Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek Orbán Viktor...

Szerintetek Orbán Viktor megjelenik az Orsszágos Diszkriminációellenes Tanács (CNCD) előtt?

Figyelt kérdés

A romániai Országos Diszkriminációellenes Tanács beidézte orbán viktort a tusnádfürdői beszéde miatt, amelyről - bizonyítékokkal megalapozott - feljelentés érkezett hozzájuk.


A romániai Országos Diszkriminációellenes Tanács elnöke, Asztalos Csaba, újságírói kérdésre elmondta: valóban, az ország területén tett diszkriminatív, rasszista kijelentései miatt egy külföldi állampolgár pontosan ugyanúgy felel mint egy belföldi, azaz, a magyarországi miniszterelnöknek éppen úgy kiküldik az idézést, mintha az adott kijelentéseket egy román állampolgár tette volna, széles nyilvánosság előtt.


Köztudott tény, hogy Romániában több tucatnyi bejegyzett kisebbség közül 18 ŐSHONOS kisebbségnek van parlamenti képviselete (az önerőből bejutó Magyar Demokrata Szövetség mellett 17 kisebbség kap hivatalból egy képviselőt) és nagyon szigorúan veszik a diszkrimináció problémáját.


A közösségek, vagy bármely embercsoport elleni uszítással foglalkozó legfelsőbb kormányzati szerv élén hagyományosan a legnépesebb kisebbség, azaz a magyarság oldaláról kinevezett elnök áll.


Az Országos Diszkriminációellenes Tanács most, a szokásos eljárásrendben, figyelmen kívül hagyva az elkövető külpolitikai státuszát, beidézte orbán viktort a testület elé, akinek így lehetősége van megvédenie magát a feljelentés szerint rasszistának minősülő megnyilvánulásai miatt.


Asztalos Csaba, a testület elnöke, újságírói kérdésre elmondta: amennyiben az érintett nem jelenik meg az Országos Diszkriminációellenes Tanács előtt, úgy a Tanács az illető vallomásának hiányában is köteles döntést hozni, büntetést kiróni, a hatályos romániai törvények értelmében. Ugyanakkor személyes megjelenés helyett a testület elfogad írásbeli nyilatkozatot is.


Szerintetek a bizonyítékokkal megalapozott feljelentés értelmében rasszista beszédet mondó magyarországi miniszterelnök megjelenik majd a meghallgatásán, ír egy irásbeli nyilatkozatot vagy egyáltálan nem reagál (és ezáltal elfogadja a romániai hatályos törvények által rá kiszabodd szankciót)?


Mire tippelte?



#Orbán Viktor #Románia #Tusnádfürdő #Országos Diszkriminációellenes Tanács #Asztalos Csaba
2022. aug. 17. 02:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ok. Akkor most légy kedves vonj felelősségre minden nácizó, fasisztázó , diktátorozó, gyűlöletkeltő újságirót is .


és kérlek, vonjatok felelősségre minden románt, aki gyűlölködik a magyarok felé a neten.


Én nem azt mondtam, h kiforgatták a szavát, hanem azt, h nem arra értette, amire kihegyezték. És hogy ezt az egy szót emelték ki a kontextusából.

2023. jan. 6. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

11-es:


1. Vonj te felelősségre, akit akarsz, én erről írtam ki a kérdésemet. Neked jogodban áll 100 másik kérdést kiírni 100 másik ember felelősségével kapcsolatban. Itt most ne háríts, mert nem másról volt szó (és őszintén, engem, erdélyiként ez jobban bánt és bosszant mind bármilyen újságírócska privát hülyesége).


2. Szerintem te nem érted a különbséget aközött a FELELŐSSÉG között, amit XY újságíró visel a saját cikkében leírt mondataiért (és amiért amúgy nagyonis felelősségre szokták vonni őket, kismillió sajtóper során!) és aközött a FELELŐSSÉG között, amit EGY ORSZÁG VEZETŐJE visel (annak ellenére, hogy mentelmi joga van és még beperelni sem lehet!!!), amikor megszólal a nyilvánosság előtt!


orbán viktornak van egy POLITIKAI felelőssége a választói felé, egy KÖZJOGI felelőssége az egész magyar politikai nemzet felé, egy DIPLOMÁCIAI felelőssége az egész világ felé, mint a magyar állam legfőbb képviselőjének és egy TÖRTÉNELMI, ERKÖLCSI felelőssége a történelem ítélőszéke előtt, egy egész nemzet képviselőjeként!


