Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ebben hol az ellenzéki logika?

Ebben hol az ellenzéki logika?

Figyelt kérdés

Voltunk nyaralni az országban meg rokonlátogatás stb. Ha jól vettem ki a helyzetet ellenzék előre bejelentette, ha rajta múlik nem lesz semmi rezsicsökkentés, mindenki fogyasszon kevesebbet - Csak személyes megjegyzés, akinek nincs pénze szerintem alapból sem pazarol se vizet se villanyt stb, azt meg csak ne várják már el, hogy pl ne fürödjön naponta vagy hideg kaján éljen a spórolás jegyében -. Tehát ment volna minden világpiaci áron. Ennek tudatában szavaztak rájuk annyian amennyien.


A kormányon lévő párt valamennyire csökkentett ezen a rezsicsökkentésen, de még mindig sokkal kevesebbet kell fizetni mint a világpiaci ár, ugye ami legjobban a kispénzűeknek fontos. Az ellenzék viszont most akkor azért panaszkodik, hogy emelkedtek az árak.


Akkor ez miként van, hogy bejelentik előre, eltörölnék ha nyernek, rájuk mosolyogva szavaznak, ebben a helyzetben meg hogy valamennyit engedniük kellett a dologból mert nem elhetett tartani már megy a felháborodás?


2022. aug. 7. 01:42
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Hát ez tényleg elszomorító. Kardoskodtam én mellette? rendben hogy ritkán használom a nyelvet, de szerintem annyira nem megy még rosszul.

Kérdeztem, szimplán kérdeztem, hogy egyik helyzet mivel másabb, hogy a gyakorlatban hasonló a kimenetel de egyiket elfogadnák a másikat meg ellenzik.


Írhatom japánul is, ha úgy egyszerűbb, de tényleg csak érdekelt, de annyira jó, hogy ebből már mindenki minden másra következtet, mintha annyira osztana vagy szorozna számomra, hogy a bolygó másik felén mi történik. Szimpla kíváncsiság volt. De le is zárhatjuk akkor ezzel kb.

2022. aug. 7. 03:06
 12/24 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, már ne is haragudj, de „te kezdted” azzal, hogy hazudva kérdeztél. Ezek után a jelenlegi lakhelyeden sem viszonyulnának hozzád normálisan.


Egyébként meg, talán magadba kellene nézned egy kicsit, hogyha már többen leidiótáznak, nem még neked feljebb állnia.

2022. aug. 7. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
83%
Nem mondta az ellenzék, hogy megszüntetnék a rezsicsökkentést, csak azt mondták, hogy a jelenlegi forma nem fentartható ezért át kell alakítani. Mit csinált a kormány? Átalakította. Szerintem Orbán is Gyurcsány embere, hisz Gyurcsány embere az aki megszüntetné a rezsicsökketnést, és mint tudjuk a Fideszes szekta szerint a rezsicsökkentés átalakítása egyenlő megszüntetés.
2022. aug. 7. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Hol volt a hazudva kérdés ebben? Én ennyit hallottam, hogy ellenzéki oldalról volt olyan kijelentés, hogy a rezsicsökkentés annyi, hogy használjon kevesebb vizet, villanyt stb és az árak legyenek világpiaci szinten. A másik oldalról meg tartottak egy csökkentett árat, amit elvileg nem tudtak annyira lenn tartani és valamennyit emeltek.

Ebből meg létrejött az, amit a kérdésben leírtam.

2022. aug. 7. 04:29
 15/24 anonim ***** válasza:
92%

Üdv Kérdező !


Ha egy jó ideje külföldön élsz, megeshet hogy időközben Fieszes média lett amiből eddig tájékozódtál, például az Origó.


A köztévé és más kormánypárti médiák illetve a közpénzből gazdagon megfizetett fideszes influenszerek, kivágtak egy pár másodperces jelenetet vagy mondatot abból ami Márki Zay Péter mondott. Aki sajnos azt hitte hogy ezekkel a mondatokkal mint egyfajta clickbait címekkel majd ingyen reklámot tud csinálni és aztán ki tudja majd magyarázni.


