Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kellene a tanároknak...

Miért kellene a tanároknak fizetésemelést adni? Miért kellene azt a megalkuvó életmódot, amit ők folytatnak, minimálisan is támogatni?

Figyelt kérdés
Majd ha a 110 ezer tanár közül nem 10 hajlandó polgári engedetlenségben részt venni, akkor aktuális lesz a téma.
2022. szept. 6. 11:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
14%
Én csak azoknak adnék, akik nem hisztiznek, hanem tanítanak.
2022. szept. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Értsük: te is ugyanolyan meghunyászkodó ember vagy, akit minden további nélkül lehet csicskáztatni.
2022. szept. 6. 12:01
 3/23 anonim ***** válasza:
81%
Azért, mert ha nem emelik nagyon sürgősen a tanári szakma imidzsét, akkor pár év múlva nem lesz, aki tanítson.
2022. szept. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%
#3 én úgy tudtam pont ez a cél
2022. szept. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

#3


Akkor is ott lesz az a sok meghunyászkodó tanár, aki 30 órát is elvállal, mert félti a munkáját.

2022. szept. 6. 12:22
 6/23 anonim ***** válasza:
0%
Aztán ha nem lenne tanár mi lenne? Semmi. Már most rengeteget keresnek tanárt, mégse érdekel senkit fenn a várban.
2022. szept. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%

#30

Hivatástudatról nem is hallottál még? Vannak jó érzésü emberek, akik életük hivatásának választották a következö generációk tanítását, ök bizony nagyon nehezen fogják emiatt otthagyni a tanári pályát, addig vállalják a sz*rt amig csak tudják.Ez inkább önfeláldozás mint meghunyászkodás.

A te szinted ezt sosem fogja elérni.

2022. szept. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
35%

Voltaképp egy tanár mennyit dolgozik egy héten ? Beleszámolva természetesen, hogy otthon javítja a dolgozatokat is. Az iskolai szünetekre gondolom kapja a fizetését.

Én magánvállalkozó vagyok és minden nap megvan a 10 órám, szombaton és vasárnap is dolgozom. 15 éve voltam utoljára nyaralni. Nehezen hozom össze a megélhetéshez szükséges anyagiakat, semmi luxus és ezt értsük úgy, hogy tényleg semmi luxus.

2022. szept. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%

Ez nehéz kérdés.

Előrebocsátom, kellene emelni a tanárok fizetését, de pl megengedhetetlen,hogy polgári engedetlenségi mozgalmat szítsanak, és bizony jó néhány pedagógus van a rendszerben, akik egyszerűen gyarták, 25-30 órát dolgoznak egy héten, de legalább azt rendesen tennék!

Tisztelet a kivételnek! Abból is sok van, és vannak tényleg remek, elhivatott pedagógusok is, szerencsére.

2022. szept. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Pikk Ász ***** válasza:
12%
Leszarom a tanárokat.
2022. szept. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!