidesszel nem fognak szimpatizálni - ilyen pártokra csak azok szavaznak, akiknek messze az átlag alatt vannak az értelmi képességeik :D

2022. júl. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
90%

Elvinném egy magyar kórházba.

Aztán egy osztrák kórházba.

Csak nézelődni...különbségeket felfedezni.

Aztán átneznénk együtt, hogy mit jelent a gdp arányos eu költés.

És rákeresnénk a szótárban a szociális és az antiszociális szavakra.

Az ezek közti különbséget is átbeszélnénk.

2022. júl. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
51%

Ellenzéki vagyok, De!!!

Soha nem voltam liberális. Szerintem nem is leszek. Senki nem születik rasszistának, homofóbnak, a társadalom teszi azzá. Én egy ilyen tipikus ártatlan gyerek voltam, aki azt hitte, hogy négerek és cigányok csak a tengeren túlon vannak. A rasszizmus vagy bármilyen más hátrányos megkülönböztetés szikrája se volt meg bennem. Nem ítéltem el senkit a bőrszíne alapján, mert nem láttam semmi különbséget. Apám is barna bőrű, én is nagyon sokat szerettem kint lenni, nekem is elég sötét bőröm van így, bár a téli hónapok alatt kifakulok rendesen. Na mindegy... Számomra nem volt mérvadó így a bőrszín sem. Az viszont feltünt hogy van pár kimondottan neveletlen gyerek, akik szeretnek kötekedni, csúnyán beszélnek, köpködnek, tiszteletlenek, meg felnőttekből is rengeteg ilyen van. Szerintem már elmúltam 10 éves mire szembejött a valóság, hogy kik is a cigányok és akiket láttam, hogy milyen undorítóak, hogy tényleg a társadalom alja, na ők pont azok. 15 éves koromig kivételt nem is láttam közülük.

Bár addig ugye faluban laktam, környéken járkáltunk csak, néha azért messzebb is, de mindenhol csak ez a nagyon alja cigány réteg volt.

Tényleg senki nem születik rasszistának, ideális példa vagyok. De mióta felnyílt a szemem azóta vagyok rasszista. Talán 15 éves korom óta a cigányok "vad magyarnak" hívnak, 17 éves koromtól vagyok kopaszra nyírva és ismertem meg még egy csomó skinheadet.

Én nem úgy lettem szélsőjobbos, hogy a fidesz váltott. Én úgy lettem szélsőjobbos, hogy a saját szemmemel láttam.



Bár őszintén soha nem szerettem ezt a gyűlöletet ami bennem ég, mert ez is egy két élű kard. Sokkal jobban örülnék egy békés világnak, minden zavaró dolog nélkül. Számomra ez az álom. Tényleg 15 évesen találkoztam először normális cigánnyal is. Ő volt az egyetlen aki hozzám mert szólni úgy, hogy nem volt közös ismerősünk meg semmi. Azt szerintem míg élek nem felejtem el.


Na mindegy... Lényeg, hogy ellenzéki vagyok, mert nem vagyok hajlandó követni egy olyan kormányt ami saját ideológiáját elárulja és másnak tetteti magát, mint ami. Aki egyik kezével tereli befele az ukránokat, románokat, másik kezével meg integet a menekülteknek a déli határon, hogy eddig és ne tovább, holott 2012 környékén még ő szállásolta el itt őket. És akkor is nem egy terroristát fogtak el, csak azt nem írta a média akkor, mert nem ez volt az érdek. Most meg próbálja játszani magát, hogy mekkora jobbos...


Ha haza jönne úgy a fiam, hogy ő jobboldali nem lepődnék meg. Ha haza jönne úgy, hogy be akar lépni egy skinhead bandába, nem lepődnék meg.

Ha haza jönne úgy, hogy liberális akkor néznék egyet. De őszintén valamilyen szinten örülnék mélyen legbelül, hiszen nem viszi tovább akkor azt a gyűlöletet amit én, ami belülről emészt egész nap, amivel én se tudok mit kezdeni amíg igazságtalanság van a földön. Amíg a cigányok szabadon lophatják a fát. Amíg szabadon rabolhatnak (akár a boros gazda esete). Amíg enyhe büntetések mellett gyilkolhatnak is. Támogatnám a halálbüntetés visszaállítását is. De sajnos pont egy olyan radikális szélsőjobbos, utcai harcos a miniszter aki ezt nem támogatná. Akárhogy is mondja, hogy jobboldali, meg hogy az emberi jogok bűnözőknél nem jelentenek semmit, hogy ő mindenben harcol az eu-val, ilyet soha nem merne felvetni sem.

2022. júl. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
*gdp arányos eü költés
2022. júl. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

#11


Pont ez írtam, hogy nincs így.


Azaz a politikai hovatartozás is elsősorban biológiai-agyi kérdés. Legalábbis semmivel sem szabadabb döntés mint a szexualitás.


Lásd itt:

[link]

Magyar nyelven ezt találtam, de angol nyelven több forrás van fent, amelyik ezt kutatja.

2022. júl. 28. 17:51
 17/24 A kérdező kommentje:

#12


Ez ugyanolyan mint amikor azt hallom:

"Mivel Krisztusnak tetsző életet éltünk, minden nap jártunk templomba és a Bibliát ia rendszeresen olvassuk, ezért kizárt dolog, hogy a fiam homoszexuális legyen. Ilyen nincs."

2022. júl. 28. 17:53
 18/24 anonim ***** válasza:
74%

17hez +1

A kérdés szituatív, azaz feldob egy szituációt amire neked reagálni kell.

Ha megtagadod magát a szituációt, akkor tulajodnképpen nem válaszolsz a kérdésre.

Ez kb ilyen szintű:


"mi lenne ha 6 ujjunk lenne?

De nincs!"


Tessék megtisztelni azzal a kérdezőt, hogy vagy válaszolunk a kérdésére, vagy semmit sem írunk!

2022. júl. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
93%

"Ez ugyanolyan mint amikor azt hallom:


"Mivel Krisztusnak tetsző életet éltünk, minden nap jártunk templomba és a Bibliát ia rendszeresen olvassuk, ezért kizárt dolog, hogy a fiam homoszexuális legyen. Ilyen nincs.""


Persze, hogy számodra ez ugyanolyan, mert te pont az a fajta messze átlag alatti értelmi képességekkel "megáldott" idióta vagy, akikről írtam.

2022. júl. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Drakula ***** válasza:
95%

"Ez ugyanolyan mint amikor azt hallom:


"Mivel Krisztusnak tetsző életet éltünk, minden nap jártunk templomba és a Bibliát ia rendszeresen olvassuk, ezért kizárt dolog, hogy a fiam homoszexuális legyen. Ilyen nincs.""

Hát nem. Az hogy valaki homoszexuális nem az ő választása. Az viszont hogy valaki milyen pártot VÁLASZT, na az már igen.

2022. júl. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!