Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy egyre több...

Miért van az, hogy egyre több helyen, gyakorlatilag Európában is sok helyen elkezdték a marihuána legalizálás első lépéseit, nálunk meg a fogyasztásáért két évig terjedő börtön jár?

Figyelt kérdés
Az osztrák határhoz közel élek. Gyakorlatilag 10 kilométerre innen, a határon túl a kannabisz gyógynövény, nálunk meg kábítószer... Mikor jön meg az eszük?

2020. máj. 13. 12:29
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
62%
De te nem egészségügyi probléma orvoslására szeretnéd használni. Jól sejtem?
2020. máj. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
52%

Ha a kannabisz gyógynövény akkor annak megfelelően kell kezelni. Ahogyan a morfin tartalmú mákot is. A morfiumot sem lehet bárkinek megvenni, használni, és olyan mákot sem termeszthetsz, amiből ópiumot főzhetnél otthon.

Ha gyógyszer, akkor annak megfelelően - mint a hasonló hatású gyógyszereket - a rászoruló páciensnek az orvos írja fel és csakis ő szedhesse (szívhassa). Ha nem gyógyszer - akkor marad az ami, kábítószer.

Nem igazán értem (dehogynem) miért hiszitek hogy egy drogos vágya, hogy könnyebben juthasson droghoz - az követendő példa lenne csak mert máshol már lehetővé tették neki. A kannabisz NEM gyógynövény, csak ki tudja ütni, el tudja lazítani azokat IS akik betegek. Amit meg tud tenni sok más szer is.

2020. máj. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Csak a kannabisz úgy "kábít" hogy semmilyen káros hatása nincs eközben a testre. És a józan eszet is megkíméli. De nem ezekbe szeretnék belemenni ha van időd nézz utána, mert egy picit el vagy tévedve szerintem, bár sok hazugság is van a neten, de az 1-2 éve készült cikkek már nagyjából elég informatívak, persze még mindig megvannak a kormánypropagandista oldalak.


Én nem arról akarlak meggyőzni, hogy füvezni király, csak véleményem szerint, az embereknek joguk van szabadként élni, és emberiség ellen elkövetett bűn, hogy rabosítsanak bárkit is egy növénynek a virágáért, ami szó szerint semmilyen káros hatással nincs.


Nem értem hogy hasonlíthatod a morfiumhoz? Ópiát vs Pszichedelikum


Közük nincs egymáshoz.

2020. máj. 13. 12:44
 4/32 A kérdező kommentje:
Első: mi közöd hozzá? Nem ez volt a kérdés.
2020. máj. 13. 12:45
 5/32 anonim ***** válasza:
78%
Mert nálunk nem látják értelmét az egészségügyi felhasználásnak sem. Semmi nem indokolja hogy ha van olyan hely ahol legális, akkor itt is az legyen.
2020. máj. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
72%
3.: nem pontosan írod. Az igaz, hogy az idősebbeknél csökkenti az agysejtek romlásának gyorsaságát, de fiatal korban éppen növeli a demencia kialakulásának esélyét. Azt szerintem nem kell bebizonyítanom, hogy a marihuána legalizálását általánosságban nem a 40+os emberek kérik és ezek sem orvosi célú használat miatt. Tegyük a szívünkre a kezünket: akik ezt kérik, csak legálisan akarnak betépni, és emiatt jönnek ezekkel a gyógyászati adatokkal.
2020. máj. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
25%
Nem gyógynövény az Ausztriában sem.
2020. máj. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
40%

#3 "Csak a kannabisz úgy "kábít" hogy semmilyen káros hatása nincs eközben a testre. És a józan eszet is megkíméli. "

Volt időm, utána is néztem az elmúlt pár évtizedben - nem csak emiatt, hanem mert van 3 gyerekem és nem akarom hogy agyzsibbant drogosok legyenek - ahogy van rengeteg tanítványom is, akiket szintén nem szeretnék ha erre az útra lépnének és kissé szakmámba is vág, mert vegyész vagyok. Ezzel a süket dumával csak a drogosok mentegetik magukat - pontosan azért mert nem is akarják tudomásul venni mennyire káros. És nem, nem híroldalakról szoktam tájékozódni, hanem a téma szakembereitől, főképpen orvosoktól, biológusoktól és vegyészektől, akik jártasak a témában és nem csak érdekeltek a drog liberalizálásában.

"Én nem arról akarlak meggyőzni, hogy füvezni király, csak véleményem szerint, az embereknek joguk van szabadként élni, és emberiség ellen elkövetett bűn, hogy rabosítsanak bárkit is egy növénynek a virágáért, ami szó szerint semmilyen káros hatással nincs."

A drog nem magánügy. Éppen úgy nem, ahogy a dohányzás vagy az alkohol sem az. Minden függőség kihat a környezetre, családra, közösségre és minden függőség kárt okoz a függőnek is. Ez az "embereknek joguk van szabadként élni" duma érdekes módon csak akkor jön elő, ha nektek tetsző témákról van szó, de amint valaki az abortusz ellen beszélne vagy éppen valami más témában, akkor máris jön a megbélyegzés. A marihuána egy drog. Semmi más. Csak azért szívják mert bódulatot okoz. Nem finom, nem üdítő hatású, nem csípős, egyszerűen kábít. Semmi másra nem jó és ha nem kábít, akkor nem is kell senkinek. Amit nem mondhatsz el az alkoholos termékek mindegyikéről vagy az összes dohánytermékről.

Abban a pillanatban ha a kannabiszból kiveszed a drogot, nem marad semmi, értelmét veszti. senki nem fizet azért hogy csalánlevélből, levendulából vagy szőlőlevélből cigit sodorhasson és elszívhassa. Nem azért mert azoknak más lenne az íze - hanem mert nincsen bódító hatása. Attól hogy cigiben kell elszívni, még ugyanolyan drog marad mint az lsd, a gomba vagy az ópium. Teljesen mindegy hogy milyen a hatásmechanizmusa - a hatása ugyanaz.

2020. máj. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
63%
Aki akar,az tud szerezni. A fű nem drog. A drog,az,amit a gyógyszeripar gyárt.
2020. jún. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
22%

9

A gyógyszergyár DRUGot gyárt, nem drogot.

2020. jún. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!