Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki hogy látja az elkövetkezend...

Ki hogy látja az elkövetkezendő hónapokat itthon?

Figyelt kérdés

Leszögezném, nem vagyok se ellenzéki, se fideszes.


Az év véleményem: valóban van (még) rezsitámogatás annak, aki belefér a keretbe, értsd vagy panelban, vagy modern újépítésű házban/lakásban él.


DE: Elszegényesítették a lakosságot, az infláció az egekben, az alapvető élelmiszerek már simán 100%-os infláció van, tisztálkodási szereken stb 30-40% körül.

Fizetőeszközünk értékét egy afrikai ország valutájával tették egy szintre, 12 év alatt közel 40%-kal ér kevesebbet a pénzünk.

Szétlopták az országot, haverok között szétosztottak mindent.

Oktatást még jobban tönkretették.



Pozitívum, amiket tettek (de szerintem csak figyelemelterelés gyanánt): melegpropaganda elleni harc, migránsáradat elleni harc.



2022. szept. 7. 06:46
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
82%
Év végére ezrek fognak szó szerint éhen halni, és ez még csak a kezdet.
2022. szept. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
92%

Az áremelkedést nem hiszem el hogy nem veszik észre az emberek. Nagyon-nagyon szemellenzősnek kell lenni hozzá.


Amint azt a kérdező is írta, tisztálkodó szereknél +30-40%. Teljesen reális, pl. a Baba tusfürdő amit mi szoktunk venni, eddig igyekeztünk akciósan megvenni. Nemrégiben még 550 Ft körül tudtunk venni / db, ha 3-at veszel egyszerre legalább. Most - pár hónap leforgása - ugyanaz az "akció" már 770 Ft körüli, / db.


Neten kb. 700 Ft-tól indulnak az áraik. Ez csak egy példa a SOK közül. MINDENNEK megy szépen lassan fel az ára. Tudjuk, mert követjük. Margarin volt szintén 5-600 Ft körül, ugyanaz már 8-900 Ft.


Vaj 100g akciósan 250 Ft volt, normál áron 300-330 körül, most jó ha akciósan ideadják 350-ért. Normál ára átlag 450 Ft.


Sorolhatnám.

2022. szept. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
96%

Sorosbrüsszelmigránsamerikaháború

Tolhatnának új reklámot:

"inflációnk világelsö, életszínvonalunk romlása rohamosan tör elöre, államadósságunkat negy erökkel növeljük, Forintból kell legtöbbet adni egy Euróért és törekszünk ezt tovább növelni, megmozgatjuk tanárainkat, oktatásunk minöségének megváltoztatásával megakadályozzuk fiataljaink kivándorlását, sikeres üzletembereket termelünk ki...

Magyarország, én így szeretlek!"

2022. szept. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
96%
A mélyszegény éhen hal, a szegény mélyszegény lesz, a középosztály életszínvonala leesik, de túléli. A gazdagokat nem fogja meghatni az árak emelkedése. A legtöbb közmunkás, egysíkú és kisnyugdíjas sírva Brüsszelez és azon aggódik, hogy a németek mivel fognak fűteni. Mostmár nem "Gyurcsány idejében jobb volt?" van, hanem "Németországban azt hiszed jobb?". Mondjuk azt elfelejti a nyomorultja, hogy a német a ~3000 (1.218.000ft) eurós átlagfizetésre fizeti a világpiaci árat és azért tüntet, mert csökken az életszínvonala. A magyar a KSH szerinti 550 ezer forintos átlagfizetésre fogja a világpiaci árat fizetni. Mondjuk valószínűleg az átlag fidesz szavazónak az olyan bonyolult matematikai művelet, mint a különbség számítás meghaladja a felfogó képességét. Nekünk ~150 kwH az átlagfogyasztás, az is napelemmel megy, a házam szigetelt, a radiátorok mögött hővisszaverő van 3 rétegű ablakkal és időzítős a fűtés, úgyhogy én vezérlem. Engem nem fog földhöz vágni a rezsi árának emelkedése. De aki vakon hitt a végtelen ingyen energiában és imába foglalta a kormány minden szavát, az most szívhatja a fogát.
2022. szept. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
96%
Én úgy látom, hogy szar lesz. Visszafogjuk a költéseket, csak a legszükségsebbeket fogjuk megvenni, élelmiszer, ruha, gyerekeknek ami kell majd. Tartalékolunk a nehezebb időkre előre.
2022. szept. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 Pikk Ász ***** válasza:
21%

