Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik árammal fűtenek azok...

Akik árammal fűtenek azok beleférnek ebbe a havi 210 kilowattórába?

Figyelt kérdés
Vagy csak nekem tűnik kevésnek ez a havi 210

2022. aug. 17. 07:54
1 2
 1/13 Fsms ***** válasza:
35%

Attól függ. Esetünkben ok.

Nálunk hőszivattyú van geo tarifával. Ami azt jelenti, hogy két mérőóra elkülönülten méri a használati áramot 7x24 , míg a geo csak fűtést, hűtést, melegvizet. A geo tarifa viszont csak napi 20 órát ad áramot, viszont nem változott az ára.

Tehát akinek hőszivattyús háza van az eddig jól jár.

2022. aug. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sok ismerősöm klímával fűt
2022. aug. 17. 08:10
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Én is tegnap okosodtam ki jobban a rendeletből, jobban átolvasva, az alábbiak szerint kell számolni:


(2523 kw / 365) * számlázási ciklus napjainak száma (pl. 31 nap) = havi limit


Ha a leolvasásod e fölötti, akkor arra fizeted a magasabb díjat.


Én is azt hittem hogy elosztom 12-vel az éves limitet azt' kész, de nem...



Nekünk a nappali nem éri el sosem, viszont a vezérelt az igen, legtöbb hónapban igen, meg is haladja (főleg ősztől tavaszig). Kb. 3-4 ezer forinttal magasabb számlára számítunk havonta.

2022. aug. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

#2 Aztán majd rájönnek hogy nem is olyan jó az... Csak addig lesz meleg amíg megy a klíma, ugyanis csak a levegőt melegíti és nincs SEMMILYEN hőtároló közeg.


Egy passzívházban vagy nagyon jó, maximum B vagy C besorolásig talán-talán lehet értelme. Az alatt semmi.


Hosszabb áramszünet esetén meg megy a fejvakarás majd.

2022. aug. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

Közel sem, 300-at fogyasztottunk tavaly.

Viszont a nemrég elkészült szigetelés és redőnyözés miatt már 36 fokban sem megy a belső hőmérséklet 26 fok fölé, ezért a klíma is töredékannyit jár. Tudatosabban használjuk a számítógépeket, nem járnak annyit feleslegesen, a hűtőkön és routeren kívül nem marad bedugva semmi, amikor nem használjuk.

A mérések szerint így a fogyasztás 200 körül mozog, amiből 50 KW csak arra ment el, hogy az asztali gépek, tévék, monitorok, hangrendszerek és egy UPS standby üzemmódban volt. Egy bedugható fogyasztásmérő aranyat érhet.

2022. aug. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

#5: Nem esznek azon ennyit, épp a minap olvastam egy cikket, visszakerestem, van sok komment is:


[link]

2022. aug. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt mértem, nem cikkben olvastam.

A mobiltöltő 0,00 W volt. A notebook 0,6 W. A mosógép és egyéb hagyományos háztartási gépek a TV-n kívül 0,00 W.

CSAKHOGY. Az asztali gépek, erősítő rendszerek, TV-k, UPS-ek, klímák nem ilyenek, csak az otthoni szettem evett 35 W-ot, ami havonta úgy 25 KW. Akinek több asztali szettje van ahogy nálunk, ott már akkor elfogy rengeteg áram, hogy csak be van dugva. A standby üzemmód kényelmét fizeted 24 órán keresztül.

Ez van.

2022. aug. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

✎ 3/ válasza: [Én is azt hittem hogy elosztom 12-vel az éves limitet azt' kész, de nem...] 2022. aug. 17. 08:11


Nem értem, mi ezzel a gond.

Ha 12-vel osztod az éves kedvezményt, akkor 28, 29, 30, 31 napra is ugyanannyi kedvezmény lenne, holott, viszonylag egyenletes fogyasztás esetén 31 napos hónapban több a fogyasztás, mint 28 naposban.

12-vel történő osztás esetén minden hónapban 210,25 kWh fogyasztásig lenne rezsivédett ár.

Így viszont, hosszarányosan, 28 napos hónapban 193,55 kWh-ig, 29 napos hónapban 200,46 kWh-ig, 30 napos hónapban 207,37 kWh-ig, és 31 napos hónapban 214,28 kWh-ig számláznak kedvezményesen.

