Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ennek fényében a mesterdiplomá...

Ennek fényében a mesterdiplomás 172 erzes nettó tanári alapbér nem gáz?

Figyelt kérdés
[link]

2022. júl. 31. 13:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Várhatják, az ingyen van.Szerinted kapni is fognak.Én meg nettó kétmillás fizetésre várok, és?
2022. júl. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem ki az aki ma tanárnak megy. Rendben, 18 éves idealista, gyerek még. De nincs senki a családjában aki megmondaná neki, hogy hülyegyerek éhen fogsz halni a tanári fizetésből.
2022. júl. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
#2 Tisztelet a kivételnek, de azért valljuk be, akik tanárnak mennek manapság, azok a versenyszférában nem tudnának érvényesülni.Ahhoz képest így meg elmondhatják magukról, hogy diplomásak, meg a szar fizetés ellenére stabil munkahelyük van.
2022. júl. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24%
Azt is nézd meg mennyi munka van velük. Az általános iskolát végzettek dolgoznak szinte minden percben 8-10 órát naponta, lehet szombat és vasárnap is. A tanár részmunkaidős állás 3 hónap fizetett szabadsággal. Az általános iskolásnak jó ha 20+pár nap szabadsága van. Hidd el jól fizet a tanári bértűbla is órabérbe
2022. júl. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#4


Ez hülyeség, anyukám gimnáziumi magyartanár volt, délután 4 körül hazaért aztán este kilencig a diájkai szarságait javította/órákra készült. A saját gyerekeire sem volt ideje soha.

2022. júl. 31. 14:09
 6/12 A kérdező kommentje:
És 1 hónap 1 hét volt a nyári szabadsága, de elvárt volt az ingyenes táboroztatás.
2022. júl. 31. 14:09
 7/12 anonim ***** válasza:
59%

6-os, ok. Nekem 2 hét a nyári szabadságom, ezen felül nyilván kiveszem (szabi terhére) a karácsony és szilveszter körüli napokat is, mint mindenki, aki megteheti. Egyébként mi, mint mindenki más dec. 24-ét is ledolgozzuk valamikor decemberben. Gondolom a pedagógusok karácsony és szilveszter között nem táboroztatnak.


Egyébként máshol is alulfizetettek a diplomások, nem csak a tanárok. Nekem 220 nettó volt a kezdő bérem, szintén diplomásként.

2022. júl. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem érdekel, mennyi volt a kezdőfizetésed. Az érdekel, hogy 5 éves a gyerekem, 2 év múlva nem lesz, aki tanítsa...
2022. júl. 31. 15:12
 9/12 anonim ***** válasza:
49%

Nem. "Null-kilométeresen" meg pláne, hogy nem!

Ha 15 évet lehúzott valaki sikeres tanárként egy oktatási intézményben, akkor már nem értek egyet azzal, hogy ennyit keressen egy tanár, de "null-kilométeresen" még semmit nem tett le lényegében a társadalomért, csak pénzébe került annak.

2022. aug. 1. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
42%
A jelenleg "oktatási rendszer" fedőnéven emlegetett valami hiánya nem lesz érdemi veszteség a társadalomnak, - internetes linkekkel megszórni és következetesség nélkül le sem adott anyagokat behajtani egy majom is képes!
2022. aug. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!