Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jobboldaliakat miért zavarjá...

A jobboldaliakat miért zavarják a meleg és fekete karakterek a filmekben/sorozatokban?

Figyelt kérdés
De most tényleg, ha fehér és heteró az miért jobb? Most akkor a fehér heteró karakterekkel meg a fehérséget és a heteroszexualitást akarjá lenyomni az emberek torkán? Mi olyan zavaró egy feketebőrű karakterben?

2022. aug. 7. 16:27
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
96%

Olyanra mondanék példát, amiben tetszett a meleg karakter (ez a ritkább) a Star Trek Discovery párosa, Hugh Culber és Paul Stamets olyat mutattak amit ritkán látni: látványos nyalifali nélkül is elhittem nekik hogy összetartoznak. (és nem, nem keféltek a film kezdése után öt perccel, mert az úgy trendi) Mindkét karakter a saját jogán is érdekes, a filmbeli munkájuk és személyiségük miatt.


És csak hogy olyat is mondjak aki az észből kivitt: a másik élet meleg párosa. (a gyalázatos színészi játék erre rásegített) A nem csípem táborát gazdagítja Halle Berry, akinél nemhogy lényegtelen volta történet szempontjából a nyalakodás a másik nővel, de még csak előzmény sem utalt rá hogy Berry karaktere két kapura játszik. Tipikusan a rakjuk bele mert kell szituáció.

Ha könyvben akarsz jól megírt meleg karakterrel találkozni, ajánlom figyelmedbe a cinegeszonátát.

2022. aug. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
79%

#12

Online azzal érvelsz az igazad mellett, hogy a másiknak kicsi a faxa 🤷‍♂️. Biztos, hogy kettőnk közül nekem vannak komplexusaim?

2022. aug. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
46%

És bár nem vagyok jobb oldali, a néger , pardon fekete karakterek is tudnak zavarni, amikor szarnak a történelmi hűségre, vagy letojják az eredeti történetet.


Lásd interjú a vámpírral, ahogy a rabszolgatartó nemesember Louist feketére cserélték, és biztos ami biztos: másik korszakba dobták a sztorit. Magyarán kb csak a címe maradt az eredetinek, pedig Anne Rice sorozata rendkívüli volt. Ugyanígy kiherélték Claudia karakterét is, aki se nem fehér, se nem gyerek az új szériában, holott éppen a gyermek mivolta adta a karaktere drámáját, fő motivációját. Nem is értem miért nem írtak egy totál új sztorit a készítők ahelyett hogy gúnyt űznek az eredetiből.

2022. aug. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
94%
A politikailag motivált elemek rendszerint rontják a műalkotások minőségét. Nem arról van szó, hogy egy fekete karakter, vagy egy meleg románc ne lehetne jó, hanem arról, amikor tehetség helyett kvótákkal lehet előbbre jutni.
2022. aug. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
97%
Pont erről van szó 15-ös.
2022. aug. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
80%
Ezek a filmek olyanok, mint a náci propaganda-filmek, ahol a gonosz zsidó meg az árja fehérember volt, meg mint a szovjet propaganda-filmek, ahol hős szovjet katonák meg munkások voltak. Amikor a művész politikával foglalkozik, akkor születnek a legizgalmasabb alkotások, amikor pedig a politika belemászik a művészetbe, akkor a legsilányabbak.
2022. aug. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
79%

az is tök gáz szokott lenni, mikor egy nyilvánvalóan fehér karakter helyére random betesznek egy feketét

pl. A Hatalom Gyűrűi

Ebben a sorozatban szerintem a látványvilág nagyon fontos lenne, amit a sok helyen elrontottak vagy leszartak, ahogy már a trailerből is látszik.

2022. aug. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
78%
Mondjuk a gyűrűk urában engem pont nem zavar hogy fehér-e vagy néger a karakter, mert a történet szempontjából nincs jelentősége, nincs a bőrszínnek tulajdonképpen szerepe. De mikor csinálnak egy kosztümös filmet, és a fél nemesség néger az ezerhatszázas években, az már gáz.
2022. aug. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
37%

Ugye sokan azzal érvelnek, hogy sok régi filmben a hetero szerelmi kapcsolat is teljesen felesleges, azzal mégsincs bajunk. Én nem így látom. A régi filmekben, ha van egy szerelmi szál, az mindenféle nemi orientációjú ember számára átélhető, hiszen annak ellenére, hogy férfi-nő kapcsolat van, maga a szerelem jelenik meg, és az egyetemes, mindenki számára befogadható élménnyé válik, hiszen az érzelmekről szól, nem a nemi orientációról. Ez kb. olyan, hogy a filmszínészek is mind különleges arcú, általában jóképű/szép emberek, nem pedig hétköznapiak. Mégis szeretjük őket annak ellenére, hogy nem vagyunk olyanok, mint ők, hiszen eszményeket jelenítenek meg, nem konkrét, valós embereket. Tehát ezek a dolgok a filmben elvont értelmet kapnak. Ezért tartom teljes tévedésnek, amikor meleg karaktereket raknak filmekbe, mondván, hogy olyanok is léteznek. És ezért (is) zavar sok embert. A film ugyanis nem konkrét dolgokról szól, hanem egyetemes élményekről és eszményekről.


A négerekkel kapcsolatban meg az a véleményem, hogy nincs vele bajom, ha szerepelnek filmekben, de mint fehér kultúrkörből származóknak, nekünk a fehér arcok számítanak otthonosnak, tehát ők az alapértelmezett. A négereknek nyilván a négerek, tehát azok a filmek inkább nekik szólnak. Persze, ha olyan a téma, akkor egy néger is szükséges vagy jó választás, de csak, ha indokolja a téma, nem pedig azért rakják bele, mert hogy négerek is léteznek, hiszen, ahogy már mondtam az előző bekezdésben, nem a konkrét valóság a lényeg. Amikor jól sikerült filmet látok, ahol néger a főszereplő, de ennek nincs jelentősége, akkor is arra gondolok, hogy oké, jól játszott meg minden, dicséretes, de igazából fehér főszereplővel ugyanolyan jó lenne a film, csak számomra otthonosabb, tehát művészileg nem volt indokolt, hogy négert válasszanak, csak politikailag.

2022. aug. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
96%
Ez nem feltétlenül igaz előző: nem hiszem hogy indoklás kell egy néger színész kiválasztásához... ugyanis nincs arra indok hogy miért ne lehetne néger, miért indokolt hogy CSAK fehér lehet. Egyetlen valós indok van akármelyik bőrszín mellett vagy ellen: ha a történet szempontjából lényeges. Nekem tök mindegy hogy a New Yorki üzletember a romantikus vígjátékban fehér-e vagy fekete, A cuki sportolócsaj latin-e vagy árja, csak játssza jól a szerepét, és ne CSAK a bőrszíne miatt kapja meg a szerepet. De Otellót ne játssza már egy feketére mázolt fehér, Viktória királynő, vagy Második János Pál pápa ne legyen már néger...
2022. aug. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!