Miféle béna, szánalmas szerecsenmosdatás a magyar állam miniszterelnökének felelősségét összemosni egy újságíróéval?????


Arról nem is beszélve, hogy ha egy újságíró hülyeséget ír, ami rám nézve sértő, szimplán BEPERELEM és MEGNYEREM! És kénytelen HELYREIGAZÍTÁST KÖZÖLNI!


Az a politikus pedig, akiről beszélünk, viszont beperelhetetlen (mentelmi joga van) és helyreigazításra kötelezni sem tudja senki!


De ami a leggázabb: hogy még politikailag sem elszámoltatható itt, Erdélyben, ahol a rasszista beszédét elmondta!


Itt őt senki nem ruházta fel még csak közjogi hatalommal sem, Erdély területére érvényesen! De idejön és mindnyájunk pofájáról lerángatja az összes bőrt + minden második-harmadik erdélyi embert még meg is sért a "kevert fajúzással", ha van egy örmény, zsidó, cigány, stb. űkanyja...


Az ilyen szövegekért a felelősséget nem szétkenni kell, mint a taknyot - hanem BOCSÁNATOT KÉRNI ÉRTE, ha valóban FELELŐS politikus az illető!


Ha erre nem képes, menjen újságírónak!

2023. jan. 6. 02:32
 13/18 anonim ***** válasza:

" ha egy újságíró hülyeséget ír, ami rám nézve sértő, szimplán BEPERELEM és MEGNYEREM! "


Ez egyáltalán nem igy van. A politikusoknak átlag feletti módon kell túrniük közszereplőként a szabad véleménynyilvánitás miatt, simán nácizhatod, fasisztáthatod, diktátorozhatod, kommunistázhatod, gyilkosozhatod te is és az újságirók is igencsak tág keretek között irhatnak róla.


Ne haragudj, de nem tudok azonosulni az indulataiddal ,nagyon elragadtatod magad és eltúlzod.


A másik idei miniszerelenök-jelöltünk minden héten ostobázta, fogyatékosozta a nem rá szavazókat, az szerintem sokkal durvább.


Az Orbán-kormányok JÓ kapcsolatokat épitettek ki a magyar zsidó egyházzal, a romákkal, a határontúliakkal, a tettek szintjén is , nem értem, miért kell egy szón lovagolni .


Mindig kiragadnak egy szót a beszédeiből és azon lovagolnak 7 év múlva is.

2023. jan. 6. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

13-as, én nem értem, hogy tudod akkor is Orbánt sajnálni, amikor ő uszít mások ellen és ő sérteget???


A másik miniszterelnök-jelöltötök nem érdekel, nem az állt ki Tusnádfürdőn a színpadra uszítani. Ráadásul akármit is mondott vagy nem mondott - a választópolgárok megbüntették. Orbánt pedig megjutalmaztátok, csak így tovább, hajrá rasszizmus! - de ez se lenne baj, csak csinálja akkor otthon, a ti örömötökre!


Az igazság viszont az, hogy Orbánt itt nem bántotta SENKI, még a román hatóságok sem. Idejött, szeretettel fogadták, etették, itatták, lakatták, ajnározták, körülvették, szeretettel fogadták.


Erre ő kiállt a színpadra fajok ellen uszítani, fajelméletet hirdetni és mocskolódni.


Itt senki bele nem kötött - ő kötött bele ismeretlen, arctalan embertömegekbe, más fajúakba, és okoskodott, hogy mi itt, Erdélyben kivel keveredjünk s kivel ne!


Egy hiteles politikus ilyenkor kiáll és bocsánatot kér - lehetőleg UGYANOTT, ahol az eredeti kijelentést tette!


