Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki hogy látja az elkövetkezend...

Ki hogy látja az elkövetkezendő hónapokat itthon?

Figyelt kérdés

Leszögezném, nem vagyok se ellenzéki, se fideszes.


Az év véleményem: valóban van (még) rezsitámogatás annak, aki belefér a keretbe, értsd vagy panelban, vagy modern újépítésű házban/lakásban él.


DE: Elszegényesítették a lakosságot, az infláció az egekben, az alapvető élelmiszerek már simán 100%-os infláció van, tisztálkodási szereken stb 30-40% körül.

Fizetőeszközünk értékét egy afrikai ország valutájával tették egy szintre, 12 év alatt közel 40%-kal ér kevesebbet a pénzünk.

Szétlopták az országot, haverok között szétosztottak mindent.

Oktatást még jobban tönkretették.



Pozitívum, amiket tettek (de szerintem csak figyelemelterelés gyanánt): melegpropaganda elleni harc, migránsáradat elleni harc.



2022. szept. 7. 06:46
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
100%

#40

Ez egyébként sok szempontból hibás.


"A nyugdíjasokat sajnálom, akinek nagy háza van, az most kénytelen lesz eladni."

Csak nem lesz vevő, ha meg áron alul adja, akkor ő nem tud hova költözni belőle.


"Iskolák, kormányhivatalok, plázák stb - december januárban mi szükség van rá?"

Elég sok dolgot el tudok képzelni, ami miatt vásárolni kell pl.


"Ha eggyel kevesebb Arany János balladát magol be a gyerek, akkor majd összedől a világ, igaz?"

Mondjuk 2 hónapnyi tananyagba ennél azért lényegesen több fér bele.


"Gyárak is nyugodtan leállhatnak. Hiába robotol az autógyárba a melós, amíg chiphiány van, az a kocsi nem lesz eladva, ergo a munkája értéke egyenlő a nullával."

Gyakorlatilag azt írtad le, hogy "rúgják ki őket és haljanak éhen, úgyis felesleges munkát végeznek".


"Régen, amíg az embereknek volt eszük, télire leálltak a melóval, és bevacakolták magukat egy kényelmes zugba a kandalló mellé, a nyárról eltett kajákat eszegették"

Igen és olyan változatosan és egészségesen étkeztek, hogy a várható életttartam feleannyi volt, mint most.

Áh, igen, amikor még volt eszük az embereknek belehalni a kajálásba. Azok voltak ám a szép idők. :)


Egyébként ahhoz hogy ez lehetséges is legyen, kell olyan fizetés, hogy előre tudjanak vásárolni az emberek, ami nincs, illetve olyan lakások, ahol el tud állni hónapokig az étel, amilyenek szintén nincsenek.


"Nem a 900 Wattos új videokari mellett meg a télidőben 35 fokban felfűtött 200 négyzetméteres kecóban. Ennyike."

És nem kevesen egyébként bele is haltak az általad leírt életmódba.

2022. szept. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
100%

"Csak nem lesz vevő, ha meg áron alul adja, akkor ő nem tud hova költözni belőle."


Vevő mindig van. Nézd meg a jelenlegi lakáspiacot, még mindig mennek fel az árak. Külföldiek, jellemzően franciák, izraeliek, arabok vásárolják fel a belvárosi lakásokat tucatjával, kormányközeli és külföldi befektetők a családi házakat szintén. A vidék az nem pörög, dehát az sosem pörgött sajnos.


"Mondjuk 2 hónapnyi tananyagba ennél azért lényegesen több fér bele."

De semmi olyan, ami nélkülözhetetlen az élethez, és nem férne el 7 másik hónapban.


"Gyakorlatilag azt írtad le, hogy "rúgják ki őket és haljanak éhen, úgyis felesleges munkát végeznek"."

A kirúgás a tipikus magyar ostoba mentalitás - lásd covid, ahol kirúgták a pincéreket, majd foggal körömmel próbáltak nyárra szerezni szakácsot, pincért, havi félmilliókért. De már rég mindenki külföldön volt.

Ne rúgják ki őket, hiszen kelleni fog aszakértelmük ha újraindul a chipgyártás. Viszont fölösleges ez a szintű túltermelés ami most van. Vezessék be a 4 (3? 2?) napos munkahetet, a németeknél ez úgyis nagy divat.

Nézd meg pl. Audi, Mercedes stb mekkora tőkével rendelkezik. Akár 10 évig etethetnék a dolgozókat, úgy h nincs bevétel.