Az éves leolvasás után az elszámoló számlán persze az éves fogyasztásból legfeljebb 2523 kWh-ig a rezsivédett áron történik a számlázás, de miért fizetgessen előre valaki a 31 napos hónapokban magasabb piaci áras részt, csak azért, mert több napból áll a hónap? Igaz, ha a havi számlák alapján túlfizetés van akkor visszafizetik, de hónaphossz miatt nem akarnak „előleget” kérni.


✎ [Nekünk a nappali nem éri el sosem, viszont a vezérelt az igen, legtöbb hónapban igen, meg is haladja (főleg ősztől tavaszig). Kb. 3-4 ezer forinttal magasabb számlára számítunk havonta.]

Nem tudom, hogyan számoltad a különbséget.

Vezérelt árammérő esetén kb. 29 Ft-tal kell többet fizetni minden olyan kWh fogyasztásért, ami egy év alatt 2523 kWh felett van. (Ugyanis, az ÁFÁ-t és a rendszerhasználati díjat is tartalmazza a 62,884 Ft/kWh piaci ár, és rendszerhasználati díjat – ami kicsivel több, mint az áramszámla fele – és ÁFÁ-t eddig is kellett fizetni, illetve, fizetni kéne akkor is, ha nem történt volna változtatás.

Havonta, a naparányos rezsivédett fogyasztás felett is azzal kell számolni, hogy minden kWh 29 Ft-tal kerül többe. Az általad írt 3000-400 Ft/hó többlet 103 – 138 kWh havi többletfogyasztást jelent, pl. a januári 214,28 kWh-hoz képeset.

Persze, a havi egyenlőtlen fogyasztás csak akkor kerül számlázásra, ha a havi bediktálást választottátok.

2022. aug. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Persze, a havi egyenlőtlen fogyasztás csak akkor kerül számlázásra, ha a havi bediktálást választottátok."


Értelemszerűen, ezt választottuk két éve. Nekünk jobb az ha havonta van fizetve, aktuális fogyasztás szerint...


Értem mit akarsz mondani, de nem 29 Ft / kw, hanem 62,884 Ft - 23,52 Ft / kw túlfogyasztás esetén, azaz 39,364 Ft... Nem mindegy...


[link]


Elosztói alapdíj elhanyagolható szerintem...

2022. aug. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Aztán majd rájönnek hogy nem is olyan jó az... Csak addig lesz meleg amíg megy a klíma, ugyanis csak a levegőt melegíti és nincs SEMMILYEN hőtároló közeg"


Ember, ez nem így működik :D


A hőszivattyús megoldás így is jóval hatékonyabb, mint bármelyik más jelenleg használt fűtőeszköz. Egységnyi fűtőteljesítmény kevesebb energiát használ, mintha gázzal vagy fával fűtenél. Szerinted a hőtároló közeg csak úgy magától melegszik fel?


"Egy passzívházban vagy nagyon jó, maximum B vagy C besorolásig talán-talán lehet értelme. Az alatt semmi."


A besorolásnak semmi köze ahhoz, hogy mennyire hatékony egy hőszivattyús rendszer. Egy rosszul szigetelt házban ugyanúgy több energiába kerül egy stabil hőmérsékletet tartani a fűtőeszköztől függetlenül. Mindegy, hogy milyen besorolású az épület, ha teszemazt 22 fokon szeretnéd tartani a belső hőmérsékletet, a hőszivattyú minden körülménytől függetlenül kevesebb energiát fog használni a hőmérséklet szintentartásához, mint mondjuk egy gázzal működő radiátor, mert a hőtároló test és a levegő között az energia egy része elvész, ezért több energiát kell befektetned ahhoz, hogy azonos hasznos energiát (hőt) nyerj ki belőle.


Egy nagyon profi, modern gázkazán például átlagban 90-95%-os hatásfokon működik, ami azt jelenti, hogy minden egyes befektetett kilowattnyi energia 0.95kW hőteljesítményt eredményez. Ezzel szemben még egy viszonylag gagyi hőszivattyú is ideális helyzetben 300-400%-os hatásfokkal működik, ami valóságban kb 200-250%-os hatásfokot jelent. A drágább, modernebb hőszivattyús rendszerek akár 500%-os valós teljesítményre is képesek.


Nem egy kategória a két megoldás, nem véletlen, hogy a fejlett világ gyakorlatilag minden pontján ezerrel próbálják a kormányok rávenni a lakosságot, hogy mihamarabb váltsanak hőszivattyús rendszerre, mert nagyságrendekkel energiatakarékosabbak, mint gyakorlatilag bármilyen más fűtési rendszer.

2022. aug. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!