Értem, hogy lassan mindenki hibás érte, csak ő nem - de azokat a mondatokat akkor is ő mondta, olyan helyen, ahol annak nem volt semmi keresni valója! És nem támadta senki, még ugyan szeretettel volt fogadva!

2023. jan. 6. 03:34
 15/18 anonim ***** válasza:

1.Kérdező, a beszéd nem arról szólt,amit az ellenzék és külföld bele akar magyarázni. A baloldaliak mindig előveszik a náci ütőkártyát, Hitler óta már a faj szó hallatára is ugrik mindenki.Ez is érdekes, h a faj szót miért nem lehet kimondani.



A kultúrák, vallások keveredéséről beszélt, hogy a migránsok többsége nem tud beilleszkedni az európai kultúrába és ebből sok baj lesz Nyugaton,ebből nem kérünk. A hiba inkább az volt, hogy a faj szót használta kultúra helyett.



2-

“Az internacionalista baloldalnak van egy csele, egy ideológiai cselvetése: az az állítás, az az állításuk, hogy Európában eleve kevert fajú népek élnek. Ez egy történelmi és szemantikai szemfényvesztés, mert összekever különböző dolgokat. Ugyanis van az a világ, ahol az európai népek összekeverednek az Európán kívül érkezőkkel. Na, az kevert fajú világ. És vagyunk mi, ahol Európán belül élő népek keverednek össze egymással: mozognak, munkát vállalnak, meg átköltöznek. Ezért például a Kárpát-medencében mi nem vagyunk kevert fajúak, "


Az internacionalista baloldalt idézte,akik migráció- és multikulti pártiak azért került a "faj" szó a beszédbe. Mi ebből nem kérünk, ez egy teljesen jogos igény a részünkről.


Ha a történelem visszaüt, akkor a volt gyarmattartókra üssön vissza és fogadják be a migránsokat, a volt gyarmataik lakosságát. De ezek nem mi vagyunk.

2023. jan. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

# 15 Akkor vegyük sorba:


1. Orbán a faj szót használta a kultúra helyett, ismételten! Ha nem arra gondolt, akkor kérjen bocsánatot - és ne az osztrák kancellártól.

A faj fajt jelent, nem kultúrát. A kultúra meg kultúrát, nem fajt.


2. Orbán VENDÉG volt egy multikulturális országban, ahol egyébként 50.000 főt meghaladó ŐSHONOS muzulmán kisebbség él (nem "migránsok", hanem Dobrudzsa őslakói, akiktől ugyanúgy csatolták el a földjüket, mint tőlünk Erdélyt, a románok)!


3. Itt az ország legnépszerűbb politikusa amúgy EGY ARAB bevándorló, Raed Arafatnak hívják, neki köszönheti az ország a korszerű sürgősségi betegellátó rendszert, a mentőhelikoptereket, az egész SMURD-ot, a COVID-járvány sikeres kezelését, stb. Volt már egészségügyi miniszter, államtitkár - és többet tett a romániai magyarok, románok, németek, stb. életben maradásáért és egészségéért, mint amit orbán viktor valaha tett és valaha tenni fog!

Nem véletlenül népszerűbb mint az ortodox pátriárka!


4. Románia egy SZUVERÉN ország, még ha ez nekünk sem mindig tetszik (jobb lenne, ha föderálisabb volna) - de ORBÁNNAK ITT SEMMI JOGA arról pofázni, hogy mi kit fogadjunk be, kit ne, kivel keveredjünk és kivel ne. Ezt otthon ugassa, ahol a népe erre ad neki kétharmados mandátumokat!


5. Románia befogadta a ráeső kvótamenekülteket is 2015-ben és SEMMI BAJUNK NEM LETT, nem alakultak ki se No-Go-Zónák, se radikális imámok vezette mecsetek (olyanoknak nem is adna prédikálási jogot a konstancai mufti).

Jóban vagyunk az EU-val, kapjuk a rengeteg EU-támogatást és az ország GDP-ben, reálbérekben is lassan utolérte Magyarországot.


Itt nem volt se terrorizmus, se nemi erőszak, se semmi, amivel a ti agyatokat mossa a kormányotok!