"Igen és olyan változatosan és egészségesen étkeztek, hogy a várható életttartam feleannyi volt, mint most."

Ez nem az étkezés miatt volt, hanem az egészségügy még nem volt ilyen fejlett. Soha atörténelem során nem étkeztek annyira egészségtelenül az emberek, mint manapság.


"illetve olyan lakások, ahol el tud állni hónapokig az étel,"

Ezt hívják családi háznak. Lakásban tényleg nem kivitelezhető, de ott nem is olyan magas a rezsi, marad pénz gyorskajára.


"És nem kevesen egyébként bele is haltak az általad leírt életmódba."

Bármibe bele lehet halni. Jelenleg a leghalálosabb dolog pl. a munka. Stressz, szív érrendszeri betegségek, hát, derék stb, korán kelés, későn fekvés, tömegközlekedés, sok ember összezárva, ez mind halálos. Ha télen úgymond takarékra raknák magukat az emberek, valószínűleg tovább is élnének. Persze ehhez azért kell némi fűtés és étel, nem azt mondom, de előbb halsz meg a stressztől, mint attól h nem teljes kiörlésű kenyeret eszel.

2022. szept. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
100%

Siralmasnak látom az elkövetkező hónapokat. Most még szerintem mindenki csak ül és néz ki a fejéből, hogy mi is van...?

Szerintem még nem tért észhez a többség.

2022. szept. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
78%

#42

"Vevő mindig van. Nézd meg a jelenlegi lakáspiacot, még mindig mennek fel az árak."

30%-kal visszaesett a lakásvásárlások száma.

Ez tény. A most a piacon lévő lakásokra sincs elég vevő, ha belépnek a nyugdíjasok, akkor az árak hatalmasat esnek, ha valaki el akarja gyorsan adni az ingatlanját.


"De semmi olyan, ami nélkülözhetetlen az élethez, és nem férne el 7 másik hónapban."

De, bármi tönkre tud menni, amihez valami új dolgot kell venni.


"Ne rúgják ki őket, hiszen kelleni fog aszakértelmük ha újraindul a chipgyártás. Viszont fölösleges ez a szintű túltermelés ami most van."

Akkor majd felvezik újra őket.

Mivel a teljes autóipar gyengélkedik, így a szakértelműket máshol nem igazán tudják kamatoztatni, vagyis tapasztalatlanokként vállalhatnak csak munkát, ami miatt kevesebbet keresenek majd, ezért pedig ha újra nyit a gyár, visszajönnének.


"Ez nem az étkezés miatt volt, hanem az egészségügy még nem volt ilyen fejlett. Soha atörténelem során nem étkeztek annyira egészségtelenül az emberek, mint manapság."

De, az étkezés miatt is.

Ismerős a skorbut kifejezés? :)

Ma kb. teljesen eltűnt, de azért elég gyakori volt korábban.


"Ezt hívják családi háznak. Lakásban tényleg nem kivitelezhető, de ott nem is olyan magas a rezsi, marad pénz gyorskajára."

Amit nem tud megvenni, mert bezárattad a plázát. :DDDD

Ügyes. :D


Egyébként nem, a családi házak jelentős része sem alkalmas erre. Én elég sok családi házról tudok, ahol minden szoba "foglalt".


"Ha télen úgymond takarékra raknák magukat az emberek, valószínűleg tovább is élnének."

Egyébként ez szintén nem igaz. Covid alatt láttuk, hogy sokaknak több idejük volt magukra, családjukra, jobban is össze voltak zárva.

Kb. minden másnap jött a hír, hogy valaki hogyan mészárolta le a családját.


A legtöbb ház magyarországon kisebb, mint amekkorára az adott családnak szüksége van, így nincs senkinek personal space-e, ami miatt egy összezárás csak ront a magyarok mentális egészségi helyzetén.


A te tervedhez, ételek tárolásához és összezárt lét elviseléséhez kb. minden házhoz minimum 2, de inkább 3 és adott 4 szoba hozzáépítése sem ártana.

2022. szept. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
77%

"A most a piacon lévő lakásokra sincs elég vevő, ha belépnek a nyugdíjasok, akkor az árak hatalmasat esnek, ha valaki el akarja gyorsan adni az ingatlanját."


