Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most jövünk csak rá, hogy...

Most jövünk csak rá, hogy Gyurcsány Ferenc milyen jól kezelte a válságot? Egy kanyi árdrágulás nem volt a boltokban! A forint bivaly erős maradt.

Figyelt kérdés

Most is de jó lenne ha Gyurcsány kezelné a válságot és megint 250 forint lenne a kenyér, 1100 forint egy kiló csirkemell stb.

A bérek nem változtak csak az árak. Gyurcsány ezt kezelte már egyszer, most is tudná, lehet most még jobban, mert azóta már ő is sokat tanult.



2022. szept. 4. 14:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
47%
Hogyan lenne 250ft 1kg kenyér? Drágul az üzemanyag, a gáz, az áram. Az viszi magával a többi árat. Hogyan tudná ezt Gyurcsány kezelni?
2022. szept. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
A forint erős lenne, ezért kevesebbet kellene érte fizetni jócskán mint most.
2022. szept. 4. 15:29
 13/18 anonim ***** válasza:
61%
9-es, ez nem feltétlenül az ő sara. Most még rosszabb a helyzet, de az emberek semmit nem csinálnak. Csak megvonják a vállukat. Ennél sokkal kevesebbért utcára vonultak Gyurcsány alatt. Szerinted Viktor hogy reagálna, ha az emberek kivonulnának az utcára? Lenne ott is szemkilövés, hajaj.
2022. szept. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
74%

"A forintot 1990 óta számos alkalommal értékelték le...legutóbb 2003 júniusában"

Nem is tudtam, hogy már ekkor is Gyurcsány kormány volt.

Nézzük azt a hatalmas forintgyengülést.

[link]

(Hadd ne keressem ki mikor voltak a választások, úgyhogy április 15-höz viszonyítva az euró)

2002-ben 241,85 ft

2010-ben 263,63 ft

Ez aztán a brutális infláció, 9%


"Az inflációról meg csak annyit, hogy gyurcsány két évében is 10% felett drágultak"

Nem tudom a tünde szemed mit lát, de 2007-ben volt a legmagasabb, kemény 8%-kal.

Jelenleg pedig: 13,7%

[link]

Esetleg csak az élelmiszer oszlopot nézed? Az most épp 27%-nál tart. Harmonizált élelmiszer infláció tekintetében pedig az EU dobogóján virítunk.

[link]

2022. szept. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
46%
Hiába lenne erős a forint. Az áremelkedés az unióban, globálisan történik. Tehát Gyurcsány se tudna 250ft-os kenyeret adni.
2022. szept. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
46%
Mennyire fáj már az igazság a fideszeseknek. A miniFeri lebőgött, még Ferinél is szarabbul kormányoz! :D
2022. szept. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
47%

#14 Értem, hogy fáj neked a valóság, de az, hogy egy betett wikipédia részletet nem értesz meg és megpróbálod annak csak egy részét kiemelni, mintha ez lenne amit írtam neked, az nevetséges.

Tudod egy szöveget el kell olvasni az elejétől a végéig és akkor talán megérted miről szólt. Azért tette be így egészben mert így együtt mutatta meg amit előtte leírtam - hogy 2008-ig az állam, a nemzeti bank döntött a forint árfolyamától.

Ettől még a forint árfolyama közben is változott, csak nem volt egy ilyen nagy leértékelés, mint 2003-ban volt - amikor gyurcsányod már második éve kormánytag volt ám.

Pont ez a lényeg, hogy nem a piac döntött a forint árfolyamáról, hanem maga a kormányzat - így azzal jönni, hogy akkor bezzeg nem romlott az árfolyam, az szánalmas.

Aztán folytatod tovább. Leírtam, hogy az élelmiszerek inflációja - te meg jössz egy más adattal, hogy hát nem is akkora az infláció. Most sem 20-30% az infláció, ettől még az élelmiszerek ára brutálisan megemelkedett. Most akkor vagy a teljes inflációt hasonlítjuk össze vagy maradunk annál, hoyg az élelmiszerek drágulását nézzük!

A válság oka pedig nagyon nem ugyanaz, így a következménye is más.

Mivel akkor a deviza okozta a válságot és a hiteleknél volt a legnagyobb a baj, az pedig csődökhöz vezetett céges és családi szinteken is, meg államilag is, amit okozott az a bérek befagyása, eladósodás, a keresleti piac beszűkülése. Ez pedig a nagy kínálat mellett nem fogja emelni még tovább az árakat. Most viszont a termelést sújtja a válság a magas energia és üzemanyag árakkal, ellenben a munkahelyeknek nincs baja, a bérek nőttek januárban is, így fizetőképes kereslet van, a költségek növekedését át tudják - egyenlőre - hárítani a vevőkre. Így az infláció megy felfelé, de nem kezd el csökkenni az ingatlanpiacon az ára a lakásoknak.

Amiért a 2007-2008-as 10% feletti élelmiszer inflációt betettem, az az, hogy lásd és talán felfogd, hogy gyurcsányod alatt akkor is nagy volt ezek árnövekedése amikor semmiféle válság nem volt.

2022. szept. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
#17 Teljesen igazad van!
2022. nov. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!