Itt ezekre a prédikációkra SEMMI SZÜKSÉG - s ha idejön VENDÉGSÉGBE, lakjon szépen jól, köszönje meg, mondjon egy kedves beszédet a házigazdáknak és HÚZZON HAZA!


De ide se rasszizmusra, se xenofóbiára, se intoleranciára való uszítást ne importáljon, mert a történelmi tapasztalat szerint az MINKET, magyarokat is mindig utólér ebben az országban!


Semmi köze hozzá, hogy Románia kiket fogad be, kiket nem és mi itt kivel keveredünk! És arra sincs szükségünk, hogy az anyaországunk miniszterelnökének rasszizmusa miatt kelljen szégyenkeznünk, helyette is!

2023. jan. 6. 19:34
 17/18 anonim ***** válasza:

Bocs, nem olvasom el, mert mindig ugyanazokat irod le egy oldalban.


Akik ennyire ugranak egy szóra, azokkal van a baj. Én ezt gondolom.


Neked még érvelni sem lehet, mert mindig ugyanazt leirod , felesleges lenne vitatkozni, az ember a falnak beszél.

2023. jan. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

17 Semmi baj, de ha egy tanácsot megengedsz, szerintem arra nem érdemes reagálni, amit el sem olvas az ember (akkor lapozz és kész).


Én, veled ellentétben, elolvastam az érveidet, az összes kommentedet és arra válaszoltam - az más kérdés, hogy az érvelésed egyáltalán nem győzött meg, ezért érzed azt, hogy mindig ugyanazt írom le. Valójában nem ugyanazt írom - de ugyanazt gondolom, mivel semmilyen számomra legitim érvet nem tudtál felsorakoztatni, ami kimozdított volna az eredeti véleményemből, álláspontomból.


Azon túlmenően, hogy elkezdted Orbánt sajnáltatni (mintha legalábbis bárki belekötött volna, nem pedig ő kötött volna bele másokba és uszított volna a tusnádfürdői színpadon), illetve felsorakoztattad, hogy mások is milyen hülyék, az ellenzéki miniszterelnökötökkel az élen, végülis nem mondtál semmi értelmeset.


Csakhogy attól mert esetleg mások is hülyék, Orbán hülyesége nem lesz kisebb és bocsánatosabb. Ha én bankot rabolok és elkapnak, nem lesz enyhítő körülmény a bírósági peremben, hogy jó-jó, de mások embert ölnek és gyerekeket erőszakolnak meg.


Ha ezzel a debil érveléssel próbálkoznék, a bíró azt mondaná: "Rendben uram, örülünk, hogy nem erőszakol gyerekeket, csakhogy ez az ön pere itt, és a bankot viszont kirabolta."


Ez itt egy KÉRDÉS a Gyakori Kérdések nevű oldalon, ami Orbán Viktorról szól, nem másokról (tessék kiírni egy másik kérdést mások hülyeségeiről) - ebben nem érv, legfennebb szánalmas szerecsenmosdatás, hogy mások milyen rosszakat csinálnak. ÉS???? Attól a magyarországi miniszterelnök miért kell ugyanazt csinálja, vagy miért is lenne felmentve a felelőssége alól???


Sajnos a tények makacs dolgok. És az egy TÉNY, hogy a magyarországi miniszterelnök VENDÉG VOLT egy másik országban, senki nem kötött bele, szeretettel, tisztelettel fogadták - ő pedig felment önszántából a színpadra, kapott ügyesen egy kis mikrofont és elmondott egy rasszista beszédet. Nem kultúrákról, FAJOKRÓL és népekről beszélt, egy multikulturális, soknemzetiségű, sokvallású országban, ahol vendégül látták.


Ha ő Magyarország etnikai homogenitásáról szeretne beszélni, tessék szépen hazafáradni és otthon előadni ezt a marhaságot, mert az legalább valóban egy homogén ország, 95%-ban magyarok lakják, akik ott őt meg is szavazták a miniszterelnöküknek kétharmaddal, négyszer is, hát hallgassák a hülyeségeit, ha nekik szimpatikus és köreikben népszerűek ezek a nézetek.

