Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az itteni ballib értelmiségiek...

Az itteni ballib értelmiségiek tényleg elhiszik ,hogy a covid,lmbtq,BLM és útobb a háború a véletlen műve?

Figyelt kérdés

#Great Reset #Libbant értelmiségi tagozat
2022. aug. 18. 22:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
13%
Ballib értelmiség nem létezik.
2022. aug. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
56%
#11 abból a szempontból igaz hogy nincs olyan hogy ballib. A fidesz mindenre ezt mondja ami nem ők.
2022. aug. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
32%
Minden szempontból igaz. Komoly körökben liberálist nemigazán találni Magyarországon. Ez persze nem jelenti azt, hogy vér fideszesek, csak nem nagyon van ma alternatíva.
2022. aug. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
41%

13-as, én kifejezetten intelligensnek tartom magam és a politikai spektrumokon egyértelműen baloldali liberálisnak mondanám az általam vallottakat.

Teljesen felesleges olyan vitákba elegyedni, ahol nincsenek érvek, így én felhoznék egyet. A statisztikák szerint a képzettebb, tanultabb emberek nagyobb része szavazna az ellenzékre, mint a fideszre. Természetesen az ellenzéki szavazók körében nem ritka, hogy valaki liberális ideológiákat vall, így levonható az a következtetés, hogy minél tanultabb, intelligensebb valaki, annál nagyobb eséllyel liberális.

2022. aug. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
28%

A liberálisok által készített statisztikáról beszélünk?

Én a saját tapasztalatom írtam le. Az egyetemen sok mindenről beszéltünk az oktatókkal és csak egy volt közülük liberális. Ez egész gyenge arány. Még valódi nacionalista sem volt kevesebb (1).

Manapság pedig sok értelmiségi emberrel vagyok közeli kapcsolatban, pl egy ügyész, 5 orvos, 3 tanár, egy iskola igazgató. Közülük egy sem liberális, mint utóbb kiderült (mert nem, nem emiatt lettem velük jóba, ez csak a beszélgetések alkalmával derült ki). Tehát én egész másképpen látom, mint a futólag említett statisztika.

2022. aug. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
47%

Itt egy tanulmány, amelyből kiszűrhető, hogy mekkora a különbség a fideszesek és az ellenzékiek között iskolázottság tekintetében: [link]

Ezen felül, kiemelendő a két véglet, vagyis a 18-29 év közötti, Budapesten élő, egyetemet végzett férfiak és a 65 év feletti, falusi, maximum 8 osztályal rendelkező nők közötti eltérés. Előbbiek 17%-a szavazott a fideszre, utóbbiaknak több, mint 90%-a.

2022. aug. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
37%

Pont 28 éves, Budapesten élő, egyetemet végzett férfi vagyok.

Nem szavaztam, de a liberális ellenzék a legkevésbé szimpatikus és igazából az egykori évfolyamtársaim közül (hatukkal tartom rendesen a kapcsolatot) ketten a Gattyán pártjára, 1 Mihazánkra és 2 Fideszre szavazott. A hatodikot nem tudom. Lehet pontozni tovább.

Egyébként az, hogy az ellenzékre szavaz valaki, nem jelenti, hogy liberális. Nem minden ellenzéki párt az, plusz sokan csak azért szavaztak oda, hogy ne a Fidesz nyerjen. Más kérdés, hogy elsöprő többséggel nyert.

2022. aug. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
14%

Illetve kérdés az is, kit nevezünk értelmiséginek.

Az, hogy valaki elvégzett egy büfészakot, aztán építi a karriert a Mekibe, miközben abszolút nem művelődik tovább, miért értelmiségi?

2022. aug. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
47%

Én, ahány értelmiségit ismerek, egy kivételével mind ellenzéki.

Lehetséges, hogy ez azért van, mert a legtöbb ember igyekszik hozzá hasonlókkal körülvenni magát. Te kevésbé liberális emberekkel, én inkább azokkal. Az ellenzék valóban nem teljes egészében liberális, de elég nagy része az.

2022. aug. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
31%
A diplomás nem jelenti azt, hogy értelmiségi. Legtöbbször csak papírt szerzett proli.
2022. aug. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!