Lakáspiac kezdőknek: ha gyorsan akarod eladni, áron alul fogod eladni. Ez tövényszerű. Csak manapság a híroldalak erről úgy kárognak, mintha valami hűdenagy válság lenne, hogy ha piacra dobod a 200nm-es nagykovácsi villádat, akkor nem veszik meg 1 óra altt.


"Akkor majd felvezik újra őket.


Mivel a teljes autóipar gyengélkedik, így a szakértelműket máshol nem igazán tudják kamatoztatni, vagyis tapasztalatlanokként vállalhatnak csak munkát, ami miatt kevesebbet keresenek majd, ezért pedig ha újra nyit a gyár, visszajönnének."


Így gondolkodtak a covid alatt a vendéglátósok is, aztán nem jött be. Fizikai munkát meg bárhol tudsz kamatoztatni. Elhúznak, átképzik magukat ezek az emberek, ha kirúgnák őket.

Az a cégvezető akinek kicsi esze is van, és hosszútávra tervez, válság során csak a legnélkülözhetőbb részlegeket építi le. El tudom képzelni hogy ez épp a fehérgalléros réteg egy túlburjánzott része. De ők hamar átképzik magukat vmi más kamuszakra (marketing helyett online marketing, stb).


"Amit nem tud megvenni, mert bezárattad a plázát. :DDDD"


Mert csak a plázában lehet élelmiszert kapni igaz? Ahhoz hogy megvedd a tejet-kenyeret egy MAGYAR KÖRNYÉKBELI termelőtől, feltéltenül szükséges egy 5000 nm-es, télen 30 fokra felfűtott, nyáron 18 fokra lehűtött monstrum.

Gondolom nem hallottad még azt a szót, hogy PIAC :)


"Egyébként nem, a családi házak jelentős része sem alkalmas erre. Én elég sok családi házról tudok, ahol minden szoba "foglalt"."

Pincére gondoltam. Ott már csak nem lakik senki. Mint a hogy a padláson se. Bár azt sok helyen beépítették. De lényegtelen, kirakod a hűtőt a teraszra, alig fogyaszt vmit.


"A legtöbb ház magyarországon kisebb, mint amekkorára az adott családnak szüksége van, így nincs senkinek personal space-e, ami miatt egy összezárás csak ront a magyarok mentális egészségi helyzetén."


Mert az open office ahol 100 ember jut 100 nm-re, vagy egy gyár ahol szintén, ott nyilván hatalmas personal space-ed van :DDDD

Egyébként ha nem kell dolgozni, akkor el lehet menni erdőbe kirándulni, feltőltődni stb, nem írtam h kötelezőszerűen otthon kell ülnie 20 embernek egy kis szobában. De azért Magyarországon jellemző h egy 5 fős családra jut legalább 3 szoba, szóval amit írsz elég erős túlzás. Különben is, a gyermekeket nem keverném bele, nekik még teljesen más a viszonyulásuk a személyes téhrez, mint a felnőtteknek.


"A te tervedhez, ételek tárolásához és összezárt lét elviseléséhez kb. minden házhoz minimum 2, de inkább 3 és adott 4 szoba hozzáépítése sem ártana."


Nyilván, meg építsünk hozzá még konditermet, uszodát, szaunát, mindenkinek külön WC-t, meg egy gépházat ahol 30 fokra fel tudjuk fűteni a lakást.

Utána pampogjunk a drága rezsin meg h jajj környezetszennyezés......


De ahol ennyi ember él egy fedél alatt, ott ki is tudják gazdálkodni a rezsit. Épp arról írtunk korábban, hogy a nagy házban egyedül élők nem fogják tudni. Szóval ez az okfejtésed helytelen.

2022. szept. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
37%

#45

"Lakáspiac kezdőknek: ha gyorsan akarod eladni, áron alul fogod eladni."

IGen, csak itt még mindig az lenne a cél, legalábbis egy nyugdíjasnak, hogy úgy adja el, hogy abból tovább tudjon költözni.


"Így gondolkodtak a covid alatt a vendéglátósok is, aztán nem jött be"

Nem így, mivel várható volt, hogy nem kell kifejezetten nagy szaktudás a vendéglátó iparba, ezért alkalmaznak sok helyen diákokat nyáron.


"Elhúznak, átképzik magukat ezek az emberek, ha kirúgnák őket."

Ha erre alkalmas lenne a magyar. A magyarok többsége alkalmatlan az átképzésre.


"Mert csak a plázában lehet élelmiszert kapni igaz?"