Ezekben a beszédekben ő elmondta, hogy bár a rezsi csökkentés a jelenlegi formájában fenntarthatatlan és a jelenlegi formájában nem tartják jó ötletnek. Mert például amikor a világ piaci árak a "csökkentett" rezsi ára alatt voltak, akkor a piaci áraktól "megvédett" lakosság drágában vásárolt. Amikor pedig a piaci árak miatt kompenzálni kellett a költségeket azt így is úgy is mi adózó állampolgárok fizettük. Benne például a gazdagok medence fűtésével.

Elmondta hogy megtartanák a rezsi csökkentést, mert azt nem lehet egyik pillanatról a másikra megszüntetni amúgy sem. Elmondta, hogy ők viszont valódi rezsi csökkentésben gondolkodnak a kevesebb fogyasztásnál energetikai korszerűsítésre gondolt, hogy a modernebb szigetelés miatt, megujuló energiák használata miatt, rengeteg energiát meg lehet spórolni.


Na ezt szépen megvágták úgy hogy csak az maradt benne, hogy a rezsi csökkentés a jelenlegi formájában fentarthatatlan és hogy lehet csökkenteni a fogyasztást, amibe a Fideszes média belehazudta, hogy kevesebbet fürödjenek.


Az ellenzék pont azt mondta ami történik és azt is hogy a Fidesz sem fogja tudni tartani a rezsi csökkentést. Mellesleg megjegyzem a "piaci ár" most olyan szépen ki van találva, hogy azt a bizonyos "átlagfogyasztásig" kedvezményes árat bőven megfizetjük az amúgy túlárazott energia árral és a rárakódott óriási rendszerhasználati díjakkal. Magasabb árat fizetünk így piaci áron mint a németek.

2022. aug. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 SIDLER22 ***** válasza:
92%

Nekem nem az a bajom, hogy meg kell fizetni a világpiaci árat. Hanem az, hogy azt mondták választás előtt, hogy megvédik a rezsicsökkentést a csúnya gonosz MZP meg eltörölné. Aztán eltelt pár hónap és megcsinálják azt ami ellen kampányoltak és fujjogtak.

Nekem ez a problémám.

Képesek mindent összehazudni csak, hogy megnyerjék a retkes választásokat.

Orbán pár nappal a választás előtt olyanokat írkált ki, hogy ha a baloldal nyeri a választást másnap megindulnak a fegyverek Ukrajnába.

Eltekintve attól, hogy másnap is Ő fog még a parlamentben ülni tehát kvázi Ő indította volna el a fegyvereket, képesek MZP NATO-val kötött szerződésünk érvényében tett kijelentéseit kiemelni a kampányba.

MZP azt mondta ha a NATO kéri akkor küldünk katonai segítséget. Nem katonákat. Katonai segítséget. A kettő nem ugyanaz. És NATO tagként ezt igazából kötelességünk megtenni mivel más ország is megtenné értünk. Ez a NATO lényege. Most egy olyan miniszterelnökünk van aki még az is lehet, hogy ezt megtagadná. Most képzeld el milyen jó helyzetbe lennénk. Jön a világ legnagyobb katonai szövetsége. Többi állammal együtt megkér minket is, hogy adjunk nekik segítséget mi meg (Vagyis Orbán) azt mondanánk, hogy nincs kedvünk (figyelembe véve Orbán nagy orosz rajongását szerintem meg is lépné).

2022. aug. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
20%
Javítsatok már ki, de MZP mintha azt mondta volna, hogy le kell szigetleni a házakat, és akkor kevesebb gáz kell fűtésre, ez lenne a helyes "rezsicsökkentés". Tehát nem átalakítani akarta volna, hanem eltörölni, és szigeteléssel megoldani a problémát. Namost, több millió lakóház leszigetelése pár hónap alatt hogyan és miből kivitelezhető?
2022. aug. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
94%
#17 MZP azzal számolt hogy nem rögtön vezetik ki a jelenlegi rezsi rendszert, illetve azzal is, hogy az Európai ügyészséghez csatlakozva lesznek EU pénzek és lesznek erre források. Persze nem megy egyszerre, de az ezer mérföldes út is az első lépéssel kezdődik.
2022. aug. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 tobas ***** válasza:
90%
Kérdező az is sokat elárul, hogy te is csak azokkal a válaszokkal vagy elfoglalva, akik személyeskednek.
2022. aug. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
87%
Hazugság,hazugság,és hazugság - ehhez ért Orbán, meg ti is, akik még külföldről is behúzzátok rá az X-et :D
2022. aug. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!