Húzzatok nyolcszoros drótkerítést az országotok köré, körbe-körbe, építsetek "magyar nagy falat", a kínai mintájára - de amikor vendégségbe megy a miniszterelnökötök egy soknemzetiségű, sokvallású, multikulturális országba, akkor tartsa tiszteletben a törvényeinket és az adott ország kulturális sokszínűségét!


Itt mi "kevert fajú" társadalom vagyunk - és ÉLVEZZÜK, itt nem bevándorlók által behozott vallás, hanem TÖRTÉNELMI EGYHÁZ a szunnita iszlám is, van országos főpapja, a konstancai mufti, itt mi "Európán kívüli" népek leszármazottaival is jól elvagyunk, több mint száz éve egy országban élünk törökökkel, tatárokkal, zsidókkal, romákkal, örményekkel - ugyanúgy, ahogy a szászokkal, svábokkal, cipszerekkel, krasovánokkal, ruszinokkal, szlovákokkal, szerbekkel, horvátokkal, lipován-oroszokkal.


Itt mi jóban vagyunk az EU-val, a NATO-val, a Nyugattal, biztonságban érezzük magunkat attól, hogy van egy NATO-rakétapajzsunk, amikor az országhatároktól alig 600 kilométerre húzódik Európa elmúlt 70 évének legvéresebb háborújának a fő frontvonala. Örülünk, hogy van két NATO-támaszpont (az aranyosgyéresi légikikötő és a konstancai fekete tengeri haditengerészeti bázis), hogy az EU-nak köszönhetően lettek kisebbségi jogaink (csatlakozási feltétel volt, ugyanis) és az ország felveszi a harcot a korrupcióval.


Románia befogadta a kvótamenekülteket is és SEMMI BAJUNK NEM LETT TŐLE, se No-Go-Zónák, se terrorizmus, se erőszakos bűncselekmények, SEMMI nem történt, amikkel a ti agyatokat mossa a kormánypropagandátok.


Elszállásolták őket (nem a mi pénzünkön, fizette az EU az egészet), kivizsgálták a kérvényeiket, a jogosulatlanokat hazatoloncolták, a jogosultakat ellátták a megfelelő jogi státussal, utóbbiak többsége már régesrégen tovább is ment Nyugat felé - és BÉKE VAN.


Nekünk itt megvannak a saját, MEGVÁLASZTOTT képviselőink és vezetőink, a magyar közösségnek is a sajátjai. Van három magyar pártunk (RMDSZ, MPP, EMNP), választunk közülük képviseletet magunknak.


De személy szerint még a megválasztott képviselőinknek se tűrném szó nélkül, hogy a színpadról mondja meg nekem, kivel "keveredjek" és kivel ne - de hogy a szomszédos ország miniszterelnöke szóljon bele, az már igazán abszurdum.


Én továbbra is úgy gondolom, hogy ilyen beszédet nem kellett volna mondania, ha pedig akarata ellenére fogalmazott rosszul - nem mintha akaratom ellenére valaha is emberfajok keveredéséről beszéltem volna életemben, vagy el tudnám képzelni, hogy lehetne ilyet véletlenül mondani, többször is megismételve - vagy legalább megbánta, akkor pedig ki kell állni és elnézést kérni. Nem Ausztriában, mert nem ott mondta el a beszédet (onnan csak szajrét remél és politikai hasznot, ezért kér tőlük elnézést az érintettek helyett!), hanem ott, ahol elmondta.


Én továbbra is így gondolom, nem győztél meg. Attól még nem reagálok úgy, hogy legalább el ne olvasnám, amit leírsz - és ennek értelmét sem látom.


Így ez tényleg süketek párbeszéde - amiben egyedül én adom meg a lehetőséget, hogy meggyőzzenek engem a gondolataid, soraid (sajnos nem győztek meg), te pedig szajkózod ugyanazokat a szubjektivizmusaidat mint egy papagáj, anélkül, hogy akár csak elolvasnád, amit a másik ír...


Így aztán sem a feltett kérdésre nem válaszolsz érdemben, sem a hozzászólásaimra, csak offolsz, vég nélkül, értelmetlenül. Ennek aztán valóban nem sok értelme van...

2023. jan. 7. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!