Gyorskajáról beszéltél. Ami igen, elég ritka külön találni ilyeneket, elsősorban a plázákban laknak.


"Gondolom nem hallottad még azt a szót, hogy PIAC"

Miért menne oda ki bárki? Akinek van kajája az most mondtad, hogy otthon a családjával van és nem dolgozik.


"Pincére gondoltam. Ott már csak nem lakik senki."

Én nem egy családi házat tudok, ahol nincs pince.

De amúgy olyat is tudok, ahol pont laknak.


"Mert az open office ahol 100 ember jut 100 nm-re, vagy egy gyár ahol szintén, ott nyilván hatalmas personal space-ed van "

Nem ugyanazzal a 100 emberrel vagy HÓNAPOKRA összezárva, ez a különbség.

Ha változik a környezet az is, otthon-iroda, de jelenleg az a feltevésed, hogy nem változna.


"De azért Magyarországon jellemző h egy 5 fős családra jut legalább 3 szoba, szóval amit írsz elég erős túlzás"

Ami pont engem bizonyít.

Tegyük fel akarsz vonulni egy kicsit, hogy egyedül legyél. Melyik szoba az üres, ha van másik 4 ember 3 szobára? Egyik se.


"Különben is, a gyermekeket nem keverném bele, nekik még teljesen más a viszonyulásuk a személyes téhrez, mint a felnőtteknek."

Annyiban fontos megemlíteni őket, hogy mellettük lényegesen nehezebb pihenni és magadra koncentrálni.


"Nyilván, meg építsünk hozzá még konditermet, uszodát, szaunát, mindenkinek külön WC-t, meg egy gépházat ahol 30 fokra fel tudjuk fűteni a lakást."

Csak ez a valóság.

Az ember társas lény, de nem tud kicsit magában is lenni, akkor bizony megőrül, ahogy teljesen egymagában is képes megőrülni.


A balance-t kell kialakítani, viszont ha nincs rá hely, akkor sosem lesz balance.

És Mo.-on nincs rá hely.


"De ahol ennyi ember él egy fedél alatt, ott ki is tudják gazdálkodni a rezsit"

Nem, erről nem beszéltem. Pont arról beszéltem, hogy ha otthon maradnak emberek, akkor megőrülnek.

Az emberek rezsijéről nem is igazán beszéltünk, ez az otthon maradós rész kifejezetten arról szólt, hogy cégek, illetve állami intézményekből lehetne hazaküldeni az embereket.


Az emberek rezsi kizárólag a nyugdíjasok esetén merült fel.

2022. szept. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
81%

"IGen, csak itt még mindig az lenne a cél, legalábbis egy nyugdíjasnak, hogy úgy adja el, hogy abból tovább tudjon költözni."


Hiába vitatkozok veled, mert sose fogod megérteni hogy az ingatlanpiac hogy működik, javaslom olvass utána.


Ha Marika néni el akar költözni a külvárosból a belvárosba mondjuk. El akarja adni a házát nagyon gyorsan, ezért leviszi az árát. Oké, de mivel válság, bedőlő hitelek, tőke likvidálás stb, stb. más probléma is van, nyilván a belvárosban is lesz aki gyorsan akar eladni lakást. Ezért az is "áron alul van". Tehát Mari néni technikailag nem veszít semmit. Persze elképzelhető hogy hülye döntéseket hoz, túlságosan leviszi az árat és egy túlárazottat vesz meg. De ezt egy növekvő piacon is megteheti, nemcsak recesszióban. Ezért nem érdemes 1-1 buta döntést figyelni, hanem a nagy számokat kell nézni, mondjuk 10000 adásvételt, ezek kiegyenlítődnek.

Persze most fognak kiderülni hogy egy-egy ingatlan jó befektetés volt-e. Pl. egyes ingatlanok brutálisan túl lettek árazva az elmúlt években, ez most fog kibukni.


"Nem így, mivel várható volt, hogy nem kell kifejezetten nagy szaktudás a vendéglátó iparba, ezért alkalmaznak sok helyen diákokat nyáron."

Ezt a vendéglátós témát jegeljük sztem, láthatóan semmilyen tapasztalatod nincs a téren. Ugyanolyan tapasztalat kell hozzá mint bármi máshoz. Szerinted egy diákra mit lehet rábízni? Max kivisz 2 tányért és elmosogat. Egy 200 fős étteremben a nyári szezonban szted mit kezdenek 5 diák pincérrel? Azonnali csőd lenne.

