Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Honnan van az az adat, hogy...

Honnan van az az adat, hogy Magyarországon 70%-kal csökkent a hús fogyasztás?

Figyelt kérdés

Valamennyivel egészen biztosan csökkent, mivel az élelmiszerboltokban sokszor rájuk rohad a hús és elkezd penészedni a pulton. Mert a magyarok egyszerűen nem bírják megvenni olyan drága. Én magam is jóval kevesebb hústerméket fogyasztok, mert tényleg megfizethetetlen. Arról nem is beszélve, hogyha néha mégis kérek ilyen felvágottat, elég rossz íze van, mivel általában több mint egy hete ott rohad felszeletelve. Ez még inkább elveszi a kedvem a vásárlásától.

De ez a 70% ez honnan jön? Kicsit soknak tűnik. Sok helyen olvastam már ezt a számot, de sosem volt pontos forrás megjelölve.



2022. szept. 4. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

"az élelmiszerboltokban sokszor rájuk rohad a hús és elkezd penészedni a pulton. Mert a magyarok egyszerűen nem bírják megvenni olyan drága."


Olcsóbban kell adni akkor nem rohad rájuk. Ennyire egyszerű.

2022. szept. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 hypno ***** válasza:
73%

#1


Ja. A paraszt meg termeljen ingyen. Örüljön, hogy már nincs röghöz kötve és a lányára nem tart igény a földesúr az első éjszakán.

2022. szept. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
az ispán ad húst
2022. szept. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kettes akkor termel ingyen ha berohad a boltban és a következő tételt már meg sem rendelik tőle. Bár nem biztos hogy megérted. :D
2022. szept. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nem érti meg. Akkor le se írta volna amit írt.
2022. szept. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Isti22 ***** válasza:
40%

Tőled jön, én máshol még nem hallottam.

A KSH-t megnézve a 2010-es 53,1-ról 68,6 kg-ra nőtt 2020-ban, ami közel 30%-os növekedés.

2022. szept. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Pikk Ász ***** válasza:
48%
Én annyi húst eszek kérdező, hogy már nem is bírom. Konditerembe járok és mindennap húst eszek, hogy fedezzem a fehérjebevitelt. Annyira unom már, ma alig bírtam lenyomni a torkomon.
2022. szept. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
27%

"Honnan van az az adat, hogy Magyarországon 70%-kal csökkent a hús fogyasztás?"

Sehonnan, mert ez nem igaz.

"Valamennyivel egészen biztosan csökkent, mivel az élelmiszerboltokban sokszor rájuk rohad a hús és elkezd penészedni a pulton."

Nőtt a kínálat és nem vesznek meg mindig mindent az emberek a boltban.

"Mert a magyarok egyszerűen nem bírják megvenni olyan drága. "

Ez megint nem igaz. Majdnem 40 percet kellett a húspultnál sorba állnom a múlt héten, mert elcsesztem és épp a legforgalmasabb időben mentem vásárolni. Rengetegen vásároltak húst és nagyon sokat.

"Arról nem is beszélve, hogyha néha mégis kérek ilyen felvágottat, elég rossz íze van, mivel általában több mint egy hete ott rohad felszeletelve."

Ne vásárolj többet ott, mert nem lehet felszeletelt felvágottakat hosszabb ideig tárolni, ez élelmiszeregészségügyi szabály.

[link]

2022. szept. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%

A hús-forgalmazóktól.

Arról pedig mélyen kussol mindenki, hogy egyre kevesebb a tápanyag az élelmiszerekben, egyre kisebbek a kiszerelések - a profitorientált termelés miatt - és mindezek ellenére napi szinten egyre drágább minden.

Rohadjon rájuk!

2022. szept. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!