"Szerintem vagy 10 ember tüntetni fog, hogy milyen xar az élet, a többi meg bárgyún megy dóóógozni. Közben sokan még mindig tudnak majd Ájfonokat, új ótókat venni majd, de közben valójában egyre nehezebb lesz sokaknak..."


És te melyik kategóriába fogsz tartozni ha szabad kérdeznem? Mert gondolom a bárgyún megy dóóógozni-ba fogsz esni te is. ;)

2022. szept. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
88%

"Pozitívum, amiket tettek (de szerintem csak figyelemelterelés gyanánt): melegpropaganda elleni harc, migránsáradat elleni harc."

Egyébként ez pl. egy hatalmas probléma a fejekben.

Az a helyzet, hogy nem tudod elszeparálni a jó válság kezelést és ezeket (amik egyébként nem igazak ebben a formában, de az mellékes).

Akkor fog nyomást gyakorolni a lakosság a kormányra, hogy normális, felelősségteljesen kezeljenek válságot, ahol a rászorulúknak segítenek, ha az emberekben lesz empátia. Ha pedig lesz, akkor bizony az lmbtq felé is lesz.


Nem tudod egy az egyben átemelni a nyugat egyes eredményeit, mivel az az emberek hozzáállásából jön.

2022. szept. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
100%

#17 Létezik olyan, hogy szelektív empátia.


Én mindig segítek a bajbajutott állatokon, még a verébfiókát is hazaviszem és kézzel etetem, amelyik kiesett a fészkéből. De a legkevésbé sem hat meg, amikor elsétálok egy hajléktalan, vagy kéregető ember mellett. Ugyanígy lehet olyan, aki egy idős nyugdíjast megsegít és magasról tesz a melegek jogaira.

2022. szept. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
91%

#16

Látom elkezdödött a felsöoktatás neked is, és egy önelégült felsöbbrendü szuperokos büszke egyetemista lettél, aki máris mindenhez jobban ért. Ráérsz majd tüntetéseken sörözni a haverjaiddal, bulizni járni, tanulgatni, hazajárni zsebpénzért, stb.

Nem sajnálom el töled, élvezd csak fiatal éveidet amíg megteheted. Addig amíg te is belecsöppensz majd a "bárgyún megy dóóógozni" kategóriába, és rájössz, hogy egyáltalán nem keresel annyit amennyit a diplomáddal kellene. Mehetsz majd egy lepukkant egyszobás panelbe lakni a fizetésed feléért, meg a tescoba a legolcsóbb cuccokat összeszedni a polcról. A nyelvtanulást ne hanyagold el, amikor rájössz, hogy magyarországon nem boldogulsz és elindulsz nyugatra, jól fog jönni.

2022. szept. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
100%

#18

Amiről te beszélsz az alapvetően teljesen más, mivel olyat kutatás nem támasztott alá, hogy valami felé empátiával fordulsz, míg másfelé nem.

Azok arról szóltak, hogy nem ugyanolyan szintű az empátia, de empátiát mutatnak.


Másrészt, itt a lényeg nem arról szól, hogy te konkrétan teszel, hanem hogy pl., hogy hogy állsz hozzá, ha jön egy törvény, ami mondjuk megreformálná a hajléktalanok megsegítését. Normális esetben empatikus emberek nem szavaznak ellene, ha mondjuk mögötte van egy kipróbált rendszer vagy kutatás.


Harmadrészt, én általánosságban értettem.

2022. szept. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!