Amire te gondolsz az a gyorsétterem, ott valóban diákokat alkalmaznak. Egy normális étterem tapasztalt pincéreket is alkalmaz (meg persze betanulókat is).


"Gyorskajáról beszéltél. Ami igen, elég ritka külön találni ilyeneket, elsősorban a plázákban laknak."

Bármelyik piacon finomabb lángost vagy kolbászt eszem mint a plázákban kapható műanyag mekdonelc f . s.


"Nem ugyanazzal a 100 emberrel vagy HÓNAPOKRA összezárva, ez a különbség."

Miért, te havonta váltogatod a munkahelyed? Pont hogy ugyanazzal a 100 idiótával vagy összezárva, akik a füledbe üvöltöznek napi 8 órában.

Értem én h valaki utálja a családját, az akkor menjen az erdőbe kirándulni, de ne magyarázd már nekem be azt h jobb környezet egy open office pszichológiai szempontból, mint egy lakás ahol mondjuk 3-4-en laknak max.


"Tegyük fel akarsz vonulni egy kicsit, hogy egyedül legyél. Melyik szoba az üres, ha van másik 4 ember 3 szobára? Egyik se."

Miért az irodában hova vonulsz el? A slozira?

Egyébként miről vitatkozunk itt, láthatóan a te univerzomod csak szobából és zárt terekből áll. Nyisd ki az ablakot és látni fogod h vannak utcák, parkok, erdők, tavak stb ahova elmehetsz és máris egyedül vagy.

De ennek a feltétele hogy ne egy munkahelyen kelljen ülnöd.


"Annyiban fontos megemlíteni őket, hogy mellettük lényegesen nehezebb pihenni és magadra koncentrálni."

Ez tényleg így van, de aki gyereket vállal, az remélhetőleg ezt belekalkulálja. Bár a sok munkahelyen lévő léhűtőt látva akik bent kávéznak este 8-kor csak ne kelljen hazamenni megfürdetni a gyereket, úgy gondolom, hogy sokan nem.



"Nem, erről nem beszéltem. Pont arról beszéltem, hogy ha otthon maradnak emberek, akkor megőrülnek."

Ezt próbálod axiomizálni, de egyáltalán nincs így. Semmilyen tudományos alapja nincs ennek amit mondasz. Igen van aki beleőrül, valaki meg nem. De sosem számolják bele azokat az embereket akik meg a munkába őrülnek bele. És ők jóval többen vannak. Egyébként nem tudom sajnálni azt, aki annyira nem képes feltalálni magát, hogy ha nincs munkája, akkor elmegy kirándulni, kimegy egy parkba olvasni, elmegy egy focimeccsre, kocsmába, bármi.


Kicsit elbeszélünk egymás mellett, de a lényeget újra leírom, azt próbáltam anno kifejteni hogy az embereknek pszichológiailag, testileg stb is jót tenne 2-3 hónap munkaszünet minden évben, te meg ebbe álltál bele, hogy szerinted nem így van.

2022. szept. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
100%

én ugy látom, hogy Magyarország kipusztul.


Mindenki el fog költözni, mert 1000 forint lesz 1 euro.

2022. szept. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
21 azért, mert egy szotyis focicsapat szintjén van a gondolkodásod, másnak még nem kell követni az ostoba példád. A politikust én alkalmazom, nem kell, hogy a híve, vagy a szektája tagja legyek. Én adok neki pénzt, hogy megcsinálja azokat a dolgokat, amikkel nem én akarok foglalkozni. Tehát képességekben a legalkalmasabbnak kell lenni, függetlenül attól, hogy mi a személyes értékrendje, az engem nem érdekel. A hozzád hasonló csőcselék politizál egy biten, de ennek a neobolsi gondolkodásnak kukában a helye, veletek együtt, büdöslábú csöcselék.
2022. szept. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
69%

#47

"Hiába vitatkozok veled, mert sose fogod megérteni hogy az ingatlanpiac hogy működik, javaslom olvass utána."

Mondod ezt te, akinek a példája is több sebből vérzik.


"nyilván a belvárosban is lesz aki gyorsan akar eladni lakást. Ezért az is "áron alul van". Tehát Mari néni technikailag nem veszít semmit."

Csak Mari néninek az kell, hogy az ő házát előbb vegyék meg, mint a belvárosit, mert ha valaki ilyenkor akar lakást venni, amikor válság van, akkor simán választhatja a belvárosi lakást, mivel arra gondol, hogy hosszútávon jobb lesz az ára, ahogy a belvárosi lakásoknak magasabb szokott lenni.

