Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Münchenbe baloldali polgárm...

Ha Münchenbe baloldali polgármester van, akkor miért sokkal szebb is tisztább mint a még pár évvel ezölött Fidesz vezetésü Budapest?

Figyelt kérdés
Is az infrastruktura is sokkal jobb. A legviccesebb meg amikor modják, hogy a legszebb város a világon közben meg az Andrássy úton háló van az épületeken hogy nehogy az emberek fejére esenek a téglák.

2022. szept. 4. 16:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
48%

10: "Orbán Viktor december 19-én jelentette be, hogy 2021-ben elveszi az iparűzési adó felét, amely harminc évig volt az önkormányzatok által végzett közszolgáltatások legfontosabb alapja. A MÖSZ szerint a kis- és középvállalkozások számára ez a döntés nem jelent érdemi segítséget, de a városok számára beláthatatlan következményekkel jár. "



Ez az elvonás volt az, amit aztán pótoltak egyedi alapon, természetesen elsősorban fideszes városoknál.

2022. szept. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
31%

Naná, hasonlítsuk össze Európa legerősebb gazdaságát az egyik leggyengébbel.

Kongó fővárosa is elég lepusztult New Yorkhoz képest, nem?

2022. szept. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
44%

#11 "10: "Orbán Viktor december 19-én jelentette be, hogy 2021-ben elveszi az iparűzési adó felét, amely harminc évig volt az önkormányzatok által végzett közszolgáltatások legfontosabb alapja. A MÖSZ szerint a kis- és középvállalkozások számára ez a döntés nem jelent érdemi segítséget, de a városok számára beláthatatlan következményekkel jár. ""

1. Nem én írtam azt amit idéztél, máskor figyelj arra hogy ilyenkor jelezd ezt válasznak szántad és azt is honnan idézted!

2. Nem vették el Orbánék, hanem elengedték - azaz nem kellett a vállalkozóknak befizetni. Azért hogy ne menjenek csődbe.

3. csak a kis és közepes válallkozások iparűzési adóját engedtél el, a nagy cégekét nem.

4. Budapest iparűzési adójának 10%-t fizették a KKV-k, ennek a felét engedte el a kormány. Vagyis az iparűzési adó 95%-t utána is megkapta a főváros.

5. le is írtam külön, hogy 2021-ben ennek ellenére több pénze volt a fővárosnak, mint amit beterveztek.

Vagyis a kis cégek nem fizettek a pandémia alatt annyit hogy belerokkanjanak, a nagyok fizettek. A fővárosnak nem kevesebb, hanem több volt a bevétele az évre így is.

2022. szept. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mert ott nem volt 40 év kommunizmus, nem él ott annyi ci gány, akik csak szemetelni tudnak, ott nyugati mentalitású, kulturált emberek élnek, igaz, nem sokáig, mert hamarosan több lesz a bevándorló, mint a német, akkor aztán még nálunk is lejjebb süllyednek.
2023. márc. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!