Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Svédországban az átlag lakossá...

Svédországban az átlag lakossági fogyasztás 2000kwh. Ez a hanyatló nyugat?

Figyelt kérdés
Nekünk pedig 210kwh van meghatározva? Szegény svédek de rosszul élnek, biztos meg is fagynak. :D
2022. szept. 6. 09:54
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:
30# Lehet hogy abból 1000kwh a fűtés olyan helyeken ahol nincs távfűtés.
2022. szept. 6. 11:22
 32/34 anonim ***** válasza:

#30:


"Ez azért már tékozlás,pazarlás. A 210 valóban kevés,de a 2000 erős túlzás. A 2 véglet."


Azért kérdeztem én is az energiamixet mert ez durván sok, legalábbis nekünk.

De ha náluk a fűtés erről megy és a téli lakossagi energiamix 95% áramot és 5 % fosszilis energiahordozót jelent akkor lehet hogy MJ/hónapra átszámolva hadonló mint a mi energiamixünk ami mittudomén 10% áram és 90% fosszilis energiahordozóból áll.


Ha pl valaki talajszondás hőszivattyúval fűt annak egy átlag magyarhoz képest brutál magas a villanyszámlája, de a gázszámlája meg 0.

2022. szept. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
68%

Ha full arról fűt abban az esetben el tudom képzelni.

Amúgy nem tudom mi ez a világvége hangulat, mi 5en élünk egy háztartásban,nem is nagyon figyelünk oda és 500-600kwh/hó körül megáll 2 bojlerrel együtt, úgy hogy még a műhelyben is van egy csomó 3 fázisú gép,meg hegeszteni is szoktunk...

Mondjuk annyiból könnyen vagyunk hogy a fűtés fával meg van oldva viszonylag olcsón,nem kötelező 27 fokra fűteni 18-20 körül bőven jó télen is, egyetlen egy pulóver megoldja ezt is. Akárki akármit mond,nagyon el van kényelmesedve a társadalom, csak egy icipici odafigyeléssel túl lehet élni az áremelkedéseket is..

2022. szept. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Svédország északon van, sokat kell fűteni, világítani, ezért több energiát fogyasztanak nyilván.
2022. szept. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!