Válság miatt önmagában csökken a vásárlások száma, viszont a kínálat nő, mivel ezek a nyugdíjasok eddig nem akartak és most el akarják adni a lakást.

Tehát Mari néninek MÉG lejjebb kell vinnie az árát, ami miatt ő áron alul adja majd az ingatlant és abból nem vehet újat.


A jelenlegi ingatlanok árai azért is magasak részben, mivel az eladásuk nem sürgős, ami egyébként garancia sincs, hogy a belvárosi lakás ára esni fog.

Ha eddig is jól élt a tulaj, akkor felesleges az eladást sürgetni, bukni pedig nem akar azzal, hogy lejjebb viszi az árat, hogy ebben az esetben is rossabbul jár Mari néni.


Nincs olyan eset, amikor Mari néni nem veszít.


Továbbá szintén opció, hogy egyébként a Mari néni által is keresett kis, fenntartható lakásokra a kereslet nő, ami miatt ezek ára még válságban is nőni fog, így még nagyobb lenne a gap Mari néni ingatlanjának ára és egy ilyen kis általa vágyott lakás ára között.


Neked közöd nincs az ingatlanpiachoz, az legalább kiderült.

Semmi garancia, hogy az árak együtt mozognak minden eladó esetén, ahogy semmi garancia, hogy az házak állapota nem fog számítani.

A te példád annyira leegyszerűsített és ostoba, hogy még középiskolai tananyaghoz is túl bugyuta.


"Ezt a vendéglátós témát jegeljük sztem, láthatóan semmilyen tapasztalatod nincs a téren"

Kifizetten szánalmas ez a mondot pont egy olyan mondatra hivatkozva, ami egy TÉNY.

Ez a valóság, ez történt MINDEN évben, amikor a nyári szezon beindult.


"Egy 200 fős étteremben a nyári szezonban szted mit kezdenek 5 diák pincérrel? Azonnali csőd lenne."

Uh, és én nem tudok semmit a világról. :DDDD

Kicsit se szánalmas. :DDDD

Tudod, nem óvodásokról beszéltünk. Személyesen ismerek diákokat, akik még mérnöki munkát is végeztek nyári szabadidejükben.


"Miért, te havonta váltogatod a munkahelyed? Pont hogy ugyanazzal a 100 idiótával vagy összezárva, akik a füledbe üvöltöznek napi 8 órában."

Nézd, ha olvasni sem tudsz, akkor tök felesleges beszélgetnünk.

Lehetne ,hogy folytatjuk, ha elvégezted mondjuk az általánost? Legalább alapvető szövegértést elvárnék.

Ezzel kapcsolatban gyakorlatilag egyáltalán nem sikerült értelmezned, amit írtam, így felesleges bármit reagálnom rá. Szlmabábbal meg egyedül is tudsz vitatkozni.


"Ez tényleg így van, de aki gyereket vállal, az remélhetőleg ezt belekalkulálja"

Ja, főleg, amikor a gyerekért fizet az állam pénzt, és csak azért vállalják be sokan.


"Semmilyen tudományos alapja nincs ennek amit mondasz"

Jah, a témában amiben több tucat kutatás van, az hazugság:

[link]

[link]

És még lehetne sorolni.

Kicsit se szánalmas.


"Kicsit elbeszélünk egymás mellett, de a lényeget újra leírom"

Tekintve, hogy szövegértési gondjaid vannak, így ez elkerülhetetlen.


"az embereknek pszichológiailag, testileg stb is jót tenne 2-3 hónap munkaszünet minden évben, te meg ebbe álltál bele, hogy szerinted nem így van"

Tessék, még egy bizonyíték.

Nem, az állításom nem az volt, csak valami retardált - nem tudom ki - így értelmezte.

Az állításom az volt, hogy nem adottak a körülmények, hogy ez megtörténjen a jelenlegi formában.

Te érveltél azzal, hogy itt mindenki 100 milliókkal rendelkezik és ha akarnak saját vidámparkot is építhetnének, hogy feltalálják magukat.

(Na, kb. ennyire sikerült neked is értelmezned, amit én írtam. Remélem így felfogod, hogy mi a baj azzal a gerinctelen féreg hozzáállással, amikor orrba-szájba hazudsz a másik állításairól.)

2022. szept. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!